Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smok

Jak wyciszyć GTX 480

Polecane posty

Mam tą kartę http://www.proline.pl/?p=EVGA+GTX480+SC. Niestety tak jak pisali w internecie karta jest bardzo głośna. Nie we wszystkich grach ale w niektórych potrafi uprzykrzyć zabawę i to bardzo mocno. Hałas jest tak duży że człowiek nie skupia się na tym co robi w grze. Co zrobić żeby ją skutecznie wyciszyć?? Wyjąć ja z obudowy, kupić jakieś leprze chłodzenie?? Myślałem nad wodnym ale nistety koszty są zbyt duże jak narazie:/

Pozatym mam jeszcze jedno zastrzeżenie, co do karty a i pudełka. Kupowałem ją k na początku premier tych układów. Jak widzicie na obrazku jest naklejka SC. W tym problem że u mnie ta naklejka inaczej wygląda, pisze SuperClocked tylko. Nie wiem może na początku takie były nalepki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjęcie z obudowy wiele jej nie da, chyba, że masz mało przewiewną obudowę - wtedy będzie kolosalna różnica.

Ze zmianą chodzenia problem jest taki, że jest bardzo mały wybór. Szczerze mówiąc kojarzę jedynie Zalmana VF3000F, ale to chyba nie jest dostępne w Polsce (może w sklepie cooling.pl by na życzenie sprowadzili).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam majstrowania z chłodzeniem karty. Jeżeli je zmienisz a karta jest na gwarancji to na pewno ją stracisz (gwarancję). poukładaj lepiej kable w budzie (jeżeli stoi we wnęce to postaw ją w miejscu gdzie powietrze swobodnie przepływa), i postaraj się o dobrą wentylację w obudowie.

nie tylko zalman czai się na chłodzenie 480-tki http://www.purepc.pl/chlodzenie/thermalrig...omny_cooler_vga

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie jak w serwisie nie zauważyliby zerwanej plomby i śladów na śrubach mocujących chłodzenie :wink::tongue: (a serwisy jakie są każdy wie, czepiają się byle czego aby tylko nie uznać gwarancji)

//edit: racja nie wszystkie mają

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciszyć GTX480?... zwodować go :diabelek: - za drogo...

obawiam się ze nie ma taniego sposobu. Zmiana chłodzenia z referencyjnego na coś cichszego nie będzie efektywna o ile nie masz dobrego przewiewu w budzie. Dobry przewiew to wiatraki które też hałasują. Potrzeba więc dobrej budy która jest dobrze zrobiona by nie wzmacniać wibracji wiatraków. .... a taka jest zazwyczaj droga :) Stać Cię na 480 to albo musiszi się oswoić z szumem albo BMW (będziesz miał wydatki) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad tym:

http://maxforces.com/articles.php?article_...&rowstart=0

Tylko nie wiem czy dostaniesz to w Polsce, albo nad LC.

Koszt takiego układu na samo GPU z lepszych gratów to około 1,5k z Aquaero FlowSensor

,wentylatorami, chłodnicą 2x120 ,blokiem na GPU,pompka mcp350, rezem,topem na GPU wszystko od EK przygotowane pod rozbudowę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zainwestuj w wentylowanie budy ( co do kurzu zawsze można założyć filtry) moim zdaniem wymiana chłodzenia to ostateczność . Ale jest tu wielu expertów którzy lepiej się orientują. ( Nawet jeżeli wydasz kilka zł na wiatraki do obudowy to nie będą to pieniążki stracone. :rolleyes: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam majstrowania z chłodzeniem karty. Jeżeli je zmienisz a karta jest na gwarancji to na pewno ją stracisz (gwarancję). poukładaj lepiej kable w budzie (jeżeli stoi we wnęce to postaw ją w miejscu gdzie powietrze swobodnie przepływa), i postaraj się o dobrą wentylację w obudowie.

I jesteś w błędzie EVGA jako jeden z nielicznych pozwala ściągnąć chłodzenie bez utraty gwarancji

Z tego co widzę to około $90 + koszt sprowadzenia.

a gdzie go dostaniesz jak jest nie dostepny pod gtx480--nie było premiery

Najpierw zainwestuj w wentylowanie budy ( co do kurzu zawsze można założyć filtry) moim zdaniem wymiana chłodzenia to ostateczność . Ale jest tu wielu expertów którzy lepiej się orientują. ( Nawet jeżeli wydasz kilka zł na wiatraki do obudowy to nie będą to pieniążki stracone. :rolleyes: )

przy tej obudowie Cooler Master CM 690 II Advanced inwestować w wentylatory??

Jedynie co może dodatć to wentyl na boczny panel na wysokości karty co i tak dużo nie pomoże 2-3 stopnie.

# Przód: 1x 140 mm (1200 obr/min, 19 dBA, podświetlany na niebiesko w zestawie)

# Tył: 1x 120 mm (1200 obr/min, 17 dBA w zestawie)

# Góra: 2x 120 lub 140 mm (opcja) (1 x 140mm 1200 obr/min, 19 dBA w zestawie)

+ boczny to optymalnie przy chłodzeniu powietrznym, dodanie górnego to przy WC

Mam tą kartę http://www.proline.pl/?p=EVGA+GTX480+SC. Niestety tak jak pisali w internecie karta jest bardzo głośna. Nie we wszystkich grach ale w niektórych potrafi uprzykrzyć zabawę i to bardzo mocno. Hałas jest tak duży że człowiek nie skupia się na tym co robi w grze. Co zrobić żeby ją skutecznie wyciszyć?? Wyjąć ja z obudowy, kupić jakieś leprze chłodzenie?? Myślałem nad wodnym ale nistety koszty są zbyt duże jak narazie:/

Pozatym mam jeszcze jedno zastrzeżenie, co do karty a i pudełka. Kupowałem ją k na początku premier tych układów. Jak widzicie na obrazku jest naklejka SC. W tym problem że u mnie ta naklejka inaczej wygląda, pisze SuperClocked tylko. Nie wiem może na początku takie były nalepki.

SuperClocked to inaczej SC.

Sprwaqdz jakie masz zasilanie karty z tego co pamiętam SC dawali 1.063 V, u siebie ustawiłem 1.012V co pozwala podkręcić do 800MHz i zbija znacznie hałas.

http://downloads.guru3d.com/NVIDIA-Inspect...nload-2612.html

sprwadz jakie masz zasilanie w 3D,jak nie chcesz biosu modyfikować to będziesz musiał ustawiać w tym programie za każdym razem jak uruchomisz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na tym forum, miło widzieć znajomego avatara :wink: . Nie spodziewałem się, że tu zawitasz.

Co do tematu - potwierdzam, zmniejszenie napięcia to jedyny sposób na zmniejszenie hałasu. Nie zgodzę się jednak do końca, że wentylator na boku obudowy mało da - tak, spadek temperatur to tylko kilka stopni, ale te stopnie przekładają się (przynajmniej na moim GTX 470) na mniejsze obroty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na tym forum, miło widzieć znajomego avatara :wink: . Nie spodziewałem się, że tu zawitasz.

A tak jakoś wyszło :wink:

PS.@Smok

Jak cię interesuje to podam ci namiary na te chłodzenie Gelid 55$ + wysyłka z tajwanu gdzieś w 70$ powinieneś się zmieścić, napiszesz na pewno wyślą ja tak załatwiałem przed premierą jak u mnie w kraju jeszcze nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...