Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoxorPC

Rozwiązany: Wymiana coolera i obudowy ~400-500 zł

Polecane posty

Witam,

zamierzam wymienić chłodzenie i obudowę w swoim pececie. Mój Macho jest trochę za duży, ciężko go wyczyścić, no i ledwo mieści się w obudowie. Poza tym trochę go już mam i myślę, że czas na zmianę tongue_prosty.gif. Szukam chłodzenia wydajnego do schłodzania mojego i5, którego mam zamiar podkręcić. Co do obudowy to mój Zalman jest ok, ale nie kazde chłodzenie wchodzi. Przykładowo mój Macho wchodzi na styk. Poza tym występuje problem z kablami. Niby ma miejsce na zarządzanie nimi, ale panel tylny nie ma, że tak powiem, wypuklenia i przez to muszę je upychac co jest mało wygodne.

Tak więc, poszukuję chłodzenia nie za dużego lub z dwiema mniejszymj wieżami, które dobrze schłodzi podkręcone i5 i będzie miało możliwość montażu 2 lub więcej wentylatorów (przy okazji prosilbym o jakis dodatkowy wentylator do chlodzenia). Co do obudowy, zwykla midiTower wystarczy. Chcę, żeby spokojnie pomiesciła chłodzenie, miała wentylatory z tyłu i przodu, była możliwość dobrego zarządzania kablami, no i przydaloby się jakieś usb 3.0 z przodu wink_prosty.gif. Oczywiście wszystko musi byc kompatybilne z częściami, które mam (patrz: opis).

Na całość mogę wydać ok. 400-500zł, moze przekroczyć kilka złotych.

Z góry dzięki za pomoc smile_prosty.gif

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam jakos zmieniać wydajności obudowy. Myślałem o SPC Gladius x60, chodzi mi tylko o to, żeby było wiecej miejsca na kable i chłodzenie. Co do coolera to wydajnosc moglaby być troszkę wyższa. Ile w takim razie musialbym przeznaczyć na wymianę tych komponentów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie niski ten cooler, według morele.net 140mm. Czy nie będzie problemów z ramem?

Przy cenie tego coolera obudowa pokroju tego Darforca czy Gladiusa x60 jest trochę za droga.

Ale skoro chłodzenie takie niskie to wystarczy np. Brutus m40 czy coś podobnego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wielkość radiatora to jedyny problem, to można rozważyć nawet SilentiumPC Grandisa - dokładnie ta sama klasa wydajności, a jest nieco niższy. Tylko uwaga - zajmuje dwa sloty RAMu, więc jeżeli masz wysokie pamięci, to odpada (to samo nie tyczy się przypadkiem choćby Phanteksa?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi mi o chłodzenie z mniejszą wieżą i możliwością łatwego montażu drugiego wentylatora. Coś podobnego do tej Noctuy podanej wyżej

Ostatniecznie chciałbym wybrac pomiędzy Noctua NH-U12S, a tym Phanteksem podanym wyżej. Do tego pasującą obudowę. Mógłbym na to przeznaczyć max. 550zł ale wolałbym się trzymac wersji do 500

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo szukasz.

http://pcfoster.pl/artykul/noctua-nh-u12s-i-nh-u14s-%E2%80%93-test-coolerow-cpu/1121-4.html

Z pojedynczym wentylem jest mniej wydajna, z dwoma nieco bardziej. Ale dołóż koszt zakupu drugiego porządnego wentyla i wyjdzie ci tyle, jakbyś kupił Phanteksa, który jest jeszcze wydajniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PH-TC14PE jest jednym z najwydajniejszych chłodzeń powietrznych na rynku. Do Zalmana raczej nie wejdzie, w sumie to nie jestem pewien jaka najtańsza buda go zmieści.

Phanteks zasłania dwa sloty RAM (tzn. pamięci z niskimi radiatorami wejdą)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, ale grafy raczej nie chcę zmieniać, gdyż mi się to nie opcłaca. Obecnie gram w gry o mniejszych wymaganiach, np. LoL, ale zamierzam kupic FC4 i tu moje pytanie czy moja karta da rade? Czy ewentualnie mozna kupic cos wydajniejszego w podanym budżecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta da rade z FC4, ale nie licz na super detale. Zakładając, że masz 500 zł + 400 zł ze sprzedaży obecnej karty, starczy na coś pokroju GTX 760. Choć w sumie wolałbym raczej odłożyć ciut więcej kasy i kupić R9 280X (około 1000 zł) lub poczekać na premierę GTX 960 (pewnie jakoś styczeń/luty, zanim karta się pojawi i w miarę ustabilizują ceny w sklepach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli za 500zl nic ciekawego nie dostanę. Czy mógłbym w takim razie przeznaczyć więcej na lepszą obudowę? Wiem, że ten Zalman jest dobry itp itd, ale chciałbym rozwiązać problem wielkości Macho i tych kabli. Nie mam zamiaru ich upychac. Przydałaby sie taka, do której w późnej przyszłości wejdzie chłodzenie wodne (ale nie takie gotowe pod procka, tylko składane własnoręcznie, wiadomo o co chodzi). No i przydalby się port usb 3.0 z przodu. Może być z oknem na bocznym panelu, bo to całkiem fajny dodatek :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...