Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cramp

Rozwiązany: Antena do WiFi

Polecane posty

Witam mam zamiar kupić sobie antenę do wifi, lecz nie mam pojęcia jaką. Router jest oddalony o ok. 50-100m, a antena miała by stać na parapecie za oknem. Teraz korzystam z tego (wypierdka :D) TL-WN321G n2920.jpg

i mam na nim zasięg 2/6 (gdy dobrze ustawię jest nawet 3). Lecz jest jeden problem, gdy pada deszcz muszę zasłaniać jakąś siatką aby nie zmókł, lub co chwilę go poprawiać. Proszę o doradzenie kupna jakiejś anteny w cenie do 120zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nawet 40m to spore wyzwanie dla tej karty. Jeżeli chcesz coś wystawiać za okno to musisz pomyśleć nad czymś kierunkowym ale nie ma to sensu przy odległości 50m. Możesz spróbować takiego rozwiązania: TP-Link WN551G i do tego taka ANTENKA. Musisz ją niestety trzymać w domu ale skoro ten TP-Link łapie sygnał z 40m to ta antena bez problemu złapie jeszcze lepszy będąc w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guestman

Zwróć uwagę na to co pisał.

Bo wybudowali nowe budynki a wraz z nimi nowe wi-fi, a to że powstały dwa bloki jeden ok. 40m a drugi 100, to nie wiem w którym jest router : D

Są 2 budynki i nie wiadomo w którym jest router a panelowa musi mieć widoczność (a na dodatek jedną panelową jako "serwer" a drugą jako kliencką).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...