Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pasha100

Samsung Internet@TV

Polecane posty

TV Samsung z funkcją Internet@TV (możliwość bezprzewodowego podłączenia do lokalnej sieci WiFi (DLNA))

I tu problem się zaczyna w opisie można podłączyć aparat USB wifi SAMSUNG WIS09ABGN a on jest bardzo drogi 249zl

Czy można podłączyć aparat innych firm np. TP-Link karta Wi-Fi USB 150Mb/s TL-WN721N za 39,90 zł ?

nie wiem jaki kupić?

!Proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie mogę o tym doczytać ale wydaje się, że urządzenie musi być kompatybilne z telewizorem (wydaje mi się, że tylko ten adapter od Samsunga będzie działał) ale z drugiej strony czytając specyfikację tego urządzenia od Samsunga to nie różni się ona od innych adapterów WiFi. Takie same parametry tylko, że jest zgodne (niby) z telewizorem Samsunga. Masz może w instrukcji telewizora napisane jakie są zgodne urządzenia z Internet@TV ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co piesze w instrukcji

Adapter bezprzewodowej sieci LAN Samsung jest sprzedawany oddzielnie przez wybranych sprzedawców, sklepy internetowe

i na stronie Samsungparts.com. Adapter sieci bezprzewodowej sieci LAN Samsung obsługuje protokoły IEEE 802.11A/B/G

i N. Firma Samsung zaleca stosowanie protokołu IEEE 80211.N. Filmy odtwarzane za pomocą połączenia IEEE 802.11B/G

mogą nie być płynnie wyświetlane.

UWAGA

xx Aby połączyć się z siecią bezprzewodową, należy skorzystać z adaptera bezprzewodowej sieci LAN Samsung o

numerze WIS09ABGN.

- Adapter Samsung?s Wireless LAN adapter jest sprzedawany oddzielnie. Urządzenie WIS09ABGN Wireless LAN

Adapter jest dostępne u wybranych sprzedawców, w sklepach internetowych oraz na witrynie Samsungparts.com.

- Aby skorzystać z sieci bezprzewodowej, telewizor musi być podłączony do urządzenia do bezprzewodowego

dzielenia sieci. Jeśli wykorzystywane urządzenie obsługuje protokół DHCP, telewizor może być połączony z siecią

bezprzewodową zarówno za pomocą adresu statycznego, jak i protokołu DHCP.

- Należy wybrać kanał połączenia, który nie jest aktualnie wykorzystywany. Wybranie kanału zajętego przez inne

znajdujące się w pobliżu urządzenie może spowodować zakłócenia i brak możliwości komunikacji.

-Wybór innego zabezpieczenia niż jedno z podanych poniżej spowoduje, że urządzenie do współdzielenia połączenia

nie będzie współpracować z telewizorem.

-W przypadku wybrania trybu o wysokiej przepustowości (Greenfield) 802.11n i ustawionym w punkcie dostępowym

typie szyfrowania WEP, TKIP, TKIPAES (WPS2Mixed), telewizor Samsung nie będzie obsługiwać połączenia w nowym

standardzie Wi-Fi.

- Jeśli urządzenie obsługuje standard WPS, połączenie z siecią można nawiązać za pomocą funkcji PBC (Push Button

Configuration) lub numeru PIN. W obu trybach funkcja WPS automatycznie skonfiguruje identyfikator SSID i klucz

WPA.

-Adapter bezprzewodowej sieci LAN Samsung należy ustawić dalej od telewizora. W przeciwnym przypadku obraz na

niektórych kanałach może być zniekształcony.

- Jeśli router lub modem nie ma certyfikatu, połączenie się z telewizorem za pomocą adaptera firmy Samsung może

być niemożliwe.

- Sposoby połączenia: Sieć bezprzewodową można skonfigurować na sześć sposobów.

?? Automatyczna konfiguracja Samsung

?? PBC (WPS)

?? Automatyczna konfiguracja (przy użyciu funkcji automatycznego wyszukiwania sieci)

?? Ręczna konfiguracja

?? SWL (Samsung Wireless Link)

?? Ad-Hoc

-Wszystkie adaptery bezprzewodowej sieci LAN Samsung należy podłączać bezpośrednio do portu USB telewizora.

Koncentratory USB nie są obsługiwane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

politan

Nie opłaca się wydawać prawie 250 zł na coś takiego.

Ja też tak myslę

xswistaqx

z adapterami opartymi na tym samym chipie co WIS09ABGN.

Myśl - dobra ,tylko jak dowiedziec sie jaki on ma chip

Znalazłem w Internecie na forum :

Gość tam napisał że u niego TV samsung spulpracuje z aparatem usb wifi Edimax EW-7718Un,

w opisie sklepu znalazłem :aparat Edimax EW-7718Un jest na czypie bd

Teoretycznie pozostaje znaleźć tani aparat na czypie bd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...