Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

igor8472

GeF Go 7600 z lapka awaria. Co mogło paś i jak naprawić?ć

Polecane posty

Mam problem z kartą graf. w moim lapku, to że do serwisu to już pewne ale chciałem se zrobić wstępny kosztorys a jeśli to coś prostszego jak zimny lut, może mi to naprawić kumpel który jest serwisantem Gigabyte. Lapek to Fujitsu Siemens Amilo Pi 1556, grafika GeF Go 7600.

Problem mam gdzieś od 2 miesięcy, na początku nie dało się zainstalować sterowników NV (system przy uruchamianiu zamierał i BSoD), musiałem jechać na systemowych (korzystam z W7 64bit) i się sprawdzały, od czasu do czasu jakiś artefakt wyskoczył, w grach które odpalałem (tylko te w 2D) też się pojawiały i to dosyć często ale malutkie i już czułem że koniec się zbliża. Od 2 dni totalny failure, grafa przeszła w tryb awaryjny, w windzie mam teraz 640x480 i 16 kolorów a artów na ekranie tyle że ledwo co widać (pionowe przerywane paski), plusik że w ogóle się uruchamia dlatego to teraz pisze ale komfort przeglądania netu czy np. fotek przy 16 kolorach jest zerowy, załączam screenshota. I teraz pytanko czy to raczej będzie cały czip do wymiany, jakaś kość pamięci czy np. to tylko 'zimny' lut i wystarczy dogrzewka dmuchawką ze stacjii lutowniczej.

20100903103224.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak bezmyślny spam w tematach takimi samymi postami :) prawda Adrian1911 ?

Przetestowanie innej karty graficznej w laptopie jest możliwe. Nie jest takie proste jak w stacjonarnym, ale jak najbardziej możliwe.

Z doświadczenia powiem, że miałem to samo przy wymianie GF8400M GS na GF9600M GT. Winne były sterowniki, a mianowicie brak wsparcia dla tej karty. Problem rozwiązało pobranie zmodyfikowanego pliku .inf ze strony http://www.laptopvideo2go.com/. Znajdziesz tu wiele wersji sterowników, oraz pliki które pozwalają na ich instalacje. Ja muszę do dziś instalować niektóre wersje przez ręczne pokazanie pliku .inf dla mojej karty.

Możesz poszukać odpowiedniej wersji sterownika dla swojej karty. W razie pytań, jest tam dział pomocy, który objaśnia co i jak należy robić przy modyfikowaniu .infa. No i ja, ale oni mają większą wiedzę ;).

Możesz jeszcze rzucić okiem do menedżera urządzeń, i powiedzieć czy nie ma przy karcie żadnych symboli ostrzegawczych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...