Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

klusek89

Problem z myszką Roccat PYRA

Polecane posty

Witam, gdzieś w czercu zakupiłem myszkę Roccat PYRA Wireless Mobile Gaming Mouse:D. pełna nazwa:D, otóż problem jest następujący. Uzywam myszki normalnie, i nagle kursor na ekranie zatrzymuje się, ruszam myszką, ale dalej nic. I to wszystko tak nagle, że przeglądam neta i nagle stop. I tak po 1 dniu nagle kursor reaguje i da się normalnie ruszać, jakby nic się nie stało. Podczas tej bezczynności myszki próbowałem wyjmować baterie, wkładać nowe, instalować stare sterowniki, potem jeszcze raz nowe i nic. Dopiero sama po mniej więcej 1 dniu zaczyna reagować. Pomoże ktoś? Zauważam, że dzieje się tak coraz częściej, zdarzyło mi się tak już 4 razy. Pierwszsy raz gdzieś w połowie lipca, drugi w połowie serpnia, trzeci na początku września i teraz czwarty. Mam nadzieję, że nie będzie tak się robiło coraz częściej, bo nie będzie się dało normalnie z niej korzystać. Jakby ktoś miał jakiś pomysł to liczę na pomoc. Aha, myszka łączy się radiowo 2,4 GHz, odbiornik jest może jakieś 0,5 m od myszki,

pozdrawiam:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam bezprzewodową myszkę - najgorszy złom jaki widziałem ;). Na 99% zrywa Ci samo połączenie i musisz je wznowić tzn od nowa zrobić połączenie myszki z bazą. Być może bez powodu, albo przez jakieś dowolne inne zakłócenia. Tam gdzie trzeba pewności działania tam tylko kable.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak nagle bez żadnego powodu zrywa, a potem nagle się łączy? Zobaczę czy będzie się to coraz częściej robiło, jak tak to daje na gwarancje, może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co do tego zrywania? Odbiornik nano jest podłączony do huba usb, ale to chyba nie jest powód, bo wcześniej miałem normalnie do lapka podłączonego i tez tak się zrobiło, dodam jeszcze, że jak nastąpi takie nagłe zerwanie to na innym kompie też nie działa myszka, pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakiś zestaw z szajsowatego iBoxa - też się tak dzieje. Zrywa czasami bez powodu i potem trzeba łączyć do bazy od nowa. W droższych sprzętach nie powinno tak się dziać. Jeżeli nic tego nie naprawi to chyba tylko gwarancja, bo to wada jest ewidentna.

BTW Ten iBox ma zasięg 2 metry co daje mniejszą mobilność niż myszka i klawiatura na kabel :down:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie ta myszka kosztowała 250 zł, także powinna dobrze działać, moja ma zasięg z 5 m na pewno, i ogólnie jestem z niej bardzo zadowolony, precyzyjna, zasięg dobry, przyciski fajnie chodzą, tylko to zrywanie połączenia, czy to, że neta w lapku mam przez WiFi może zakłócać w jakiś sposób sygnał z odbiornika do myszki?, pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź laptopa i myszkę z odbiornikiem gdzieś na dwór, lub w jakieś miejsce gdzie jest mało urządzeń elektrycznych i prawdopodobnie nie ma żadnych sieci bezprzewodowych (np. dom babci itp.) i popróbuj tam. Możliwe, że sieć bezprzewodowa/pole elektromagnetyczne zakłóca działanie myszki. Miałem podobną przypadłość - słuchawki bezprzewodowe Sennheisera u mnie w pokoju tak szumiały, że praktycznie nie dało się ich używać, właśnie z powodu tych wszystkich pól elektromagnetycznych i być może również radiowego internetu.

Czy nie istnieje opcja podłączenia myszki poprzez kabel (tak jak np. w Mambie Razera)? IMO w takim sprzęcie powinna być taka możliwość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie, że mogę podłączyć przez kabel, ale tylko po to żeby ładować akumulatorki w myszce;/, i odbiornik musi być podłączony do laptopa. Kurde ale to się nie dzieje co chwile, żebym mógł to sprawdzić wychodząć na pole czy do innego domu, to się dzieje razna 2 tygodnie, także ten pomysł odpada jako całkowicie nie przydatny, aha jeszcze jedno, wcześniej miałem również bezprzewodową myszkę logitecha vx revolution i nic się takiego nigdy nie działo, a miałem ją od lutego do czerwca i neta też z WiFi, pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przestawić swoją sieć wifi na inny kanał. Tak Twoja myszka jak i sieci bezprzewodowe pracują w paśmie 2,4 GHz, być może częstotliwość, na której mysz komunikuje się z bazą, akurat idealnie pokryła się z częstotliwością kanału na którym działa Twoja sieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...