Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Frizen

Cheat Engine

Polecane posty

Zajrzyj na you tube bo bardzo łatwo to zrobić. W skrócie:

1. Otwierasz program

2. Wybierz migającą ikonkę

3. Wybierz program/grę

4. Wprowadź w polu Value ilość aktualnej kasy czy surowców

5. Kliknij First Scan

6. Wydaj troche kasy czy coś byle się liczba zmieniła

7. Kliknij na Next Scan

8. Jak pojawi się 1 wynik to dobrze, jak więcej to powtarzaj poprzednie pkt.

9. Kliknij dwukrotnie na wynik i zmień wartość!

10. Gotowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłóciłbym się z punktem ósmym, tu akurat wystarczy sensowna ilość, do której zalicza się jakakolwiek liczba poniżej 10 - zawsze można wrzucić którąś z wartości do pamięci, "zamrozić" (freeze) i sprawdzić, czy ta w grze się zmienia. W przypadku surowców nie jest to trudne, bo ich regularnie przybywa, ale jeśli chodzi o punkty mocy, warto spróbować podnieść ich ilość ręcznie, bo specyfika ich nabywania na wiele swobody nie pozwala.

Aha, i kolejna rada: podczas zabawy z aplikacjami typu Cheat Engine warto grę mieć odpaloną w okienku. Wygląda ona co prawda mniej spektakularnie, jednakże może dość znacznie zmniejszyć ryzyko crasha podczas przełączania między oknami. Chyba, że należysz do szczęśliwców z dwoma monitorami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczył 1 wynik,póżniej zmieniłem na 10000(było 2000) ale żadnej różnicy nie ma co dalej xd?

edit: kurde jak chciałem ze skanować 2 raz to już mi coś nie wychodzi :/.

edit 2: znów sie udało ale dalej mam tyle samo pieniędzy nic sie nie zmienia -_-.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy skanujesz drugi raz (bez klikania na New Scan), przeszukujesz adresy zebrane do pamięci przy pierwszym skanie (okienko po lewej). Musisz wtedy wprowadzić jakąś konkretną wartość do wyszukiwarki, oczywiście odpowiadającą zmienionej podczas gry.

Co do braku efektów - wiele informacji w pamięci gry może być schowanych w o wiele bardziej skomplikowany sposób, co może również oznaczać kwestię surowców. W takim Titan Queście, na którym się Cheat Engina uczyłem, właśnie był niemały problem ze zmianą ilości złota czy punktów umiejętności. Poza tym, jeszcze nie spotkałem żadnego trainera do żadnego BfME, który by działał poprawnie, co oznacza, że dane są nieźle zakodowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...