Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RealAS

Problem z dzwiekiem

Polecane posty

Witam. na mojej dziewczyny brata kompie jest problem z dzwiekiem, mianowicie, niewazne co podlaczy czy sluchwaki czy glosniki, dziala tylko lewa strona. jak sie podglosni to slychac ze prawa strona tez gra w lewym glosniku tylko bardzo cicho, kurde probowalem juz chyba wszystko przestawic ale nic to nie daje, nie wiem czemu na poczatku nastawiony byl dzwiek 7.1 kiedy to sa zwykle glosniki stero (z wierza podlaczona do kompa) niech ktos poradzi co zrobic :) ładnie prosze ;)

System: Windows XP

dziekuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że takie coś spowodowane może być przełamaniem kabla sygnałowego, albo niedostateczną głośnością jednego z urządzeń. Spróbuj najpierw zwiększyć głośność w komputerze, a potem w wieży. Spróbuj również połączyć je innym kablem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na różnych głośnikach i słuchawkach jest to samo, to wyjaśnienie może być jedno - uszkodzone gniazdo na karcie lub uszkodzenie samej karty. Jeśli karta to nie integra, to gniazdo można próbować wymienić (lutownica i te sprawy :)), jednak jeśli to karta jest uszkodzona, to już nic z tym nie zrobisz (poza kupnem nowej).

EDIT - Ważne, ustawienia balansu też sprawdzałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sprawdzalem balans. no nic, twierdzi ze zrobilo mu sie tak po formacie kompa, nic juz mi nie przychodzi do glowy, googlowalem za tym problem ale nikt nic nie wie. az sie zaczynam zastanawiac czy nastepny forum cos pomoze? bo jak nagle po formacie moze przestac dzialac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mi się spaliła karta sieciowa po przełożeniu do slotu PCI współdzielącego zasoby z kartą graficzną, więc i takie cuda też są możliwe :). Zresztą możliwe, że problem występował przed formatem tylko Windows go maskował (miałem coś takiego z SB AWE64, pod Windowsem tylko lekko chrypiał dopiero pod DOSem mogłem posłuchać jakie odgłosy wydaje uszkodzona karta dźwiękowa).

Przesłuchaj chłopaka, może coś zataił, np. podczas grzebania w komputerze kiedyś tam go "kopnęło" i wtedy uszkodziła się karta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...