Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zajacaction

Router do internetu radiowego

Polecane posty

Witam.

Poczytałem o różnorakich już routerach. Twoja rada dla usera KM7StyleR dotyczy routera ADSL.

Weź TP-Linka. D-Link podany przez ciebie to dość leciwy model, AirLive jest używany a routerami firmy Tenda nie ma co sobie zawracać głowy.

Ja mam taki plan: Sygnał - Internet radiowy od lokalnego dostawcy (2 Mega).

Router (tylko właśnie jaki? Czy może być ten z cytatu TP-Link Router WiFi ADSL TD-W8901G?)

Odbiorcy - Stacjonarny (po kablu), laptop (po WiFi), telefon komorkowy (po WiFi) oraz drugi stacjonarny, z tym że po kablu

od routera (dodatkowo dzielenie łącza po równo w przypadku dwóch korzystających i więcej)

I najważniejsza sprawa - Drukarka WiFi. Chciałbym korzystać z niej zawsze (nie tylko kiedy jest włączony pierwszy

stacjonarny). Tak, żeby wydrukować z pierwszego stacjonarnego, z laptopa, z drugiego stacjonarnego. Słyszałem od Pana w

sklepie, że do takiego czegoś potrzebny mi router z Print serverem czy coś podobnie brzmiącego. Jak to wszystko połączyć

na kompach i czy to trudne do samodzielnego podłączenia. Mam świadomość stale włączonej drukarki.

Oczywiście przykładowy router pewnie się nie kwalifikuje, ale czy w przypadku zbyt skomplikowanych kombinacji to ten wystarczy? To znaczy kiedy daruję sobie drukarkę WiFi w domu, na rzecz standardowego drukowania na komputerze z podłączoną fizycznie drukarką.

Dzięki za rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten router nie nada się do internetu radiowego. Na ten moment w jaki sposób masz dostarczony internet do komputera ? Kablem z końcówką RJ-45 czy do bezprzewodowej karty sieciowej kablem z końcówką RP-SMA ?

Ogólnie do takich rzeczy jakie wymieniasz znajdziesz router za ~300 zł.

Nie podpinaj się z własnymi problemami pod cudze tematy. Post wydzieliłem z tematu: http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=173687&st=0.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...