Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamilo91

Rozmyty obraz na Radeonie 5750

Polecane posty

Postanowiłem zejść z Windowsa 7 64 bit na wersję 32 bitową z powodu 2 gb ramu.

Przed instalacją sterowników obraz był w porządku, ale po jego instalacji i sterowników (najnowszych i odpowiednich) obraz stał się rozmyty i przy niektórych rozdzielczościach pojawiały się czarne pasy. Po licznych próbach reinstalacji sterowników, zdecydowałem, że wrócę na niezawodnego XP.

I niestety nadal problem. Bez instalacji sterowników obraz wygląda w porządku.

Jednak po ich instalacji jest rozmyty bez względu na rozdzielczość czy odświeżanie! :dry: Nie pojawiają się jednak czarne pasy. Na starym komputerze też z XP i tym samym monitorze (NEC LCD1701) nie ma takich problemów. Próbowałem też starsze wersje sterów, ale nie daje rezultatu.

Sprzęt chłodny, sprawny.

Proszę o pomoc.

(Radeon 5750 512 mb, amd athlon II 2,9ghz , 2gb ram ddr3 1333mhz, modecom 500w)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img835.imageshack.us/img835/8828/screenshotya.jpg

http://img84.imageshack.us/img84/2101/aparati.jpg

Zagadką jest dla mnie, że bez sterowników Catalyst obraz jest ostry.

EDIT

Z braku laku schodziłem z wersjami coraz niżej, aż wersja 10.4 przyniosła rozwiązanie - obraz jest ostry i wyraźny. Tylko co teraz, mam w nieskończoność na tej wersji użytkować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz z Prnt Screen wyglada normalnie, wiec to nie wina karty ani sterownikow, tylko przypuszczam iż specyficznych ustawien w Catalyst Control Center. Spróbuj się pobawic. Stawialbym tez na polaczenie monitor-karta. Jesli jest bez zadnych przejsciowek, czyli bezposrednio na DVI(karta)->DVI(monitor), to jest dobrze, wystarczy tylko sprawdzic rozne mozliwosci w CCC. Jesli nic to nie da, to sprobuj podlaczyc do monitora na D-sub (jesli jest taka mozliwosc) i sprawdzic czy tez tak jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor jest podłączony na przejściówkę (przy karcie), inaczej go nie podłączę, bo albo kabel albo monitor jest za stary, nie wiem, bo się nie znam.

Szperałem w ustawieniach i nic specjalnego nie znalazłem, ale przy sterownikach 10.5 (najnowszych jakie mi poprawnie wyświetlają) nie da się ustawić odświeżania powyżej 60 Hz. Na tych też sterownikach ustawienie rozdzielczości 1280x1024 powoduje rozmycie obrazu (na starym komputerze i przeróżnych sterownikach też tak było).

Mam wrażenie, że na sterownikach 10.6 wzwyż mimo dobrych ustawień monitor pracuje w nieodpowiednim odświeżaniu.

Paranoja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...