Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Borys

Modem Sagem Fast 800.

Polecane posty

Witam!

Mam problem z modemem Sagem Fast 800 na Windows XP (32 bitowy) po formacie komputera.

Polega on na tym, że po pomyślnej instalacji modemu oraz poprawnej konfiguracji połączenia, wyskakuje błąd 651: "Błąd modemu lub innego urządzenia". (Błąd ten pojawia się podczas łączenia z Neostradą).

Żeby uniknąć standardowych pytań:

-modem działa bo jestem połączony obecnie z neostradą na laptopie (Windows 7 x64);

-wiem jak poprawnie skonfigurować połączenie (bo jestem połączony obecnie), nie używam w tym celu aplikacji Neostrada dostępnej na płycie- instaluję sterownik ze strony Sagema i konfiguruje połączenie ręcznie;

-podczas odłączania modemu z USB pojawia się BSOD i restartuje komputer (po wyjęciu wtyczki!);

-status modemu podczas prób łączenia jest poprawny (zielona dioda);

-wszystkie pozostałe sterowniki sprzętowe mam zainstalowane;

-nie mam zainstalowanych żadnych innych programów poza Windows XP oraz sterownikami do sprzętu (płyta główna, karta graficzna);

-sprawdzałem na różnych wejściach USB, działają na nich: mysz oraz pendrive;

-poprzedni system jaki miałem na tym komputerze to Windows 7 (x64)

-mój sprzęt to: Płyta główna MSI K8N SLI, Procesor Athlon 3000+ (64bit), Karta graficzna GeForce 8400GTS, Dysk twardy Maxtor 250GB, pamięć GEiL 1GB;

-próbowałem formatować kompa jeszcze raz przy użyciu tej samej płyty oraz innej;

Czy możliwe, że jest to problem z biosem, który wpływa na porty USB? Albo z płytą główną?

Pozdrawiam i liczę na rzetelną pomoc. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zmierz napięcia na liniach +5V i +5Vsb. Tu masz opisane jak to zrobić, tylko niestety zdjęcia są źle podlinkowane. W każdym bądź razie tu masz przedstawione jak zmierzyć napięcia na linii +5V (czarny do czarnego, czerwony do czerwonego). W przypadku linii +5Vsb robi się to podobnie, tyle tylko, że czarna sonda idzie do czarnego kabla, a czerwona do fioletowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...