Skocz do zawartości

Samsung Internet@TV

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

pasha100

pasha100

Człowiek

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 325 postów
TV Samsung z funkcją Internet@TV (możliwość bezprzewodowego podłączenia do lokalnej sieci WiFi (DLNA))
I tu problem się zaczyna  w opisie można podłączyć aparat USB  wifi SAMSUNG WIS09ABGN a on jest bardzo drogi 249zl
Czy można podłączyć aparat innych firm np. TP-Link karta Wi-Fi USB 150Mb/s TL-WN721N za 39,90 zł ?
nie wiem jaki kupić?
!Proszę o pomoc

I z lotu ptaka czasem można dostrzec chama

Ogłoszenie

Linki Sponsorowane

politan

politan

Little Elephant

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7124 postów
Dokładnie nie mogę o tym doczytać ale wydaje się, że urządzenie musi być kompatybilne z telewizorem (wydaje mi się, że tylko ten adapter od Samsunga będzie działał) ale z drugiej strony czytając specyfikację tego urządzenia od Samsunga to nie różni się ona od innych adapterów WiFi. Takie same parametry tylko, że jest zgodne (niby) z telewizorem Samsunga. Masz może w instrukcji telewizora napisane jakie są zgodne urządzenia z Internet@TV ?
NETWORK: Netgear R7000 - Tomato || PC_OS: Fedora 21 x64 || SERVER_OS: Debian 7 - Wheezy x64 || RASPBERRY_OS: Pidora 20

pasha100

pasha100

Człowiek

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 325 postów
O co piesze w instrukcji
CYTAT
Adapter bezprzewodowej sieci LAN Samsung jest sprzedawany oddzielnie przez wybranych sprzedawców, sklepy internetowe
i na stronie Samsungparts.com. Adapter sieci bezprzewodowej sieci LAN Samsung obsługuje protokoły IEEE 802.11A/B/G
i N. Firma Samsung zaleca stosowanie protokołu IEEE 80211.N. Filmy odtwarzane za pomocą połączenia IEEE 802.11B/G
mogą nie być płynnie wyświetlane.

UWAGA

xx Aby połączyć się z siecią bezprzewodową, należy skorzystać z adaptera bezprzewodowej sieci LAN Samsung o
numerze WIS09ABGN.
- Adapter Samsung?s Wireless LAN adapter jest sprzedawany oddzielnie. Urządzenie WIS09ABGN Wireless LAN
Adapter jest dostępne u wybranych sprzedawców, w sklepach internetowych oraz na witrynie Samsungparts.com.
- Aby skorzystać z sieci bezprzewodowej, telewizor musi być podłączony do urządzenia do bezprzewodowego
dzielenia sieci. Jeśli wykorzystywane urządzenie obsługuje protokół DHCP, telewizor może być połączony z siecią
bezprzewodową zarówno za pomocą adresu statycznego, jak i protokołu DHCP.
- Należy wybrać kanał połączenia, który nie jest aktualnie wykorzystywany. Wybranie kanału zajętego przez inne
znajdujące się w pobliżu urządzenie może spowodować zakłócenia i brak możliwości komunikacji.
-Wybór innego zabezpieczenia niż jedno z podanych poniżej spowoduje, że urządzenie do współdzielenia połączenia
nie będzie współpracować z telewizorem.
-W przypadku wybrania trybu o wysokiej przepustowości (Greenfield) 802.11n i ustawionym w punkcie dostępowym
typie szyfrowania WEP, TKIP, TKIPAES (WPS2Mixed), telewizor Samsung nie będzie obsługiwać połączenia w nowym
standardzie Wi-Fi.
- Jeśli urządzenie obsługuje standard WPS, połączenie z siecią można nawiązać za pomocą funkcji PBC (Push Button
Configuration) lub numeru PIN. W obu trybach funkcja WPS automatycznie skonfiguruje identyfikator SSID i klucz
WPA.
-Adapter bezprzewodowej sieci LAN Samsung należy ustawić dalej od telewizora. W przeciwnym przypadku obraz na
niektórych kanałach może być zniekształcony.
- Jeśli router lub modem nie ma certyfikatu, połączenie się z telewizorem za pomocą adaptera firmy Samsung może
być niemożliwe.

- Sposoby połączenia: Sieć bezprzewodową można skonfigurować na sześć sposobów.
?? Automatyczna konfiguracja Samsung
?? PBC (WPS)
?? Automatyczna konfiguracja (przy użyciu funkcji automatycznego wyszukiwania sieci)
?? Ręczna konfiguracja
?? SWL (Samsung Wireless Link)
?? Ad-Hoc
-Wszystkie adaptery bezprzewodowej sieci LAN Samsung należy podłączać bezpośrednio do portu USB telewizora.
Koncentratory USB nie są obsługiwane.

politan

politan

Little Elephant

• Moderatorzy
  • 7124 postów
Myślę, że lepszym pomysłem będzie kupienie tego TP-Link a jeżeli nie zadziała to zostawienie w spokoju tego internetu w TV. Nie opłaca się wydawać prawie 250 zł na coś takiego.
NETWORK: Netgear R7000 - Tomato || PC_OS: Fedora 21 x64 || SERVER_OS: Debian 7 - Wheezy x64 || RASPBERRY_OS: Pidora 20

Ogłoszenie

Linki Sponsorowane

xswistaqx

xswistaqx

Gryzoń komputerowy

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1872 postów
Ew. ciągnąć kabel LAN. Sam szukałem czy da się podłączyć adapter USBI Wi-Fi do mojego Samsunga i niektórym się udawało z adapterami opartymi na tym samym chipie co WIS09ABGN.
CPU: Core i7 920 D0 @ 4 GHz 1.25V
COOLING: Noctua NH-U12P SE2
MOBO: Biostar TPower X58 5.x
RAM: 3x2GB G.Skill 1600 mHz CL9
GPU: ASUS Radeon HD 5870 1GB
HDD: Samsung F3 1TB 7200RPM 32MB cache + Samsung 840 EVO 120GB
CASE: SilentiumPC Regnum L50 Pure Black
POWER: BeQuiet! DarkPower P8 750W
INNE: Modecom MC-2150, Logitech G700, Logitech G110, Creative X-Fi Xtreme Gamer, GameCom 377, LG IPS234V-PN

Nie kłóć się z idiotą bo sprowadzi Cię do swojego poziomu po czym wygra doświadczeniem.

pasha100

pasha100

Człowiek

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 325 postów
politan
CYTAT
Nie opłaca się wydawać prawie 250 zł na coś takiego.

Ja też tak myslę
xswistaqx
CYTAT
z adapterami opartymi na tym samym chipie co WIS09ABGN.

Myśl - dobra ,tylko jak dowiedziec sie jaki on ma chip

Znalazłem w Internecie  na forum :
Gość tam napisał że u niego  TV samsung  spulpracuje z aparatem usb wifi Edimax EW-7718Un,
w opisie sklepu znalazłem :aparat Edimax EW-7718Un jest na czypie bd
Teoretycznie pozostaje znaleźć tani aparat na czypie bd

politan

politan

Little Elephant

• Moderatorzy
  • 7124 postów
Chipset: bd nie oznacz nazwy tego chipa a brak danych wink_prosty.gif. Niestety Edimax nie podał na swojej stronie w specyfikacji urządzenia na jakim chipie został oparty.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników