Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mw2fan

Steam-Jak nagrać kopię zapasową na płytę aby komputer odrazu odpalał to co na niej jest?

Polecane posty

Witam.Zrobiłem kopie zapasową left 4 dead 2 które zakupiłem w niedziele za 3.50 euro :) .Niestety zajmuje 10 gb a nie tak ja myślałem że 7gb.Koniec tego off topu.Zrobiłem kopię zapasową i jak mam tę kopię nagrać na płytę aby komputer odrazu ją odpalał i żeby dało się zainstalować, a nie tak jak ma się np. zdjęcia na płycie i gdy płytę się włoży do napędu to komputer pokazuje folder?Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kopia nie będzie ci działać ponieważ ta gra jest zapisana na twoim koncie. Nie da się jej ani usunąć ani pożyczyć. Wystarczy, że na innym komputerze zainstalujesz steam i już będziesz mógł od razu zainstalować gry, które miałeś na swoim koncie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega się pytał jak poprawnie nagrać płytę by samoczynnie się uruchomiła po włożeniu do napędu.

Otóż, jak wybierzesz opcję zrób kopię zapasową gry to możesz wybrać rozmiar płyty na jakiej będziesz nagrywał kopie (do wyboru CD/DVD itp.) W zależności od wyboru będziesz miał 9 lub 2 płyty (coś koło tego).

Nie patrz, że podczas tworzenia kopii pokazuje Ci ok 10 GB - podczas tej czynności niektóre pliki są pakowane/kompresowane i wychodzi mniej niż podało na początku.

I teraz najlepsze - jak zrobisz kopie to w tym folderze gdzie wskazałeś pierwsza płyta ma automatycznie utworzony instalator (autorun.inf, ikonka itp), tak więc jak wszystkie te pliki nagrasz na płytę to bez problemu Ci się samoczynnie uruchomi (reszta płyt bez zmian). Zresztą podczas przywracania kopii pyta się o następną płytę.

P.S. Nie musisz robić kopii każdej gry osobno, możesz łączyć kopie innych gier razem. Przy włożeniu płyty wybierasz grę, którą chcesz przywrócić.

Jest to przydatne gdy chcesz wypełnić pozostałe miejsce na płycie inną grą (albo gdy płyt masz już cały stos - każde zaoszczędzone miejsce na półce jest na wagę złota :happy: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...