Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Robie

Mass Effect - gra sam się zawiesza i pojawia się czarny ekran

Polecane posty

Witam. No, mam problem, niby to tylko gra, ale człowiek, chce się zrelaksować, wyłączyć czasem z rzeczywistości a tu jedna wielka ****.

Kupiłem oryginalną grę Mass Effect, wcześniej ukończyłem Mass Effect 2, dlatego zachęcony "dwójką", postanowiłem zagrać w "jedynkę" No i zaczęło się!

Zainstalowałem grę, włożyłem płytę do napędu, odpaliłem grę i... grałem dokładnie do momentu w którym Shepard wybiera się z załogą na Eden Prime. Sam początek gry. Monitor po prostu zgasł, słychać było jedynie muzykę.

Następnie zmieniłem rozdzielczość na naprawdę najniższe, przerażająco niskie detale przez co gra wyglądała jak z 1999 roku, mniej więcej. Efekt? Jeszcze gorzej. Gra wyłączyła się już na etapie tworzenia postaci. Następnie zainstalowałem patcha. Du..a. To samo, Logowanie i gaśnięcie monitora, tym razem słychać było jedynie głos Jokera rozmawiającego z kolegą i z Shepardem a do tego jakieś bulgotania. Wreszcie zainstalowałem cracka. To samo, tyle, że oprócz gaśnięcia monitora, na ekranie pojawił się komunikat o błędzie. Przy okazji każdej z tych prób za każdym razem musiałem restartować komputer dowiadując się, że "system po poważnym błędzie odzyskał sprawność działania". Póki co, brakuje mi pomysłów, co robić dalej?

Czy naprawdę nie ma szans abym mógł pograć w ten tytuł???? Dlaczego, do jasnej cholery, ci, którzy te wszelkie gry produkują dopuszczają do takich sytuacji? Dlaczego z jednej strony toczy się ciągła kampania przeciwko "piratom" a wszystkim tym, którzy nabywają legalnie grę za ciężko zarobione pieniądze, odbiera się komfort bycia legalnym graczem i korzystania z tego.

Na dysku mam gry: Crysis, Crysis Warhead, Mass Effect 2, COD Modern Warfare i wszystkie te tytuły chodzą na najwyższych ustawieniach i nie zacinają się ani przez moment. Co takiego jest z pierwszym Mass Effectem?

Specyfikacja mojego komputera to:

Windows XP (home edition) Service Pack 3

procesor Intel Core 2 CPU

E8400

3.00 GHz 2,00 GB RAM

Grafika ATI Radeon 4800 Series

ID płyty głównej P5K-PRO

RAM 2GB

Zasilacz cooler master 450

To chyba wszystko.

Bardzo proszę o pomoc o ile jest to możliwe.

Robert

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabula, to było na zmianę, przy jednej próbie, czarny ekran plus muzyka, przy innej czarny ekran plus głosy bohaterów, przy jeszcze innej czarny ekran plus komunikat o błędach, np taki, przy próbie zgodności z trybem administratora.

"General Protection Fault.

History: GMatrix2D:Swap()adress=0x10bd3bep(filename not found)

Reinstalki jeszcze nie robiłem, choć ją pewnie zrobię, bo przy cracku i jeszcze tym cholernym patchu już i tak nie da się nic z grą zrobić.

Ramzes

Aktualnie mam ATI Catalyst 11. Myślisz, że zainstalowanie 12 może pomóc? Przecież tyle innych gier chodzi dobrze na tych sterach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może trzeba będzie cofnąć się do poprzedniej wersji sterowników. Zanim jednak dojdziemy do takich wniosków, jeszcze parę info jest potrzebne.

Jaką masz rozdzielczość pulpitu? A jakiej używasz w grach? Czy podkręcałeś (choćby software'owo) kartę graficzną?

[edit]Czy masz zainstalowany program ATI PowerPlay?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reinstalki jeszcze nie robiłem, choć ją pewnie zrobię, bo przy cracku i jeszcze tym cholernym patchu już i tak nie da się nic z grą zrobić.

To w końcu masz oryginała, czy pirata ;) bo pierwsze widzę, żeby ktoś normalny crackował oryginalną grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam cię. To naprawdę takie dziwne, że wygodniej jest grać bez płyty w napędzie? Naprawdę sądzisz, że cracków używa się wyłącznie do piratów?

W tym przypadku po prostu wykorzystywałem różne możliwości.

Tam, mam oryginalną grę z Platynowej kolekcji wraz z dodatkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kupiłem oryginalną grę Mass Effect

>Wreszcie zainstalowałem cracka.

Czyli dopiero przy czwartej próbie się zdecydował na cracka, czytajcie całość ludziska. Poza tym z tego co pamiętam, to użycie cracka było (lub jest, nie zaglądałem tam od jakiegoś czasu) sugerowanym rozwiązaniem problemu w ME1 na oficjanym forum BioWare.

Ale do rzeczy - ta gra bardzo nie lubi Radeonów. Poczytaj TEN wątek na forum BioWare - powinno pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, HammerHead. Tyle, że nie znam biegle angielskiego. Gdybyś mógł mi mniej więcej napisać, jakie są główne koła ratunkowe sugerowane na forum BioWare.

Oczywiście, że próbowałem odpalić grę przez exe, wyłącza się po jakiś 5 minutach na zasadzie gaśnięcia monitora, tak jak pisałem wyżej.

Cholera jasna z tymi Radeonami. Ostatecznym wyjściem jest zmiana karty graficznej, czy jak?

Choć na GeForce z tego co wiem też bywały problemy.

Co mam robić? Oryginalna gra stoi u mnie na półce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem te stery. Jeszcze gorzej, po odpaleniu gry nawet nie wszedłem do menu. Logo firmy i powrót do Windowsa.

Jezu Nazareński, jak można wypuszczać tak niedopracowane [beeep]???? Że piraci okradają? Przecież to mnie okradziono, zapłaciłem tym sku..... a nie dostałem w zamian niczego! I nikt do ciężkiej cholery, nie napisał na pudełku, że TA GRA NIE DZIAŁA NA KARTACH RADEON, JEŻELI POSIADASZ TAKĄ KARTĘ, KUPUJESZ GRĘ NA WŁASNE RYZYKO"

Takiego napisu nie ma, więc jak można dopuszczać do tego typu rzeczy, że płacisz za coś i [beeep] z tego masz!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mass Effect nie działa na kartach Radeon? Dziwne ale mój kumpel ma chyba Radeona i mu działa :) Może spróbuj się skontaktować z pomocą techniczną CDP?

PS: Skąd ściągałeś najnowszy patch? Bo jeśli z strony CDP to może być właśnie tego wina, polecam gram.pl.

Wykasuj Cracki (o ile je masz) :) Jeśli masz najnowszego patcha gra chodzi bez płyty :)

Kiedy robiłeś ostatnio reinstalkę systemu Windows? Ja miałem podobny problem kiedyś z Bad Day L.A i po dłuższym czasie gdy już zainstalowałem od nowa Windowsa postanowiłem spróbować jeszcze raz odpalić tą grę to już wszystko było dobrze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z mass effect 1 oczywiście oryginalna gra z eXtra klasyki, najpierw pojawiało się tylko logo, później gra wyglądała jakby się włączała, ale czekam 10 min i nic w menadżerze urządzeń nie pisze nic, że brak odpowiedzi, więc ściągnąłem najnowszą aktualkę karty graficznej, gra się włącza wszystkie opcje, włączam nową grę, robię postać, po skończeniu postaci włączam grę i... czarny ekran, w tle muzyka, zwiecha kompa i tylko twardy reset, ktoś wie o co chodzi, miałem z tym wcześniej problem, ostatnim razem jak instalowałem też tak miałem, coś pokombinowałem i działało, ale formata miałem i znowu mam problem, liczę że ktoś będzie umiał pomóc bo wszystkie savy poszły się walić, a już nie długo ME3 :), z góry dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...