Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sevard

Czyżby Steam miał doczekać się oficjalnego portu pod Linuksa?

Polecane posty

Jak części z Was zapewne wiadomo Steam oraz gry, które z niego korzystają można uruchomić na GNU/Linuksie za pomocą programu Wine. Jednakże niekiedy wiąże się to z pewnymi problemami. Niedawno Steam doczekał się swojego portu na Mac OS, wkrótce potem pojawiły się plotki, że Valve planuje również oficjalny port dla GNU/Linuksa.

Plotki, jak to plotki traktowano z przymrużeniem oka, jednak ostatnio na stronie Valve pojawiła się dosyć ciekawa oferta pracy, która wydaje się te plotki potwierdzać. Konkretniej Valve poszukuje pracownika na stanowisko Senior Software Engineer (czyli starszego inżyniera oprogramowania). Niby nic szczególnego, ale jeśli bliżej się jej przyjrzymy, to na liście zadań znajdziemy coś takiego:

Port Windows-based games to the Linux platform.

Co można przetłumaczyć na:

Przeportowanie gier chodzących pod Windowsem na platformę Linux.

Źródła:

OSnews.pl

Valve

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plotki plotki ...

pożyjemy zobaczymy, mnie to za bardzo nieinteresuje bo i tak w lepsze tytuły nie pogram(nawet na Linuxie).

Nie chce tu przytaczać argumentów, ale myślę,że zrobią e porty pod Linuxa,inaczej bty nie szukali ludzi znających się na tym(tzn. przeportowywaniu gier) ,a że do linuxa u nich nikt pewno nie potrafi,albo są zajęci na MacOS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię dystrybucji elektronicznej(chyba, że gra jest nie do kupienia w wersji pudełkowej, np. Braid), więc z linuksowego Steama i tak bym zbyt często nie korzystał. Ale fajnie, że w końcu poważna firma zauważyła, że można robić gry na Linuxa. No i może paru kumpli uda się przekonać do Linuxa, w końcu jako jeden z argumentów przeciw niemu wymieniali właśnie brak Steama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na systemie Linux pracuję tylko w szkole, więc niewiele ta wiadomość dla mnie znaczy :tongue: Facet od informatyki i tak przecież nie pozwoli instalować tam żadnych gier... Chociaż ostatnio wraz z kumplami zapytaliśmy się czy moglibyśmy pobrać na tamtejsze komputery Battlefield: Heroes. Pozwolił nam! Niestety podczas próby ściągnięcia klienta okazało się, że owa gra nie może być zainstalowana właśnie na systemie Linux. Moim zdaniem platformą do właściwego grania powinien pozostać Windows i tyle :geek:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem platformą do właściwego grania powinien pozostać Windows i tyle :geek:

Ale dlaczego? Czy Linux jest jakiś skażony czy coś? Linux jest dobry jak każdy inny system operacyjny... I do tego darmowy :) A Steam i gry ze Steam'a na Linuxie to baardzo dobry pomysł. Nawet jeżeli kilka osób przerzuci się z pirackiego Windowsa na darmowego Linuxa (np. koledzy centyla - bo z tego co napisał wnioskuję, że mają pirata - może się mylę) to już zawsze coś :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi o uszy obiło się, że mają zamiar również wprowadzić platformę Steam na PS3. W końcu PS3 będzie miało gry.

Żartujesz sobie? Jeśli to prawda, lecę do sklepu i kupuję ps3. Tylko mam nadzieję, że nie będzie trzeba kupować osobno gier (oczywiście jeśli są ogólnie dostępne na i pc, i ps3). Poczekamy, zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to spokojnie włożyć między bajki. Valve nie potrzebuje własnej platformy na konsolach, bo już wydaje nań gry. Poza tym, jakoś nie wydaje mi się, żeby Sony miało dopuścić inny sklep sieciowy z grami do rynku niż własny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...