Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Glorfindel

Problem z artefaktami

Polecane posty

No własnie. Kupiłem sobie w końcu Gainward GeForce GTX 460 768MB DDR5 PCI-E BOX. Poprzednią kartę postanowiłem wymienić gdy podczas gry wyskoczyły mi tzw. "artefakty" rozmazał się ekran i zostałem zmuszony do zresetowania kompa. Po tej czynności w ekranie ładowania komputer się zawieszał, wiatraki zaczynały się kręcić na maksymalnych obrotach no i podsumowując komputer się nie włączał. Po sformatowaniu dysku komputer się włączał a po instalacji sterowników od karty sytuacja się powtarzała. Jedynie w czasie włączania komputera w tle pojawiają się zielone kropki. Obecnie używam komputera bez zainstalowanych sterowników od karty graficznej. Po zakupieniu nowej karty i zamontowaniu jej na ekranie w czasie włączania komputera pojawiają się białe paski. Poruszając kartą delikatnie lub mocno tupiąc w podłogę białe paski zaczynają się przemieszczać!! Moim zdaniem mogą zachodzić 2 sytuacje:

1. Coś jest nie tak w miejscu gdzie wpina się katę graficzną w płycie głównej.

2. Obydwie karty mają jakiś defekt.

Dowiedziałem się, że aktualizacja biosu w karcie może pomóc albo przeczyszczenie styku na płycie głównej pędzelkiem z benzyną "jakąś tam". Jutro tą nową kartę może zaniosę do serwisu by sprawdzić czy jest w porządku. Jeśli nie to odeślę ją do sklepu, w którym ją kupiłem.

A może znacie przyczynę problemu? Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zapomniałem o specyfikacji:

Manufacturer:

GBT___

Processor:

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 6400+, MMX, 3DNow (2 CPUs), ~3.2GHz

Memory:

2046MB RAM

Hard Drive:

160 GB Total

Video Card:

NVIDIA GeForce 8800 GTS 512

Monitor:

Samsung Syncmaster F2380

Sound Card:

Creative SoundBlaster X-Fi Xtreme Gamer

Speakers/Headphones:

Logitech X-540 5.1 / Creative Headset HS-800 Fatal1ty Gaming

Keyboard:

Logitech DeLuxe 250 Keyboard Black USB

Mouse:

Razer DeathAdder

Mouse Surface:

SteelSeries QcK

Operating System:

Windows XP Professional Dodatek Service Pack 3

Motherboard:

Computer Case:

Czarna z wiatraczkami

Zasilacz Tagan 500 W.

Temperatury nie znam. Znajde jakis program do sprawdzania tej temp to napiszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No możliwe własnie, że się uszkodził ten styk. Zasilacz powinien być dobry. Tak mi się wydaje. Płyta główna to: Gigabyte GA-M56S-S3.

A tą temperaturę karty jak sprawdzić? Ściągnąłem program TechPowerUp GPU-Z ale nic nie wykrywa. Może trzeba mieć sterowniki zainstalowane? Bo jak przecież zainstaluje to mi się komputer nie włączy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że się wpisałeś i powiedziałeś, ale myślę że to jednak płyta padła.Nie szarpnąłeś może tam kiedyś albo nie kopnąłeś?Mojemu koledze płyta poszła po tym jak mu kubek spadł na kompa ( bez zawartości ) Odbicie jakieś było, drgania czy coś i poszła płyta :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - czy podczas POST (sam początek uruchamiania komputera, tam gdzie normalnie widać białe literki na czarnym tle i można wejść do BIOSu) te paski też są? I czy poza tymi paskami obraz jest wyświetlany normalnie?

Dalej - sprawdź, czy na pewno podpiąłeś dobrze zasilanie nowej karty. Ten GF będzie miał co najmniej jedno wejście na molex, możliwe że dwa.

Temperatury - ściągnij i zainstaluj SpeedFan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie POST:

1. Stara karta: mam zielone kropki w tle.

2. Nowa karta: dobrze jest wyświetlany, potem mam taki biały ekran z napisem jakimś to wtedy mam krechy, potem w ekranie ładowania jest dobrze ale w pewnym momencie wyskakują artefakty i komputer się nie włącza.

Jeśli chodzi o molex to w nowej karcie mam dwie takie kwadratowe wtyczki czarne ale razem z kartą miałem przejściówkę z dwóch molexów do tej jednej czarnej wtyczki.

beztytuuxau.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...