Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rees90

Monitor BenQ E2220HD trzeszczy...

Polecane posty

Witam!

W lipcu kupiłem monitor BenQ E2220HD i już właściwie od nowości przy zmianie rozdzielczości, czy np. minimalizowaniu i maksymalizowaniu gry słychać było z obudowy trzaski, jakby plastik pękał lub wyginał się (dźwięk zbliżony do takiego, jaki wydaje licznik Geigera :) ). Takie trzaski trwały zazwyczaj parę sekund, natomiast wczoraj zdarzyło się tak, że trzeszczał dobre 5 min. Czy ktoś wie, czym jest to spowodowane lub czy jest to coś poważnego?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, czym jest to spowodowane lub czy jest to coś poważnego?

Pozdrawiam

Moze to jakies wyladowania elektrostatyczne, jakas czesc obudowy jest metalowa i uziemiona, dlatego nastepuje jakis przeskok. Czy po odlaczeniu monitora od pradu tez slychac trzaski?

Na jakims forum wyczytalem rowniez, ze moze to byc zwiazane z warunkami atmosferycznymi, a dokladniej zmiana temperatury i po prostu trzaska plastik, ale nie jestem pewien czy podzielam ta opinie. :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jest to związane z cewką. Monitor mojego brata na początku trzeszczał, ale potem przerodziło się to w pisk. Teraz jest nawet uciążliwy :/. Proponuje zanieść monitor do serwisu, bo samemu chyba nic nie zdziałasz. Chyba, że aktualizacja wszelkich sterowników odpowiedzialnych za grafika dałaby rade, ale osobiście wątpię. Na wszelki wypadek zaktualizu grafikę i monitor, i powiedz jakie rezultaty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowniki nie mają tu nic do rzeczy ... wypadałoby rozebrać i uruchomić monitor celem ustalenia elementu powodującego owe dźwięki, gdyż może to być zapowiedź awarii, która może uszkodzić coś więcej niż pare kondensatorów. A powiem Ci z doświadczenia, że nie lubie naprawiać Benków, bo czasem są problemy z dostaniem części. Wtedy trzeba szukać zamienników i generalnie masa czasu straconego i pieniędzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, czym jest to spowodowane lub czy jest to coś poważnego?

Pozdrawiam

Moze to jakies wyladowania elektrostatyczne, jakas czesc obudowy jest metalowa i uziemiona, dlatego nastepuje jakis przeskok. Czy po odlaczeniu monitora od pradu tez slychac trzaski?

Na jakims forum wyczytalem rowniez, ze moze to byc zwiazane z warunkami atmosferycznymi, a dokladniej zmiana temperatury i po prostu trzaska plastik, ale nie jestem pewien czy podzielam ta opinie. :huh:

podczas trzasków (tych wczorajszych, długich, bo wcześniej nie sprawdzałem) jak wyłączyłem monitor trzaski od razu ustały, po ponownym włączeniu znowu zaczęło trzeszczeć, po czym samo przestało :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jakie to trzaski.

Jezeli to trzeszczenie plastiku to nie może być przedmiotem reklamacji - przeważnie są to naprężenia związane ze zmianami temperatur. Jednak plastik sie wyrobi i bedzie cisza.

Jeżeli przez trzeszczenie rozumiesz dziwne dźwięki bardziej wskazujace na cewki to też tego na gwarancje nie oddasz. Jedynie możesz zalać klejem, żywica lub innym specyfikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...