Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamugo

Problem z pendrive

Polecane posty

Witam

Posiadam pendrive Kingston DataTraveler G2 o pojemności 4 gb. Ostatnio wgrywałem na niego winrarem pewien plik i w tym czasie usuwałem inny. Wszystko było ok, aż do czasu kiedy winrar pokazał mi że już brakuje miejsca na pendrive. Ponieważ w tym czasie usuwałem plik kliknąłem "ponów próbę" kilka razy aby winrar wpakował to,co zostało usunięte z drugiego pliku. I wtedy właśnie wyskoczył mi błąd że dysk trzeba sformatować pendrive. Nie chciałem formatować pendrive (bo miałem tam pliki których nie chciałem usuwać) więc pomyślałem że jak odłączę i podłącze to będzie wszystko cacy. Niestety nie było. Ukazał mi się komunikat o treści "nie rozpoznano urządzenia usb" i od tamtej pory nie da się go nawet sformatować. Gdy wejdę w właściwości to w "stan urządzenia" pisze "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)".Próbowałem podłączać do różnych portów usb, na 3 komputerach z różnymi systemami (XP i windows 7) ale za każdym razem to samo. Czy da się tego pendrive uratować (mogę go sformatować, te dane nie są bardzo ważne)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabula: O co ci chodzi z tymi sterownikami? pendrive to chyba urządzenie do którego nie potrzeba sterowników.

3m2oo5: ten program jest do odzyskiwania danych, a ja chcę naprawić pendrive (na danych mi nie zależy)

Oto info z chip genius

Device Name: +Unknown Device

PnP Device ID: VID = 0000 PID = 0000

Serial Number: 6&&2F77B173&&0&&1

Revision: (Information not returned)

Device Type: Standard USB device - USB2.0 High-Speed

Chip Vendor: (No match record)

Chip Part-Number: (No match record)

Product Vendor: Unknown

Product Model: Device

Tools on Web: (N/A)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jest mały problem, nigdzie nie mogę znaleźć sterowników do tego modelu, na stronie producenta również ich nie ma. Jak chcesz to możesz pokombinować z sterownikami od innych modeli z tej serii tylko nie wiem jak to jest w pamięci flash, czy inne sterowniki nie zaszkodzą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... tak sobie myślałem nad tym pendrive`m i przypomniała mi się podobna historia z dyskiem zewnętrznym 2,5" pod USB.. W każdym razie wydumałem taką myśł:

W XPku skorzystać z konsoli odzyskiwania systemu (dostep do niej zyskamy poprzez bootowanie z płytki WinXP i wybranie naprawy systemu poprzez konsolę odzyskiwania systemu (pewniejsze) lub z poziomu samego systemu zaplanować dokładne przeskanowanie dysku.

komenda to of koz:

chkdsk g: f

gdzie:

g: - określa którą partycję sprawdzić, czyli zakładam, że jest to G:

f - nakazuje naprawę błędów

Jeżeli zechcesz spróbujesz zrobić to z poziomu systemu prawdopobobnie wyskoczy komunikat, że skanowanie zostanie przeprowadzone przy następnym uruchomieniu.

Spróbuj, coś czuje, że zadziała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pendrive dzięki tej operacji będzie działał ale warto spróbować. Tylko wcześniej wejdź jeszcze w Panel Sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem -> Zarządzanie dyskami i zobacz czy tam może jest twój pendrive

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w windows 7 (jestem wesołym posiadaczem XP :D ) ale sądzę że można wykonać w nim operacje które tu podaliśmy.

@Edit: W końcu znalazłem sterowniki do twojego Pendriva. http://www.technical-assistance.co.uk/kb/usbmsd98.php. Tylko że one są na Windows 98, spróbuj uruchomić je w trybie zgodności z Windows 98

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pendrive dzięki tej operacji będzie działał ale warto spróbować. Tylko wcześniej wejdź jeszcze w Panel Sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem -> Zarządzanie dyskami i zobacz czy tam może jest twój pendrive

No właśnie mojego pendrive tam nie ma.Myślę że to nie sterowniki, że zataczamy błędne koło. No bo pomyślmy: mamy pendrive i 3 kompy na których chodzi bez zarzutu.Potem na jednym z kompów akcja z winrarem i nagle na wszystkich kompach przestał działać. Wniosek : albo nagle jakiś duch przyleciał i usunął sterowniki w tych trzech kompach albo to nie sterowniki (tym bardziej że inne pendrive działają poprawnie na wszystkich trzech kompach)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj, próbowałeś tą opcję z chkdsk`iem? innego pomysłu na software`owe rozwiązanie problemu na razie nie mam, a fizyczne uszkodzenie odrzucam, skoro twierdzisz, że awaria wynikła na skutek jakichś dziwnych operacji winrar`em ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to tak. To nie sterowniki, bo w nowszych Windowsach pendrive takowych nie potrzebuje.

Jeśli pendrive jest na gwarancji, to już wiesz co z nim zrobić. Uszkodzenie mechaniczne może to i nie jest, ale i tak wygląda mi to na uszkodzenie, z którym bez pomocy serwisu sobie nie poradzisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj, próbowałeś tą opcję z chkdsk`iem? innego pomysłu na software`owe rozwiązanie problemu na razie nie mam, a fizyczne uszkodzenie odrzucam, skoro twierdzisz, że awaria wynikła na skutek jakichś dziwnych operacji winrar`em ...

Nie próbowałem tej akcji bo nie wiem jak to zrobić na systemie windows 7 a poza tym raczej sięnie uda dlatego że windows w ogóle nie wykrywa mi pendrive i to właśnie próbuje zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...