Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mystic8

Najdłuższa Podróż - wymuszenie AA na GF 8600GT

Polecane posty

Witam

Zakupiłem niedawno 2płytową wersję tej gry w języku polskim. Zdaję sobie sprawę, że gra jest stara i wygląda jak wygląda nie mniej jednak zauważyłem, że w niektórych filmach ma ona wygładzanie krawędzi bo nic w tej grze tak nie irytuje jak ultra kanciaste postaci(zwłaszcza z bliska). Czy ktoś zna sprawdzony sposób na wymuszenie AA na kartach NVIDII w tej grze?

Moja karta to GF 8600GT.

Przykład jak gra wygląda z AA:

http://www.youtube.com/user/Niezapominajka...B/2/7lwhp4-kuz0

Widać, że postać April nie ma kantów, u mnie one się pojawiają.

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o rozwałkę ogólną - w systemie. Próbowałeś coś pozmieniać w tych ustawieniach "z okienka"? Może wbrew pozorom trzeba coś wyłączyć... Jak wspomniałem, grałem dawno więc nie pamiętam co dokładnie można zmienić (ilość bitów - ocb???) ale na moim ówczesnym GF2MX nie było najmniejszych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam zainstalowaną dwu płytową edycję, i również używam 8800..

Jako gracz z sporą historią jestem przyzwyczajony do kanciastych gier. Może więc taki stan mi nie przeszkadza.. a może u ciebie wygląda to szczególnie obrzydliwie. Dodaj screena z początku gry.

Spróbuję złapać tą samą klatkę i sobie porównasz.

Filmik na YT wygląda lepiej z powodu pomniejszonej skali ekranu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze tak: w panelu nVidia zmień ustawienia AA na "pod kontrolą aplikacji" (lub też wyłącz je w ogóle - sprawdź obydwie opcje) i włącz akcelerację 3D w ustawieniach gry. Gdyby to nic nie dało, powróć do poprzednich ustawień (AA włączone) i wymuś na grze ustawienia karty w pliku preferences.ini, który znajduję prawdopodobnie się w:

C:\Users\ NAZWA UŻYTKOWNIKA \AppData\Roaming\The Longest Journey (BTW: jaki masz system?). Zmień ustawienia bool_UseHardware=0 na bool_UseHardware=1.

Przyczyną mogą być też zbyt nowe stery do grafy - spróbuj ze starszymi, np. 185.XX

Jeśli nic pomoże, a język Szekspira nie jest dla Ciebie problemem, tutaj jest oficjalne forum TLJ i Dreamfall. Może tam znajdziesz rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...