Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WooDo

Przegrzewający się laptop.

Polecane posty

Witam, jestem posiadaczem laptopa Asus N61Jq, ostatnio laptop wyłaczył mi się podczas gry samoistnie. (zdarzyło się tak 3 razy). Stwierdziłem, że może być to wina przegrzewania się procesora. Sprawdziłem temperatury w programi Everest. Okazało się, że procesor (i7-720QM) miał temperaturę 95 C! Wyłączyłem laptopa. Teraz po włączeniu siedząc na internecie procesor ma temp. 78 stopni C. To nie jest normalne, gdyż ten procesor w chwili obciązenia powinien mieć ok 80 C, a w spoczynku ok 55 C. Stąd moje pytanie co robić? Kupić podkładkę chłodzącą? Odesłać laptop do serwisu? Przeczyścić wnętrze sprężonym powietrzem? (przez wyloty powietrza) Laptopa mam od 5 miesięcy wcześniej problemu nie zuważyłem. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego serwisu to trochę się boję z tego względu, że mój laptop pewnie nie wróci w stanie nienaruszonym. Ale na pewno zadzwonie na dział pomocy technicznej Asusa. Zmieniając plan zasilania na zrównoważony temp spadła do 71 C. Ale to i tak troche za duzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozkręcanie nie wchodzi w grę możesz użyć sprężonego powietrza do kanału wylotowego ciepłego powietrza. Jednak musisz pamiętać, aby zablokować czymś wentylator, ponieważ gdy dmuchniesz go i zacznie się kręcić w odwrotną stronę niż przewidywano, możesz uszkodzić łożysko. Wystarczy wykałaczka albo zapałka. Jeśli to nie pomoże, możesz usunąć kurz ręcznie, ale to może wiązać się z rozkręceniem laptopa, i naruszeniem plomb (jeśli jakieś masz). Laptopy jak każde urządzenie mechaniczne zbierają kurz i wymaga konserwacji, tylko, że w laptopach czyszczenie jest troszkę bardziej pracochłonne niż w blaszakach, ale też przyjemne :)

edit:

a tu masz instrukcje obrazkową, jeśli nie masz plomb i możesz go rozkręcić

asssaasasa.jpg

assaaz.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Jak widać nawet nie trzeba zdejmować chłodzenia, więc to 15 minut roboty. Oczywiście o ile zapchany jest układ chłodzenia, ale po 5 miesiącach użytkowania na to bym stawiał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...