Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szymon22

Rozwiązany: Format=Windows XP + Windows 7

Polecane posty

Witam. Mam system Windows XP Professional i już troche go zaśmieciłem co doprowadziło do tego że zaczoł zwalniać. Chcę zrobić reinstall XP na nowo i dodatkowo chce dograć Windows 7 Ultimate 64 bit na drugiej partycji. I w tej sprawie mam takie pytanie: Czy wszystko będzie prawidłowo działać ? Niebędzie konfliktów z działaniem i uruchamianiem XP 32 i 7 U 64 ? I sprawa z oprogramowaniem. Czy takie programy i gry jak: GTA IV, Metrp 2033, Team Fortress 2, CS 1.6, GG 10, Ventrillo, TS3, Just Cause 2, RoM, WoW, Skype, Xfire, GIMP, Dev C++, NOD 32, Free Pascal IDE, AIMP, EA Download Manager, STEAM, Modem ZTE ZXDSL 852 i drukarka EPSON Stylus DX4050 będą działać poprawnie. I czy będe musiał mieć jakieś specjalne wersje 64 bitowe w/w programów i sterowników mieć. Prosze o dokładne info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tak zrobić ale żeby nie mieć problemów z menu wyboru systemów najpierw użyj płyty od Windows XP stwórz sobie 2 lub więcej partycji i na jednej od razu wgraj XP, ta druga zostanie na 7. Programy będziesz musiał wgrywać oddzielnie dla każdego systemu ponieważ wymagają one wpisów do rejestru systemowego poza tym występują one w wersjach dla systemów 32 i 64 bitowych. Niektóre gry odpalisz na obydwu systemach przy jednej instalacji, ale radzę gry zgodne z dx10 i 11 wgrać na 7, a starsze tytuły na XP dzięki czemu unikniesz wielu problemów. Sterowniki oczywiście musisz wgrać dla każdego systemu oddzielnie, odpowiednie dla niego. Pamiętaj żeby programy dla każdego systemu wgrywać na partycjach systemowych lub konsekwentnie na dwóch oddzielnych po jednej dla każdego systemu, utrzymasz w ten sposób porządek i nie będziesz miał problemów, gdy zainstalujesz taki sam program jak na jednym systemie dla drugiego systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do partycji to pozostawie je takie jakie miałem. Czyli na partycji D (aktualnie mam na niej XP) Wgram XP. Na partycji D będe miał gry, programy i inne pliki. A na partycji C mam zamiar wgrać Win 7 U 64. Jest tylko pewien problem. Na partycji C mam resztki systemu Windows Vista Home Basic 32 i Win 7 32 i niemoge ich sformatować z poziomu XP. Czy jesli podczas instalacji czystego XP wybiore na partycji C opcję jej usunięcia i stworze ją od nowa to te pliki się usuną ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesli podczas instalacji czystego XP wybiore na partycji C opcję jej usunięcia i stworze ją od nowa to te pliki się usuną ?

Tak. Jeśli instaler XPka nadal stwierdzi, że nie wolno, musisz sobie wyszukać bootowalną wersję jakiegoś partition managera, jak choćby Paragon (nie musisz konkretnie tego, możesz też znaleźć sobie inny), i za jego pomocą usunąć partycję poza jakimkolwiek OSem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...