Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Laskolnyk

Tacka napędu chowa się po wysunięciu

Polecane posty

Od pewnego czasu zauważyłem mały problem. Mianowicie gdy wywołam mechaniczne wysunięcie tacki napędu (przycisk przy napędzie) tacka wysuwa się, ale zaraz się chowa, tak, że nie zdążę nawet wrzucić tam płyty. Syfu na kompie nie mam, bo skanowałem, a to już działo się nawet na starym systemie. Obecnie jest to Win 7 64 bit Ultimate.

Napęd to Samsung S-S223.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brałeś pod uwage fizyczną wadę sprzętu? takiej nagrywarki raczej nie opłaca się rozkręcać.. no chyba, że Ci się ewidentnie chce :)

może to być scalak sterujący silniczkami albo przełączniki krańcowe albo ... albo kup nowy ;P

dla świętego spokoju sprawdź na innym kompie, żeby wykluczyć winę systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie piszą, że to wina tego guzika. Inna sprawa że guzik jest "z obudowy" (coś a'la rozkładająca się zaślepka napędowa i wysuwający się juz napęd właściwy, więc może coś przy przenoszeniu/przesuwaniu kompa się poruszyło i ten guzik z obudowy nie dotyka tak jak powinien guzika napędu.

Choć może jednak to wina guzika w napędzie, ew. samej tacki...? Identyczna sytuacja jw. tyle że nie styka już w samym napędzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. wątpliwe -> musiałoby dojść do klinowania guzika albo cóś, a to mało prawdopodobne. zawsze możesz go wyciągnąć z obudowy i podpiąć luzem przy otwartej obudowie.

Ale nie stawiałbym na to -> wg mnie uszkodzenie jest wewnętrzne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od jakiegoś czasu mam taki problem i jak nie chce się wysunąć to otwieram ją...ręcznie. Pod tacką w obudowie nagrywarki jest taka mała dziurka. Biore spinacz biurowy, prostuję go i wkładam do tej dziurki. W środku jest jakiś przycisk chyba i nagrywarka się lekko uchyla. A jak się uchyla to ciągnę do siebie i wkładam płytę, a potem ją normalnie zamykam naciskając dwa razy guzik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...