Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Krychu4195

Problem z komputerem. Dziwne dźwięki.

Polecane posty

W jednym z dwóch moich komputerów stało się coś dziwnego. Otóż przy uruchomieniu go słychać straszny warkot. Z racji że bałem się konsekwencji tego dźwięku, nie uruchamiałem komputera do końca. Jako żółtodziób rozkręciłem wiatraczek i go dobrze wyczyściłem (ten na procesorze), niestety bez rezultatów. Gdy kolejny raz uruchomiłem komputer to szybko zatrzymałem wiatrak i posłuchałem skąd dochodzi ten dźwięk i moim zdaniem to zasilacz. Nic nie było robione przy komputerze. Jednego dnia się uruchomił normalnie a drugiego już klapa. Nikt postronny nie miał do niego dostępu więc nie mam żadnych pomysłów czego to może być wina. Nie znam dokładnych parametrów tego komputera ale to nic nowego. Zasilacz 300W, procesor 1700Mhz AMD Athlon, grafika Radeon 9250. Macie jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Ja mam pomysł.Mianowicie:

-Jak umiesz to odłącz wszystko od płyty wyjmij i wyczyść, jak nie umiesz to weź instrukcję od MOBO i wg. niej podłącz.

-Kup sprężone powietrze i trochę poczyść w zakamarkach itp.

-Nagraj ten dźwięk ( nawet telefonem ) i wrzuć na forum

-Odkurzacz dobra rzecz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś u mnie stary zasilacz również strasznie warczał, wystarczyło walnąć w obudowę ze 2 razy i warkot znikał :D (czasami sam znikał po kilkunastu sekundach, jak już się system zdążył załadować ). Myślę że coś zawadza o wiatrak i dlatego tak warczy, ale pewien nie jestem, nie rozbierałem go

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak... Na 100% chodzi o wiatrak zasilacza. Otóż gdy na wyłączonym komputerze pociągnąłem odkurzaczem po nim to jak się zaczął kręcić usłyszałem ten sam warkot co wcześniej. Zauważyłem też że jedna śrubka jest odkręcona i zasilacz jest w nieodpowiedniej pozycji, czy to że jest nachylony mogło spowodować np skrzywienie się jednego ze skrzydełek wiatraczka? Model zasilacza to CODEGEN "S" 300W MODEL: 300X1. Próbowałem twojej metody Tabula ale to tylko pogorszyło warkot. Dźwięk! plik ma 17kb, trwa 10 sekund.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne. Codegen jest tani, bo producent oszczędza na czym tylko można (i nie tylko na tym). Wentylator dają taki, żeby mocno dmuchał, bo oszczędzają na reszcie chłodzenia, ale też jest on tani, więc po jakimś czasie łożyska potrafią paść. Możesz to rozebrać i spróbować naprawić, lub wymienić wentylator, choć szczerze mówiąc, to ja na Twoim miejscu wymieniłbym tą bombę z opóźnionym zapłonem na coś porządniejszego. Ciesz się, że padł wentylator w tym zasilaczu, a nie coś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...