Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

duc

Rozwiązany: nie moge uruchomić systemu

Polecane posty

Mam taki problem gdy włącze komputer pokazuje się model płyty głównej (jak zwykle) potem powinno się pokazać okno botowania windowsa a komputer się wtedy restartuje dlaczego?jak jeszcze działało to komputer wyłączyłem przełącznikiem zasilacza.

EDIT:

i grałem w mafie 2 demo i podkręciłem potem procesor z 2.00 GHZ do 2.42GHZ

EDIT2:

i potem na 2.42GHZ znowu grałem w mafie 2 demo i potem wyłączyłem komputer przełącznikiem od zasilacza (podkręciłęm poto bo gra mi się trochę cieła)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baterią lub zworką . spokojnie nic się nie stanie. Jeżeli to nie pomoże to czekaj na dalsze wypowiedzi expertów (a takie się niebawem znajdą) Tak wyjąć ją (baterie na kilka sekund) i włożyć z powrotem. Zworkę tak jak napisał kolega wyrzej przełożyć w clmos na kilka sekund i ponownie włożyć na swoje miejsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra zaraz będę próbować/.

:( teraz jest tak że wtedy kiedy powinien się zaczać botować system wyświetla się migający myślnik a po chwili uruchom system normalnie, awaryjnie ...... a jak wybiore któreś z tych komputer się resetuje i wtedy kiedy powinien się botować system znowu wyświetla się migający myślnik a później uruchom system normalnie, awaryjnie ...... co mam zrobić pomocy!!!! może sobie linuksa zainstaluje bo mam z jakiegoś expert komputer świat (czy na nim działają gry?) i czy da się go później usunąć?

a jak wyjąć tą baterię? !!!!!!!!!!!POMOCY !!!!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sobie obraz Ultimate Boot CD i wypal go na płytę. Za pomocą tej płytki zrób dwie rzeczy:

1. Sprawdź S.M.A.R.T. Tu masz opis co i jak zrobić.

2. Sprawdź pamięć programem Memtest86+ (znajduje się w submenu Memory). Test powinien trwać minimum 3 godziny, lub do pierwszego błędu.

Gdy skończysz, to podziel się wynikami.

BIOS resetujemy zworką, czy przełącznikiem, a nie przez wyjęcie baterii. W instrukcji do płyty będziesz miał napisane co i jak zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP jak nie resetujemy biosu wyjęciem baterii ??????????

bateria ma za zadanie zachowanie aktualnych ustawień biosu, daty i godziny, gdy komp jest wyłączony.

Wyciągamy baterię na co najmniej 30 minut. Po tym czasie wkładamy baterię z powrotem na swoje miejsce i włączamy komputer.

Oczywiście dla niektórych 30 minut to za długo. W niektórych płytach głównych wystarczy wyciągnąć baterię na kilka sekund, po czym BIOS resetuje się.

Więc BIOS można restartować BATERIĄ :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie można, o ile nie jest tak napisane w instrukcji. W przypadku nowszych płyt może się zdarzyć, że wyjęcie baterii nic nie da (no może poza zatrzymaniem zegara). Przykładowo u mnie (płyta z serii ASUS P5K) należy najpierw wyjąć baterię, następnie przełączyć zworkę i dopiero wtedy pamięć BIOS się zresetuje.

Dlatego też będę się upierał, że należy to sprawdzić w instrukcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę się upierał że można. Wszystko zależy od tego ile czasu bateria jest odłączona. Z własnego doświadczenia wiem że tak, bios można resetować baterią ( w większości płyt), jest jednak możliwe że nie we wszystkich. Więc nie uważam iż pisanie: "nie da się resetować biosu za pomocą baterii" jest całkowitą prawdą.

Lecz nie odbiegajmy od założonego tematu (takie jest moje zdanie) :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ból głowy można :

a) rozwalić komuś głowę młotkiem - metoda z baterią

b) dać tabletkę przeciwbólową - metoda ze zworką

Sevard dobrze mówi - jedyną pewną metodą resetu BIOSa jest sprawdzenie w instrukcji procedury resetowania. Jeśli zostanie to zrobione poprawnie, a problem będzie się nadal powtarzał, z czystym sumieniem będziemy mogli szukać innego rozwiązania.

@down

A ja sądzę, że jeśli coś robimy, to zróbmy to raz, a porządnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ja nie napisałem że Sevard pisze źle jeżeli chodzi o zworkę (fakt jest to najpewniejsze i najbardziej skuteczne działanie)!!! Napisałem tylko iż reset boisu można przeprowadzić poprzez wyjęcie baterii ( w większości płyt, PO PRZECZYTANIU INSTRUKCJI istnieje taka możliwość ), gdyż taka metoda też jest dopuszczalna i przynosząca oczekiwany efekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...