Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

M2TRIX

PEGI

Polecane posty

Mam problem czy sprzedawca w sklepie np. Realu może mi nie sprzedać gry +16 ? Czy prawo zabrania sprzedaży gier młodszym niż mówi PEGI. Mam 12-14 lat, nie chce zdradzać ile dokładnie. Chce sobie kupić Counter Strike Anthology.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 12-14 lat

Człowieku powinneś trafic na mistrzów ;D

nie chce zdradzać ile dokładnie.

Jakbyś wyjawił to by cię mroczne pomioty zabiły, wyluzuj kogo to obchodzi?

Co do pytania, PEGI to tylko informacja, nie ma żadnej podstawy prawnej do tego by na podstawie PEGI zabronić ci kupić grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania, PEGI to tylko informacja, nie ma żadnej podstawy prawnej do tego by na podstawie PEGI zabronić ci kupić grę.

Przynajmniej w Polsce. :) Bo już w Niemczech tego przestrzegają. M2TRIX jeśli kasjer odmówi Ci sprzedania gry, a Ty się poskarżysz jakiemuś kierownikowi to kasjer może nawet stracić pracę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jeśli takowa pani lub pan wyjdzie z tekstem: ,,Czy masz 16( lub 18, jak tam wolisz) lat?". To powiesz jej lub jemu, że nie ma prawa się o to pytać, po drugie PEGI nie ma podstaw prawnych, więc jeśli zabroni ci sprzedaży gry tzn. iż robi to bezpodstawnie i niezgodnie z prawem. Większość sprzedawców mięknie po takim odzewie, lecz jeśli nadal się będzie trzymać swego, to poproś o wezwanie kierownika, a tego zapewne już nie przetrzyma i ci sprzeda :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...