Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Haxigi

Coś siada w kompie, ale nie wiem co ;/

Polecane posty

Siema. Mój komp to:

Pentium 4 3ghz

GF7600GS

2GB RAM ddr2

Samsung 250GB SATA

Windows 7 Ultimate 32x

Problem polega na tym, że na początku buggowało mi przy oglądaniu YT, gdy scrollnąłem sobie w dół robiło się coś takiego:

Beztytuu-43.png

Potem gdy obojętnie na jakiej stronie pojawiła się reklama flashowa FF/Chrome czy IE 8 zżerały mi prawie 80% CPU. Po wyłączeniu albi zmianie reklamy było ok.

Teraz gdy odpalam kompa i włączę sobie jakąś muzykę to tak szarpie i przerywa, że brzmi prawie jak z matrixa, tak jakby coś obciążało procka i w tym czasie słucha się muzyki - slow motion takie :P

Teraz pisząc tego posta nad sobą mam reklamę ERY we flashu i oczywiście ja jestem już 3 słowa do przodu i tylko obserwuję sobie jak z dużym opóźnieniem wskakują literki na ekranie. A oglądanie filmów to już nie wspomnę. Nie ważne czy divxy, czy jakieś seriale przez przeglądarkę...

Sypie się grafika czy procek ?

Winda formatowana była 2 razy, na xp tego nigdy nie miałem, więc na 7 też nie , szczególnie że z czasem jest coraz gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o głupoty w poście, tylko o nabijanie ich.

Wracając do tematu - na ilu zakładkach pracujesz? Taka sytuacja występuje nawet przy jednej zakładce otwartej? (np. YT).

Możesz też podać antywirusa, firewalla i inne programy uruchamiające się przy starcie systemu.

@ 2xdown

Stajesz się agresywny bo przenieśli Krzyż ;)? Podaj jakiś logiczny, uzasadniony technicznie powód wymiany zasilacza związany z problemem użytkownika. Z tego co widać, napięcia są w porządku, więc nie wiem jakim cudem prorokujesz zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo u dziadków.Intel Pentium D 3GHZ karta zintegrowana tylko że Win XP.Pomógł format.( Komputer był od Dell całkowicie)

EDIT@UP

Przed chwilą oglądałem film na YT i miałem to samo u siebie....coś jest nie tak z YT chyba bo sprzęt jest nowy, a na innym kompie było to samo.Więc nie ma co się martwić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: to, czy mam 117 czy 118 postów tak mnie obchodzi jak Tuska dobro Polski.

Moja krucjata zasilaczowa jest motywowana przez dbałość o użytkownika, nic więcej.

To raz. Dwa, że to raczej nie jest problem flasha ani YouTube, ponieważ kolega problemy ma również z odtwarzaniem filmów DivX oraz słuchania muzyki (jaki player?). Jednak dla świętego spokoju możesz spróbować wyłączyć przyspieszanie sprzętowe odtwarzania (prawy przycisk myszy na wideo np na YouTube i odznacz ptaszek przy "Włącz przyspieszanie sprzętowe". Jeżeli to nie pomoże, to odinstalować najnowszą wersję flasha (z którą jest mnóstwo problemów) i wrócić do wersji z numerkiem 9 na początku.

Na razie zrób tak: zdefragmentuj dysk, oczyść go ze śmieci za pomocą CCleanera lub Odkurzacza, przeskanuj system programami Malwarebyte's Anti-Malware, SpyBot Search&Destroy oraz antywirusem (przy okazji napisz jakiego używasz teraz). Jeżeli to nie pomoże, a dysk był formatowany jeszcze za czasów, kiedy wbijano w ziemię dwa nagie miecze, to najwyższy czas to zrobić (tzn sformatować, nie wbijać miecze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wykluczyć problem sprzętu, można jeszcze ściągnąc i wypalić Xubuntu Live. Uruchom z płyty komputer i poobserwuj jak działa. Model zasilacza powinienieś podać. Nowy codegen czy MC Feel również mogą być przyczyną kłopotów.

Przy flashach nawet 2 rdzeniowiec się dusi. Mam na swoim x2 6400 80 % w użyciu. Taki jest flash.

Co do filmów - najlepiej używać VLC. Nigdy nie miałem problemów z kodekami odkąd korzystam z VLC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzykę odtwarzam w WMP 11, ale na winampie też to samo. Filmy WMP / bestplayer. Bez kodeków i z kodekami jest tak (miałem ffdshow, potem zmieniłem na klite)samo. Filmy czasami są tak jakby ucinało im z 2 klatki, takie przeskoki są, nie są płynne. Odinstalowałem flasha, wgrałem jakiegoś starego z płyt cda :P potem apdejtnąłem na nowego i ciągle to samo. Antywir to avira free antyvirus - ma już w sobie firewalla. Defendera i tego windowsowskiego FW wyłączyłem.

Przyśpieszenie też wyłączyłem. Dysk zdefragmentowany, oczyszczony (używam tuneup 2010, więc co tydzień jest automatycznie czyszczony). Formata strzeliłem mu około 3 miesięcy temu.

Zasilacz to ARLT computers - model MPT-400P (kupiony w niemczech )230V, 4,5A, 50Hz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nieładnie samego siebie cytować, ale możesz jeszcze odpowiedzieć na to pytanie :)

Wracając do tematu - na ilu zakładkach pracujesz? Taka sytuacja występuje nawet przy jednej zakładce otwartej? (np. YT).

Możesz też podać antywirusa, firewalla i inne programy uruchamiające się przy starcie systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...