Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Belfrog

Komputer znacznie zwolnił

Polecane posty

Problem polega na tym że komputer strasznie zwolnił... Granie w gry jest nie możliwe xD tak tnie, że po prosu się nie da... programy też zwolniły nawet jeżeli chodzi o otwieranie okienek!!! Myślałem że coś z dyskiem albo systemem więc przeinstalowałem xp dalej to samo więc spróbowałem z najnowszą dystrybucją linux-a ubuntu 10.04 pl nadal to samo ale lepiej niż na xp więc na nim zostałem przegl.ądanie interneu jest strasznie uciążliwe i powolnie ale możliwe;P jedyne co zauważyłem to to że nawet bios wykrywa że mam 1866mhz (procesor) a mam 3.06!! reszte wykrywa prawidłowo. Co możecie doradzić żeby to naprawić??

Celeron 3.06 ghz 1.5 gb ram karta radeon 9600 256mb

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów. Nazwę poprawiłem. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to przeniosę wątek do działu Programy.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie korzystam z linuxa i czy są te programy na ten system??

A i płyta główna to ASRock 775V88+ Zasilacz to LOGIC ATX 350 odrazu napisze że zasilacz szwankuje (resety komputera) więc może to być przez zasilacz i czy wymiana by coś pomogła?? a i linux to livecd nie zainstalowany bo zainstalowałem i zmieniłem coś w ustawieniach że teraz nie mogę się zalogować bo przy menu logowania nie moge poruszać myszką i klawiatrą żeby ruszać myszką muszę ją odłączyć i podłączyć z klawiaturą to nie działa :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Spodziewałem się, żę to może być zasilacz od dawna mnie wnerwiał... Temat do zamknięcia chociaż narazie nie mam kasy na nowy zasilacz i zastanawiam się czy nie odr azu kupić jakiś inny komputer nie wiem czy by mnie to wyszło taniej niż nowy zasilacz ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za szybko ta diagnoza przeszła? Sprawdzałeś ustawienia biosu? Może masz baterię wywaloną od biosu a na wskutek czynników zewnętrznych doszło do skasowania ustawień? Poszukaj ustawień CPU w biosie (wychodzi jakby mnożnik był zbyt niski -> 14 zamiast 23..?)

Zasilacz to swoją drogą, ale najpierw sprawdź to proszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę ten temat od świeże chodź nie jest tak stary ;]

Mianowicie po uzbieraniu funduszy na nowy zasilacz kupieniu go i podpięciu nic się nie zmieniło po za tym że teraz wykrywa mi cały procesor tzw pisze 3.06 :P Jakieś inne propozycje odnośnie mojego problemu z cpu?? Jeśli chodzi o mnożnik jest 23x jak powinien.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za szybko ta diagnoza przeszła? Sprawdzałeś ustawienia biosu? Może masz baterię wywaloną od biosu a na wskutek czynników zewnętrznych doszło do skasowania ustawień? Poszukaj ustawień CPU w biosie (wychodzi jakby mnożnik był zbyt niski -> 14 zamiast 23..?)

Zasilacz to swoją drogą, ale najpierw sprawdź to proszę.

To nie była diagnoza, tylko dobra rada. Przy okazji chłopak być może ustrzegł się większych problemów w przyszłości :P

Teraz mogę polecić: defragmentację dysku (jeżeli "na Linuxie lepiej" to może być to jeden z problemów na Windowsie) + wyczyszczenie go z trojanów i innego ścierwa za pomocą Malwarebytes Anti-Malware, SpyBot Search&Destroy oraz antywirusa (czyt. Avira).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie czy nie załatwił by sprawy format dysku?? Oczywiście najpierw pobawie się z tym smartem jak to nie wyjdzie to go czeka format... ale w każdym bądź razie obstawiacie że to dysk??

Edit: Ratio actual value to mnożnik nie?? no bo ostatnio jak sprawdzałem było 23 teraz jest 14 eee...

Edit2: Hmmm aktualnie wiem jak chyba zaradzić temu problemowi;] Proszę tylko nie krzyczcie xD Emm temp cpu 87 C hmm myślałem że to narmalna temperatura ale okazało się że normalna to 50 w dół xD no to widze w czym problem :D jak wymienie chłodzenie (czyściłem już i kupa) to napiszę czy pomogło... znowu będę musieć zbierać kasę...

Edit3: Wiecie może jakie chłodzenie podchodzi pod ASRock 775V88+ ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko tylko jak mam go włączyć trzeba wpisać komęde sudo ... a potem swoje hasło a ja tego hasła nie mogę wpisać nie daje się nic napisać w konsoli?? co zrobić ?

To jest całkowicie normalne. Żadne znaki nie powinny się pojawiać. Po prostu wpisz to hasło i potwierdź enterem. Zignoruj fakt, że nic nie widać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...