Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dav1d

Polecane (i odradzane) księgarnie, czyli kup pan książkę!

Polecane posty

Celem tego tematu jest podzielenie się z forumowiczami swoimi doświadczeniami czytelnika-klienta, czyli pisanie o tym, które księgarnie są godne polecenia, a które lepiej omijać szerokim łukiem. Jak już zaznaczył Mariusz Saint - nie wystarczy napisać "Polecam księgarnę X bo jest fajna", należy zamieścić kilka słów słów wyjaśnienia dlaczego akurat ta księgarnia jest lepsza niż inne.

Ja ze swojej strony mogę polecić księgarnię Selkar.pl (mają również konto na Allegro) - od maja 2010 roku zdążyłem zamówić u nich książki trzynaście razy i za każdym razem transakcja była bardzo przyjemna. Nie obyło się bez niespodzianek - dwa razy zamówiona przeze mnie książka okazała się niedostępna - ale zaproponowane wyjście z niezręcznej sytuacji było satysfakcjonujące (albo zwrot pieniędzy, jeżeli już zapłaciłem, albo możliwość zamówienia na miejsce brakującej książki innej w cenie do 10% większej; oczywiście jeżeli wybrałem zwrot pieniędzy za pozycję brakującą i kwota zamówienia spadała do wartości, której nie obejmowała darmowa przesyłka, to i tak przesyłali za darmo). Książki zawsze są solidnie zapakowane (dwa razy zamawiałem też kubek), nie ulegają zniszczeniu w transporcie, a czas realizacji jest - jak dla mnie - bardzo dobry: przeważnie tak 2-3 dni. Ceny kiedyś mieli lepsze (czytaj: mniejsze), ale teraz też nie jest źle, zwłaszcza w przypadku zamówień przedpremierowych, darmowa przesyłka od 200 zł w górę. Często są też różne promocje, co również zachęca do wybrania tej księgarni.

Raz zdarzyło mi się kupić w Księgarni Warszawa - wszystko było w porządku, ale jedno zamówienie nie jest reprezentatywne, więc nie mogę powiedzieć nic więcej na jej temat.

W Merlinie kupowałem dwa razy i na razie mam dość - co prawda sama transakcja przebiegła bez problemów, ale zarówno pierwszym razem, jak i drugim książki były źle zapakowane: raz były tak 'ciasno', że rogi książek były pogięte, a raz okładka całkiem zgięta...

Jeżeli chodzi o księgarnie tradycyjne to polecam Matrasa - dużo promocji i chyba dość miła i kompetentna obsługa (na razie w pięciu różnych miejscach kupowałem). Czasem tylko irytować może brak książek, które są 'exclusive'ami empikowymi'...

Polecam szczególnie gorąco kupowanie książek bezpośrednio w wydawnictwie. Na razie zamawiałem książki w następujących:

Wydawnictwo Literackie - cenowo średnio 10% mniej niż to, co na okładce widnieje, ale można trafić fajne promocje (dość często zmieniane), np. obecnie można dostać McCarthy'ego -50%. Bardzo fajne jest, że darmowe zamówienie od 65 zł, czyli powiedzmy można zamówić 2-3 książki taniej niż w księgarni i jeszcze do domu przywiozą. Trzy zamówienia już zrobiłem, za każdym razem szybko i bez problemu.

Znak - dużo, dużo promocji (na poszczególne pozycje lub na cały asortyment, nawet do -50%, a przeważnie tak -20/30%), zwłaszcza gdy dostaje się newsletter. Darmowa przesyłka od 90 zł, wszystko sprawnie i szybko. Bez promocji też taniej niż cena okładkowa.

Prószyński i S-ka - tu zamawiałem raz, ale nie było problemu. Cenowo wychodzi dość przyjemnie, oczywiście mniej niż cena okładkowa.

Powergraph - w sumie mało mają do zaoferowania, ale ceny bardzo dobre, chociażby pakiet Meekhański: 3 tomy, które w sklepie po 45 (albo 47) zł jeden, a tam 90 zł za całość. Szybka i bezproblemowa realizacja (przesyłka darmowa chyba coś koło 60/70 zł).

Tyle z polecanek, odradzanki może jutro ;)

PS: Prosiłbym któregoś z moderatorów, aby przeniósł posty Thaaraela i 8azyliszka z tematu "Książki ogólnie II".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę wam polecić Selkar.pl, od jakiegoś czasu robię u nich często zakupy i są najlepsi!. Dlaczego? mnóstwo promocji, do każdego zamówienia otrzymujemy przyjemną zakładeczke. Taki mały bajer a cieszy, i najważniejsze ceny. Drugi sklep gdzie również często robie zakupy to Merlin.pl, nie mają co prawda tanio ale to solidny sklep z dużym wyborem dlatego warto go polecić. Na końcu Empik.com, nie jest zły, jednak w moim przekonaniu jest drogo. Jeśli kupuję u nich to góra 2 książki, ale mają duży wybór, można pochodzić po sklepie po patrzeć czy po czytać bez żadnego problemu. Jest toczasami dość dobra alternatywa, kiedy człowiek nie wie co kupić. Sami zdecydujcie gdzie chcecie robić zakupy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze ceny od konkurencji? Ceny są droższe? 35,99 x 2 = 45?

Nie żebym się czepiał, ale po takim poleceniu trzymałbym się z daleka od Selkara... A tak serio - przeczytaj to, co napisałeś zanim klikniesz przycisk Wyślij. Wyjdzie na zdrowie.

Co do Empiku - plusem u nich jest możliwość osobistego odbioru oraz oferta książek anglojęzycznych.

A Dav1dowi dziękuję za info o zamawianiu ze stron wydawnictw, bo nie wiedziałem, że można tam takie okazje złapać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam od razu się czepiasz:P, to jest moje zdanie i tyle. Każdy ma prawo do swojej opinii, ja nie będę robił zakupów w Empiku bo mają drożej i tyle. Tylko Selkar i Merlin, a dałem ci przykład ile w Empiku kosztował Taniec a ile na Selkarze. :).

Ja uważam, że bardzo dobrze napisałem, jeden poleci a drugi odradzi dlatego ja odradzam Empik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna księgarnia do polecenia: Aros.pl

Ceny średnio mniejsze o 20-27% niż na okładce. Przesyłka darmowa dopiero od 500 zł, ale kurier 14 zł lub paczkomat za 7 zł, czyli w ostatecznym rozrachunku nie tak drogo. Książki na drugi dzień od zamówienia, płatne przy odbiorze, zapakowane dobrze. Na razie raz tam kupowałem, ale wszystko ok, więc mogę wpisać ją na listę polecanych.

A Dav1dowi dziękuję za info o zamawianiu ze stron wydawnictw, bo nie wiedziałem, że można tam takie okazje złapać.

NP ;) Księgarnia SOLARISu też jest całkiem ok, z tego względu, że gdy ma się książkę od nich w zamówieniu, to przesyłka gratis. Ogólnie polecam przeszukać strony wydawnictw.

Z mojej strony mogę jeszcze dodać, że często umawiam się z ludźmi na zakup - tzn. pytam znajomych, czy nie mają jakiejś książki na oku. Prawie zawsze ktoś coś chce, dlatego przeważnie cenowo dobijam do darmowej przesyłki (a sam sprawiam sobie powiedzmy tylko dwie książki). Niby różnice cenowe nie są aż tak duże czasami (co to te np. 7 zł na jednej książce...), ale gdy to zliczyć, to jednak można zaoszczędzić - a skoro tak, to po co przepłacać? (Ostatnie zamówienie z Aros.pl kosztowało 231 zł; po dodaniu cen okładkowych wyszło 324 - jednak te 90 zł różnicy jest, a za to można kupić kolejne 2-3 (4?)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z JediMati. W Empiku internetowym też można kupić książki kilkanaście % taniej niż cena okładkowa. Kupiłem tam właśnie Taniec ze Smokami tom 1 za 36 zł. Dopiero później zobaczyłem, że w Matrasie jest jeszcze 2 zł taniej. Dlatego tom 2 kupiłem już tam. Dlatego ogólnie polecam Matras jeśli jest w waszej okolicy - premiery na miejscu są 25% tańsze. Kupiłem tam niedawno w dniu premiery "Niucha" za 23 zł zamiast 30. A Empik jest też w tym dobry, że właśnie przesyłka do sklepu jest darmowa. Selkar rzeczywiście ma b.dobre ceny ale jak doliczymy przesyłkę to już nie jest tak fajnie. Niestety ja nie mam z kim dobić do 200 zł darmowej przesyłki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze ceny od konkurencji? Ceny są droższe? 35,99 x 2 = 45?

To chyba chodziło o to, że jedna książka kosztowała w Selkarze te 36 złotych a w Empiku ta książka kosztowała 45 zł czyli mamy różnicę prawie 10 zł na książce to chyba dużo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest z Poznania, to zdecydowanie najlepszą księgarnią w tym pięknym, niemieckim mieście jest Księgarnia Powszechna - ja jestem szczególnie przywiązany do filii na Starym Rynku :wink: . Ceny są bardzo korzystne, wybór wręcz astronomiczny, nie było jeszcze chyba tak, żebym tam czegoś nie znalazł po chwili szukania. Kiedyś spędziłem tam godzinę tylko przeglądając zasoby księgarni, żeby było śmieszniej ograniczając się do fantastyki... Poza tym dają zniżki stałym klientom i są bardzo na bieżąco. Cudne miejsce :happy: .

Z internetowych korzystam rzadko, a jeśli w ogóle to kupuję w Selkarze, albo na allegro. Empik odwiedzam właściwie tylko żeby popatrzeć na nowości albo kupić jakieś czasopismo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@repta2, JediMati

Moim skromnym zdaniem Qbuś'owi chodzi o błędy językowe, merytoryczne czy jak to się tam zwie.

A więc:

Ceny nie mogą być najtańsze od konkurencji, mogą być tańsze niż u konkurencji.

Ceny nie mogą być droższe, mogą być wyższe.

A 35,99 razy 2 na pewno nie równa się 45.

Wracając do tematu głównego - również polecam Aros.pl, nie mam nic do dodania, David wszystko wyjaśnił, więc nie będę powtarzał. O Bonito.pl mogę powiedzieć właściwie to samo, chociaż rabat wynosi 20% w tej chwili, ale gdy ostatnio kupowałem wynosił 26%, więc warto sprawdzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze ceny od konkurencji? Ceny są droższe? 35,99 x 2 = 45?
To chyba chodziło o to
:krecka_dostal: Nie. Qbuś miał na myśli dość specyficzną polszczyznę zastosowaną przez Dżedaja. Naprawdę nie widzicie nic złego w konstrukcji: "najtańsze od czegoś"? Naprawdę? Albo w: "droższe ceny"? Zajrzyjcie do słownika: droższy > mający wyższą cenę, a więc: droższa cena > cena mająca wyższą cenę? Czy teraz już jasne? :smile: Panowie, no. W dziale książkowym nie przystoi. I jeszcze trochę matematyki:

w Empiku ceny są 2x droższe. Przykład? kupiłem Taniec z Smokami za 35.99 zł a w Empiku 45 zł
Jak dla mnie to jest przykład, że się Tobie kalkulator popsuł. :wink:

A żeby ten post nie wyleciał za offtop, to polecę tanioksiążkowego Dedalusa. Rabat 30%? Nie. 40%? Nie. 50%. Nie. 60%. Też nie. 75%* (a może i więcej) taniej za nowe, znaczy nieużywane książki. Czasem na podobne okazje trafiacie w marketowych koszykach, a tutaj wszystko w jednym miejscu. Kupuję tam regularnie. Obsługa szybka i profesjonalna. Raz się zdarzyło, że przyszła książka z uszkodzonym blokiem, napisałem maila, miła pani odpowiedziała, że wymienią - i wymienili. Nawet jeszcze koszt wysyłki zwrócili. Klasa.

Okazje: na przykład cały cykl o Kupcach i ich Żywostatkach po 12 zł za tom. Taki normalny, nie jak w biedronce pocket z mikroczcionką i na papierze toaletowym. Albo zbiór opowiadań o Conanie w twardej oprawie za 38 zł (w ępiku za 55). Może nie ma tam bestsellerów, ale jest w czym przebierać.

Jak kto z Wawy, Krakowa, Wrocka, Częstochowy albo BBiałej, to nawet za wysyłkę nie płaci, bo odebrać może osobiście w punkcie.

* To znaczy, bywa i 50%, i 60%, niektóre rzeczy mniej, ale psuło mi to efekt. :P

edit: o, Xavion wyprzedził. Tak to jest, jak się długo pisze posta. :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze przyznaje wszystkim, że brzydko skleiłem tego posta. Ogólnie mówiąc chciałem kupić Taniec z Smokami, w Empiku zwykłym kosztował 45 zł, a na Selkarze coś koło 36 zł. Więc zdecydowałem się i kupiłem na Selkarze, a Empik jest drogi bynajmniej dla mnie i nie będę już zaśmiecał tematu, pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma litości!

Przejrzałem Dedalusa i wygląda całkiem ciekawie. Rzuciłem okiem na samą fantastykę i znalazłem na pierwszy 4 strona kilka pozycji, które chętnie bym przeczytał. Gdybym chwilowo i tak nie miał nadmiaru, to może bym się szarpnął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją też dorzuce coś od ciebie.

Zacznijmy od matrasa. Bardzo dobry sklep internetowy plus świetna księgarnia. Na plus sklepu trzeba zaliczyć niezłe ceny i niezłą dostępność oraz darmowy dowóz do księgarni. A "na miejscu" mamy częste promocję. Ostatnio np. kupiłem grę o tron za 39 zamiast 49 zl. Do tego przytulne wnętrze i z reguły miłą obsługę.

Następnie przejdziemy do empika. W sklepie "materialnym" mamy ceny okładkowe za to do tego niezła dostępność popularnych książek (jakiś białych kruków nie ma tam co szukać) ale za to jest przyjemna atmosfera i miła obsługa. A na empik.com mile jest to że sa i gry (coraz częściej w przyjemnych cenach) i muzyka i na dobrą sprawę wszystko. Ceny przeważnie dobre choć bez rewelacji. Do tego już powyżej 100 zł wysyłka kosztuje grosze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qbuś

Zajrzałem na tego Dedalusa i mam podobne myśli co ty. Też bym parę pozycji od razu wziął, choćby te pozycje z cyklu Dragonlance które lubisz tak samo jak ja :laugh::tongue: . Choć jeśli chodzi o Gwiezdne Wojny to Selkar ma najlepsze ceny nominalne. No ale te koszty wysyłki mnie wykańczają. Książka kosztuje ~ 10 zł a wysyłka 8.40. To jaki to interes?? Ale jakbym był z Wawy czy Krakowa na pewno bym odwiedził ich księgarnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej kupuje książki w empiku ze względu na bardzo duży wybór w ich salonach. U nich możesz sobie spokojnie usiąść, poczytać książkę zanim ją kupisz, nikt Cię nie pogania, możesz oglądać, czytać, przebierać nawet cały dzień. Nie podejdzie do Ciebie "Pani sklepikarka" i nie zapyta z udawaną uprzejmością lub bez niej: "co podać !?" "w czym mogę służyć !?". Kiedy słyszę coś takiego w księgarni to wychodzę.

Jeśli chodzi o internet najczęściej wybieram allegro, ponieważ, mimo że książki są z różnych bardzo źródeł, można tam uzyskać pozycję, której nie znajdziesz już w księgarniach. Np. jest taka książka "Mass Effect podniesienie", w żadnych księgarniach stacjonarnych czy netowych znaleźć nie mogłem, a na allegro mieli, nie kupiłem i żałuję, a teraz poluję :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi zakup w Aros.pl - wszystko bez najmniejszych problemów, chyba znalazłem moją ulubioną księgarnię ;)

Ale ja nie o tym chciałem... może komuś rosyjskiej fantastyki? Na stronie wydawnictwa SOLARIS przez ten weekend można kupić kilka pozycji w promocji -50% (a przypomnę, że książka wydana przez to wydawnictwo jest dostarczana za darmo - nawet jeżeli tylko jedna jest zamówiona). Chyba warto skorzystać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Fabryka.pl to sklep internetowy Fabryki Słów (jestem w 90% pewny) więc jak mają solidne książki to i wysyłka jest porządna smile_prosty.gif

Ze sklepów internetowych książki kupowałem dwa razy - z empik.com, ale przecież to klasa sama w sobie, książka w idealnym stanie do mnie doszła, była też dobrze zapakowana. Drugim razem było to z allegro tylko, że książkę kupowałem od zwykłego użytkownika, używaną.

Ja jednak wolę tradycyjne kupowanie książki - wybrać się do księgarni/empiku i zakupić wybraną książkę, to mój taki rytuał. Z normalnych księgarni polecam Matras - jest u mnie w mieście, ostatnio była przecena 20% na wszystkie części sagi Pieśni Lodu i Ognia (10zł taniej - tylko brać). Obsługa miła, tylko szkoda, że książek brakuje (chociaż w moim przypadku nie jest tak źle, bo zawsze można zamówić u nich, i książkę mogę odebrać wciągu trzech dni).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem zakupy na Aros.pl, i jestem bardzo zadowolony. Nie wiem co to jest dyskont książkowy, ale ceny mają bardzo sympatyczne. Paczka była solidnie zapakowana, dostarczona w normalnym tempie bez żadnych opóźnien. Nie doświadczyłem również żadnych zagięć na książkach. Co prawda chciałem kupić wtedy Do Światła ale nie mieli ale ostatnio patrzyłem to już mają, także całkiem spoko sklepik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam, jestem za a nawet przeciw jeżeli chodzi o empik.com - bezpłatna dostawa do salonu - jak ktoś ma w swoim mieście to jest kontent chociaż często książki są przybrudzone a okładki porysowane - dotyczy to głównie książek wydanych kilka lat temu - widać swoje w magazynie odleżały a mam wrażenie, że nie dbają przesadnie o estetyczne składowanie towaru. Zamawiałem sporo, często korzystając z rozmaitych promocji i kodów rabatowych - muszę przyznać, że nie raz zaoszczędziłem kilkadziesiąt złotych. Wielka szkoda, że z okazji dni książki nie ma już promocji trzecia książka gratis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony Empik odradzam. Z jednej strony przez samych kupujących w Empiku, a może właśnie tych, którzy nie kupują. Wejdzie taki raz i drugi do sklepu, przeczyta książkę i odłoży na półkę, a potem dostaje się ją w paczce, cena jak za nową, a opalcowana, powyginana... Dziękuję za taki interes. Druga sprawa to olewanie klientów i robienie ich w bambuko. O czym mówię? Zamawiałem na razie trzy razy książki w Empiku i chyba o trzy za dużo. Za pierwszym razem czekałem dwa tygodnie na wysłanie przesyłki - było to o tyle śmieszne, że obsługa klienta raz pisała mi, że wysłane, innym zaś razem - że jednak nie, i tak przez tydzień wodzili mnie za nos. Za drugim razem dostałem informację, że mogę przyjść po książki, bo czekają na mnie w salonie, jednak gdy przyszedłem, to jeszcze ich nie było (a Empiku w rodzimej miejscowości nie mam). Za trzecim razem znów było lekkie opóźnienie, no i książki niby nowe, a wyglądały jak używane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wolę księgarnie TYLKO internetowe. Wiem, że książka leży sobie spokojnie na magazynie - nikt jej nie czyta. To jest wkurzające np. w Empiku - facet przychodził codziennie i czytał książkę, aż mu zwróciłem uwagę i obsługą go postraszyłem;) Już nie przychodził. Niektóre książki techniczne są zapakowane w folię. Fajny pomysł. Szkoda, że większość zwykłych nie jest chroniona tak. Wtedy bym miał pewność, że stan idealny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...