Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mag1c

Mikrofon nie działa

Polecane posty

Nie działa mi mikrofon w słuchawkach Creative Fatal1ty. Przeszukałem już podobne tematy w necie i na tym forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Przełącznik jest na ON, i mikro jest wepchnięty w to gniazdko najmocniej jak sie da. Kartę dżwiękową mam zintegrowaną z płytą główną: Asus P4V8X-X.

Pomóżcie !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra był już podobny temat, ale co tam ;)

Ten mikrofon naprawdę ciężko zepsuć ;D (wiem z własnego doświadczenia), więc wątpię żeby był zepsuty, najczęściej winne są stery lub ustawienia aplikacji.

Po pierwsze aktualizacja sterów mobo (wszystkich!).

Po drugie -> w trayu masz taki głośniczek -> ppm na niego i "urządzenia do nagrywania" -> powinieneś mieć "Mikrofon":

1. Sprawdź w ustawieniach "Mikrofonu" czy wszystko jest ok, czyli czy przypadkiem głośność nie jest ustawiona na 0

2. Jak już wszystko sprawdziłeś to podepnij mikro i zacznij coś mówić (ew. możesz śpiewać ;D) pasek po prawej stronie "Mikrofonu" powinien "skakać". Jeżeli tak jest to bardzo dobrze bo to znaczy, że mikro jest w 100% sprawne.

Sprawdź też czy działa w innym gnieździe np. z przodu obudowy jeżeli masz takowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img684.imageshack.us/i/dzwieki.png

Jak widać nie pojawia sie mikrofon, tylko soundmax.

http://img201.imageshack.us/i/recording.png

To są opcje nagrywania, sprawdzilem wszystkie w rejestratorze dżwięku i zadna nie działała poprawnie. Mój poprzedni mikrofon działa poprawnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz już, że to kabel jest winny, wepnij mikrofon do słuchawek i zacznij zginać kabel na całej długości centymetr po centymetrze, jednocześnie sprawdzając czy nic nie zaskoczyło. Sprawdź też dokładnie kabel tuż przy wtyczce mini jack, najczęściej to tam ulega uszkodzeniu.

Jeżeli nic nie znajdziesz to możesz rozkręcić słuchawki, i sprawdzić czy wszystko jest tam w porządku, a jeśli nawet tam nie będzie nic podejrzanego najprawdopodobniej kabel jest tak zmasakrowany, że nie da się go uratować.

Natomiast jeżeli uda ci się znaleźć miejsce gdzie kabel nie łączy będziesz musiał pociąć kabel i połączyć sprawne części.(potrzebna będzie tabletka polopiryny + lutownica, albo zapalniczka aby usunąć emalie z miedzi) Oczywiście sposób naprawy zależy od miejsca uszkodzenia czyli np. może wystarczyć zmiana wtyczki mini jack.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...