Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zvadrah

Komputer z GTX 980Ti na pokładzie

Polecane posty

Witam.

Potrzebuję porządnego komputera do gier (głównie RPG) z kartą graficzną GTX 980Ti, dyskiem SSD 500GB (bez HDD), kartą sieciową WiFi i jakąś kartą dźwiękową (która zagra lepiej od integry).

Procesora nie będę podkręcał. Nie mam o tym zielonego pojęcia. Sama jednostka centralna, bez systemu. Koszt komputera niesprecyzowany, lecz w granicach rozsądku. Powiedzmy, że do 7000 zł, lecz jeśli trzeba będzie dołożyć 1000, to nie ma problemu.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego:

http://www.morele.net/inventory/info/DuJUwN/

Co do wyboru dźwiękówki, to zależy co konkretnie chcesz pod nią podłączyć.

Swoją drogą, to teoretycznie zestaw do podkręcania, ale procesor ma na tyle wysokie taktowanie, że nie trzeba tego robić. A wzięcie czegoś nie do podkręcania spowoduje spory spadek wydajności (starsza platforma, sporo niższe taktowanie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakie konkretnie gry zamierzasz grać i w jakiej rozdzielczości? Bo co prawda obecnie GTX 980 Ti to zdecydowanie najlepsza karta, ale biorąc pod uwagę to, to może się okazać, że za jakiś czas Fury X (która z kolei mają nieimponującą ilość pamięci) będzie z nią wygrywać. No a jak połączy się to z faktem, że za ~rok mają się pojawić zauważalnie lepsze karty, to IMHO zakup karty w takiej cenie to średni pomysł i proponowałbym pozostać na poziomie dużo bardziej opłacalnych GTX 970 (pobiera mniej energii, ale poza potencjalnymi problemami Maxwelli dochodzi udziwniona konfiguracja pamięci)/R9 390 (ta ma z kolei dosyć wysoki pobór energii), które można by za jakiś czas po prostu wymienić.

No i do tego dochodzi i7 - fajny, wysoko taktowany 4-rdzeniowy procek z dodatkowymi wątkami, tyle że po podkręceniu jego przewaga nad i5 6600K nie usprawiedliwia tak dużej dopłaty (46% wobec wzrostu wydajności na poziomie maksymalnie 30%, a realnie 5-6% - test).

Pozdrawiam,

Rozsądek

I zakładając, że powyższy podpis już mnie nie dotyczy, to wspomnę, że przy takich kwotach Grandis zaczyna wyglądać trochę średnio - niby będzie wystarczająco wydajny, ale mocno bym się zastanawiał, czy nie dorzucić do jakiegoś Phanteksa/Noctuy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grandisa dałem, bo autor stwierdził, że podkręcać nie chce. Uznałem więc, że nie ma sensu wykładać więcej kasy na cooler, bo po co? Szczególnie gdy i tak przekroczyłem zakładane 7000 zł, a jeszcze trzeba dźwiękówkę dołożyć.

Natomiast co do i5 vs i7, jak nie kręcimy, to różnica jest spora na korzyść i7 -http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/radek/2015/skylake/charts/def/gry.png . A że autor kręcić nie chce... No chyba że jednak się przekona, to wtedy zakup i5 nabiera większego sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Diriana wygląda jak najbardziej ok, możesz śmiało kupować jeśli faktycznie chcesz wydać taką górę pieniędzy na kartę graficzną. No a jeśli nie to jakiś GTX 970 czy R9 390 tak jak pisał webtom też będzie bardzo dobrym wyborem.

Zajrzyj do tego tematu

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=271216

Darmowa wysyłka + montaż/pendrive za symboliczną złotówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...