Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dyskograf

Rozwiązany: "Podwójny" start Windows 7

Polecane posty

Witajcie,

pojawił się u mnie ciekawy, ale denerwujący problem z włączaniem komputera. Mianowicie gdy włączam system Windows 7 (x64) normalnie, to jeszcze przed wyświetleniem komunikatu "Zapraszamy" (mam automatyczne logowanie do systemu) ekran robi się szary. Następnie następuje przejście koloru na bardziej ciemny (tak jakby system przechodził w tle z ekranu Zapraszamy do pulpitu). Widać, że komputer pracuje (dysk mieli), jednak pulpitu jak nie było, tak nie ma.

Przez przypadek znalazłem śmieszne wyjście sytuacji: jeżeli przy pierwszym uruchomieniu komputera nacisnę F8 i wejdę najpierw w tryb awaryjny, a następnie nie zmieniając w nim niczego uruchomię system ponownie, to zwykły tryb włącza się bezproblemowo. Jednakże takie podwójne włączanie kompa może być denerwujące, szczególnie jeżeli zapomniało się czegoś zrobić i po minucie trzeba włączyć komputer ponownie (co ciekawe przy restarcie problem nie występuje).

Co według was może być przyczyną problemów? Sprzęt jak w sygnaturce. Z peryferiów przez USB podłączone są: kontroler Wireless Xbox360 for Windows, Sagem F@st 800 od Netii (z jego sterownikami mam sporo problemów, m.in. bluescreeny typu NOT_LESS_OR_EQUAL - nie ma to jak wsparcie producenta), mychę Razer DeathAdder 3,5G i klawiaturę Logitech MediaKeyboard 600.

"Pomuszcie!" :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem odłącz wszystko oprócz karty graficznej, zostaw jedną kość ram.

Nie przesadzasz trochę. Pomyśl logicznie, jeśli autor ma problem z winem po zalogowaniu robi mu się szary ekran to jeśli wyjmie wszystko prócz grafy ram itp. i odłączy dysk(nie napisałeś, że dysk ma zostać czy go nie odłączać) to jak ma sprawdzić czy problem nadal jest czy zniknął bez dysku.

Jak bedziesz miał czas to sprawdź kompa wyjmując co nie potrzebne. Ew. sprawdź odłączając od kompa co nie potrzebne ale z inną klawą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...