Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xirgan

Przenoszenie systemu na inny dysk

Polecane posty

Mam dwa dyski C: Western Digital 80GB ATA (system + sterowniki + parę programów, w sumie zajęte 15GB) i D: Samsung 640GB SATA (gry + mniej istotne programy, 200GB wolnego miejsca). Czy jest możliwość przeniesienia wszystkiego z dysku C na D tak żeby system, sterowniki i programy działały tak samo jak przed przeniesieniem? C mam zamiar przełożyć do innego komputera, dysk D może być sformatowany jeżeli to konieczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz Win7 (pewnie gdzieś w Viście też to jest) możesz spróbować zrobić kopię zapasową systemu, zainstalować nowy system na docelowym i wykorzystać kopię zapasową. Możesz też skorzystać z narzędzi do tworzenia obrazów partycji - Norton Ghost czy Acronis True Image. Są one jednak płatne.

Oczywiście, warto wydzielić kawałek miejsca na docelowym na system z oprogramowaniem (zależnie od systemu 50-100GB), a całą resztę właśnie na mniej istotne bzdurki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać, Windows XP, tam kopia zapasowa też jest, ale z tego co widzę nie da się zrobić kopii C na dysku D, chyba potrzeba dysku przenośnego, którego nie mam i czy to w ogóle zadziała? Chciałbym jakiś pewny sposób jeżeli jest.

EDIT: Mała pomyłka, da się zapisać kopię na drugim dysku, ale wciąż pytanie czy to zadziała?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz dyski C i D to użyj GParted do sklonowania dysku C na dysk D. Jak to zrobić znajdziesz na stronie programu. Jest to sposób sprawdzony przez mnie - sklonowałem cały dysk 320GB na nowy 1TB rozszerzając partycje (włącznie z systemową) tak więc bardzo możliwe, że nawet nie będzie potrzeby formatowania drugiego dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od zarchiwizowania najistotniejszych danych z dysku D na dysku C. Potem na dysku 640GB zrób dwie partycje, jedną pod system a drugą na archiwum/śmietnik/co-tam-jeszcze. Przerzuć z powrotem zarchiwizowane dane na większy dysk, oczywiście do odpowiedniej partycji. Zrób kopię zapasową i umieść ją na tej samej partycji.

Wyciągnij mniejszego HDD. Zainstaluj świeży system na przygotowanej partycji. Spróbuj 'odzyskać' system z kopii zapasowej. Jeśli się nie uda, masz kilka opcji. Jedną z nich jest pozyskanie folderu 'Dane aplikacji' oraz 'Dokumentów' z oryginalnego systemu, przerzucenie ich na 'nowy' system i instalacja oprogramowania od zera, ale tego chyba staramy się uniknąć (mimo tego, Dane aplikacji zawierają wiele przydatnych ustawień, jak choćby IP Hamachi, co pozwala w dużej mierze uzyskać dość podobny system do źródłowego).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partycję na którą chcesz przenieść system musisz sformatować. Czy chcesz to podzielić na partycje w inny sposób, niż było to do tej pory to zależy od Ciebie. Jest tylko jeden wymów - partycja na którą przenosisz system nie może być mniejsza niż ta, z której przenosisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała zmiana planów, chyba dokupię drugi taki sam dysk SATA (w przyszłości może zrobię RAID), więc powinno pójść nawet łatwiej, bez formatowania i dzielenia na partycję. Temat właściwie do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...