Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pawello12

Rozwiązany: Zakup niemieckiego windowsa xp na allegro

Polecane posty

Znalazłem na allegro aukcję, na której można kupić windowsa xp home, w wersji niemieckiej, za 150 zł. Wszystko wygląda na oryginał, opakowanie jest zafoliowane, naklejka na obudowę nie ma napisu NTT, ani podobnych.

I tu pojawia się pytanie. Czy po zakupie takiego systemu mógł bym jakoś legalnie uzyskać polski język?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będziesz mógł. Musisz zainstalować tą wersję, którą kupiłeś.

W Niemczech licencja OEM wygląda inaczej niż w innych państwach, pozwala na więcej. Jeśli jest to Windows na licencji OEM właśnie, to nie wiem, które postanowienia w takim przypadku Cię obowiązują, tzn. polskie, czy niemieckie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest wersja OEM. A tu treść aukcji:

Nowy, nieuzywany oryginalny Windows XP HOME SP2 w wersji OEM. Plyta zawiera niemiecka wersje jezykowa, ale licencja umozliwia instalacje dowolnej innej wersji jezykowej XP Home. Bardzo atrakcyjna oferta cenowa!!! System jest w wersji OEM, ale bez brandingu (tzn. nie wystepuje na COA wpis od konkretnego producenta sprzetu, tak jak w tanio sprzedawanych licencjach). POLECAM

Niby pisze, że licencja na to pozwala, ale wolę się zapytać, bo na allegro jest pełno aukcji z windowsami z dedykacją itp, a nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z licencji OEM:

8. WYBÓR WERSJI JĘZYKOWEJ. Producent może umożliwić Licencjobiorcy jednorazowy wybór spośród dwóch lub większej liczby wersji językowych OPROGRAMOWANIA podczas jego instalowania. W takim przypadku Licencjobiorca ma prawo używać tylko jednej (1) z dostarczonych wersji językowych. Po użyciu danej wersji językowej Licencjobiorca nie może stosować innych wersji językowych dostarczonych przez Producenta razem z KOMPUTEREM. Niezależnie od wcześniejszego postanowienia, jeśli w przypadku pewnych wersji językowych Producent wybrał opcję dostarczania Wielojęzycznego Interfejsu Użytkownika (?MUI?) z obsługą dodatkowej wersji językowej OPROGRAMOWANIA, powyższe ograniczenie wyboru i używania jednej wersji językowej OPROGRAMOWANIA nie ma zastosowania, o ile (A) Licencjobiorca potwierdza, że interfejs MUI oraz zawarta w nim obsługa języka stanowią część OPROGRAMOWANIA, (B) Licencjobiorca używa interfejsu MUI z OPROGRAMOWANIEM oraz ? zgadza się przestrzegać wszystkich postanowień niniejszej Umowy Licencyjnej.

Producent dostarcza tylko nośnik niemiecki, więc użycie jakiegokolwiek innego będzie złamaniem postanowień licencji. Ten punkt licencji z tego co mi wiadomo wygląda tak samo w każdej wersji językowej.

Daj link do aukcji, to sprawdzi się dokładniej, ale sądzę, że nie ma takiej możliwości, by legalnie zmienić wersję językową systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...