Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Infinity5858

Going to DPM mode --wymagajace gry

Polecane posty

Czesc!.Mianowicie kupilem nowego kompa i np. gdy wlaczylem nfs carbon,superstars v8 racing ,Test drive unlimited po pewnym czasie wylacza ekran robi sie czarny i mozna zobaczyc na srodku napis "Going to DPM mode" ,ale komp nadal chodzi.Zeby cos wskurac musze go zresetowac :/ Podaje liste gier kture chodza poprawnie a kture nie :

NIEPOPRAWNIE :

- Test drive unlimited

-Superstars V8racing

-NFS Carbon

-Toca race driver

-battlestations midway srednie detale i wysokie

-Black site area 51

POPRAWNIE:

-Drakensang the dark eye

-Just Cause

-Ghost recon:Advanced warfighter

-Hitman krwawa forsa

-GTA san andreas

-GTA IV

-Mount&blade warband

-NFS underground 2

-NFS Most Wanted

-battlestations midway detale najnizsze

-Left4Dead2

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Konfiguracja kompa:

Procesor: AMD Phenom 9750 quad core procesor 2.40 GHz 4 rdzeniowy

Pamiec RAM : 4 GB

64 bitowy system operacyjny

Karta graficzna : Ati (Crossfire X)Radeon HD4850 512MB

Monito osobno (nie w zestawie komputerowym) Lg lcd 15 cali (tak naprawde to Tv bo obsluguje on Dvd ,telewizjei pc)

wyntylator z tego co widze marka AVC Dc 12V

ps.Komputer nie uciagnie wiekszej gry niz 128MB grafiki

Komputer kupilem 4 miesiace temu

ps2. :D -Wpisalem w google Napis :going to DPM mode" i pisalo ze to moze byc problem z niska rozdzielczoscia ekranu.

Czy moze to byc ze mam za niska rozdzielczosc monitora (mam 15 cali)czy karta graficzna nawala??

Prosze o odpowiedz z gory dziekuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj markę, model i moc zasilacza.

Napisz mi proszę jaki to może mieć związek z problemem, bo ja żadnego związku nie widzę.

Jak sądzę trop, którym idzie HammerHead jest właściwy. Najprawdopodobniej karta podaje do monitora sygnał o rozdzielczości, lub częstotliwości odświeżania, których monitor nie potrafi obsłużyć. Najlepiej by było sprawdzić to podłączając inny monitor na próbę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu zmniejsz rozdzielczości, odświeżanie oraz ewentualnie proporcje obrazu w grach. Warto również zasięgnąć informacji jaką maksymalną rozdzielczość obsługuje Twój monitor i jej nie przekraczać, ponieważ wszystkie problemy ludzi właśnie z tego się wywodzą (jak przeglądałem fora to to było główną przyczyną).

edit:

@down

Czy Wy kiedyś przestaniecie spamować w każdym problemie zasilaczami? Poważnie, to robi się męczące powoli...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi proszę jaki to może mieć związek z problemem, bo ja żadnego związku nie widzę.
Po prostu skoro tak się robi przy bardziej wymagających grach, to myślałem iż może zasilacz nie wyrabia, karta nie zostaje wystarczająco zasilona i przestaje wyświetlać obraz lub zaczyna go wyświetlać niepoprawnie. Nie wiem na ile trafna to hipoteza, ale chyba jeszcze się zalicza do tych teoretycznie możliwych.

//edit: @HH: A gdzie ja wspomniałem o kupnie nowego zasilacza?

Po prostu IMHO PSU jest jedną z rzeczy mogących powodować ten problem. Rozumiem że jest to dość "oklepany" powód, ale to chyba nie stoi na przeszkodzie by o nim wspomnieć, prawda?

//edit2: Oczywiście że może być powodów więcej... tym bardziej ważne jest wymienienie ich wszystkich ;)

Sam fakt że zasilacz jest bombą to jeszcze nic, ważniejszą sprawą jest czy jest sprawny i to należałoby ewentualnie sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zasilacz można zwalić praktycznie każdy problem z kompem, sztuką jest znaleźć inny możliwy powód... Jeżeli "unikalne" rozwiązania nie pomogą to zawsze można powiedzieć, żeby kupił Fortrona 400W i mieć nadzieje, że to rozwiąże problem. Ja bym się jednak z tym wstrzymał przez chwilkę, bo wydawanie kasy w ciemno to nie jest dobry pomysł. :)

EDIT - Ależ oczywiście. Problem w tym, że jeżeli zasilaczem byłby jakiś z "czarnej listy" to od razu podniósłby się krzyk, że "bomba i do wymiany". Na razie trzeba poszukać rozwiązania bardziej szczegółowego - dostaliśmy bardzo dokładny opis problemu, który pasuje do dość znanego problemu, niezwiązanego z zasilaczem. A INNYCH powodów może być o wiele więcej niż tylko zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zainteresowanie sie moim tematem.Komputer kupilem 4 miesiace temu.Wentylator chodzi calyczas .

Przesortowalem cala ksiazeczke i nic nie znalazlem o zasilaczu.Gram na rozdzielczosciach 1280x768,1280x720.

Nie mysle zeby radek sie przegrzewal,bo sprawdzilem go 3D Markiem(wlaczylem test wydajnosci karty) ,zostalo

wlaczonych pare animacji komputerowych, skanczyly sie i nie bylo zadnych problemow z czarnym monitorem.

A moze to faktycznie chodzi o monitor(kupilem osobno bo nie byl w zestawie) ,ogolnie to nie monitor tylko telewizor ktory obslugujeTv,Dvd,PC i cos tam jeszcze

.W koncu LG LCD ma 15 cali ,a karta graficzna jest HD!!

Mam prosbe wpiszcie w google Going to DPM mode i zobaczcie ,tam jest od groma zwiazane z LG i mala rozdzielczoscia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz miałem tak, że zminimalizowałem ALT+TAB grę(1280x720) do pulpitu(1680x1050), sprawdziłem coś i po powrocie do gry nagle miałem czarny ekran- to samo co autor. Jedynie rozwiązanie to było wrócić do pulpitu, który "działał" i ponownie do gry która w końcu zaskoczyła. Ale po jakimś czasie i zrobieniu tego samego już to nie pomagało i trzeba było restart kompa. To mam czasem ale bardzo rzadko. dodam że pulpit jak i gra miały oprócz innej rozdziałki te same odświeżanie 60hz.

Dodam że też mam LG tyle że 20'. Z początku myślałem że to problem monitora, zmieniałem nawet wyjście w grafice bo są 2 DVI i dalej było to samo.

A mam o wiele inny sprzęt Asus 3650 512MB DDR2 AGPx8.

A próbowałeś do pulpitu wyjść?? jakieś opcje typu alt+tab, ctrl+esc, alt+f4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawilem rozdzielczosc na 1024x768 .Wlaczylem gre ustawilem ta sama rozdzielczosc i odswiezanie na 60.Po 2 godzinach grania Czarny ekran w niebieskiej ramce napis "Going to DPM mode"Czy to nie jest wku..... .Jak mi doradzil zadne kombinacje typu alt+tab, ctrl+esc, alt+f4 nie pomogly i nie wrucilem do pulpitu

Kurcze ,wlasnie zbieram na skuter ,i pewnie trzeba bedzie kupic nowy monitor za ta kase i kable do niego :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz - spróbuj poodłączać różne inne kable sygnałowe, jeżeli masz je podłączone. DPM Mode to (z tego co wyczytałem, poprawcie jeżeli trzeba) tryb ochrony danych o wysokiej jakośći - jakbyś chciał nagrywać wysokiej jakości sygnał z TV albo DVD albo czegoś innego. Nie wiem w jaki sposób ma to działać w tym przypadku, ale możliwe, że dalsze obniżenie rozdzielczości powinno pomóc, albo odpięcie właśnie innych kabli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha,nie jest zaden kabel antenowy nie jest podpiety tylko od PC.

A moze lepiej kupic inny wiekszy monitor i problemy znikna ???(wraz z kablami oczywiscie)

Nie wiem czy to wazne ale mam podpiete kino domowe ,dvd i Pc do jednego przedluzacza.Do kina domowego jest podpiety tez transformator.a i jeszcze jedno kumputer wlaczam wraz z kinem i dvd i w takim razie chodza 3 sprzety naraz!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko doplyw ,czy to co opisalem to przedluzka czy zasilacz??

Te 504 W maja cos z tym wspolnego??

Aha i jescze na tym czyms pisze cos takiego --ACAR (nie acer) a pare milimetrow dalej 504W

I jeszcze jedno:D -moze cie to zainteresuje ,podpiety jest tez dosc duzy Transformator ktury zmienia

220V na 110volt (bo kino domowe jest sprowadzone z USA i zeby go uruchomic trzeba bylo transformatora)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy po prostu nie kupic nowego wiekszego monitora,bo ten monitor co mam to chyba za malo dla Karty HD (radeon 4850)

granie na mniejszych rozdzielczosciach nic nie pomaga(chyba ze gra jest malo wymagajaca)

to troche boli gdy nie moge wykorzystac calej mocy mojego radka i nie zagrac sobie w pare dobrych tytulow jak NFS Shift czy Battlefield Bad Company 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapomniałem dodać, że mi przechodził w stan czuwania> Muzykę słyszałem, mogłem escapem w czasie gry pauzę dać, by wejść do menu gry i słyszałem dźwięki jak chodziłem po menu itd. Ale żaden alt+tab itp. nie działał już wtedy. Nie pamiętam co to za gra była, ale to w kilku nawet było. Przypomniałem sobie też, że wpierw miałem 2600xt radka pod agp i ten polazł do serwisu, bo były bluescreeny, właśnie te opisane znikanie obrazu. Ale w tej nowej też się pojawiło kilka razy, ale nie zawsze tak jest. Albo coś nie kompatybilne, albo sam już nie wiem. Ale ja już to na margines odkładam bo nowy komp się szykuje. Napisałem to bo może coś być z tego pomocne.

Np zmienić stery, ewentualnie monitor na innej grafie, albo samą grafikę na innym kompie. Ewentualnie jakiś inny monitor podpiąć i wtedy się wykluczy bo wszystkie stery itp pozostają te same.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...