Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majster24

Dziwne spadki fps w grach

Polecane posty

Witam!

Niedawno wymienilem swoje GPU na Radeona HD 3870, przez pierwsze dni użytkowania(mam ją około 2 tygodni karte mam od kuzyna który kupił ją jakies 6 miesięcy temu jako nową) wszystko fajnie chodziło gry bez problemu chulały, lecz od paru dni jest coś nie tak. Grając sobie przypuśćmy w Crysisa 2 rozdziałka 1280x720 na najniższych dostepnych ustawieniach graficznych gra chula w mniej wiencej 60 fps'ach, lecz po chwili (5-10 min) mam chwilowy spadek fps do 15 i po chwili fps wraca do normy i za chwile znowu ten spadek i tak w kółko (dzieje się tak w każdej grze). Niewiem co się dzieje, komputer przeskanowałem, stery wszystkie zaaktualizowałem. Prosze o pomoc gdyż ta karta w porównaniu do GF 9400GT to cudo i aż żal mi dupe ściska jak widze że fps spadają do tego poziomu jak na poprzedniej karcie. Pozdrawiam :)

P.S Temperatura karty poza grą nie przekracza 35 stopni a w grze osiąga temperature nawte 65 stopni celcjusza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Procesor Amd Phenom II X4 970 BE 3.50 Ghz

2.Płyta główna Asus M4N68T LE V2

3.Zasilacz jest lichy iBox 350W

4.Ram 6 Gb Goodram 1333 Mhz GDDR3

5.HDD 500Gb

6.GPU Radeon HD 3870 512 Mb

No przesadzilem z ty ściskiem [beeep] :/

Dodam jeszcze ze zwiększyłem prędkość wiatraka w Speedfanie (był domuślnie ustawiony na 9%) do 80% ale temperatury się nie zmniejszyły, a nawet zwiększyły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż budżet mam mały ok 70 zł, ale może da sie jakoś rozwiązać problem bez zmieniania zasilacza. Może gdybym reinstalował stery do karty bo tam przy nich grzebałem chwile(zmieniałem zażądzanie energią na najwyższą wydajność itd.). I mam jeszcze dwa pytania:

1.Czy to może być wina zasilacza że wiatrak był ustawiony na jedyne 9% i podczas gry nie przyśpieszał ponieważ zasilacz jest za słaby i go ograniczał gdyż brakuje mu watów dla tej karty?

2. Czy przez wysokie temperatury które osiąga karte poniewaz ma za słabe chłodzenie moga występować spadki fps jak mówiłem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura karty jest w porządku. Wentylatory sprawdziłbym ręcznie, pobierz program MSI Afterburner i ustaw wentylatory na wyższe obroty (procentowo). Zasilacz trzeba wymienić, w tej cenie jest Fortron HLN z allegro, oczywiście używany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem jeden o mocy 350 W i to zepsuty, może jakiś innym model znasz w tym przedziale cenowym a i mój budżet zwiększył sie do 100zł. Podkręcałem wiatrak na 100% w Speedfanie i nic to nie dało wiatrak buczał a temperatura karty była taka sama a nawet większa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zasilacz mogłeś wybrać ten, co ci kolega polecił, ale jeszcze nie ma powodów do zmartwień. Choć twoja konfiguracja nie jest jakimś demonem, to zasilacz od modecoma powinien starczyć i różnica w stabilności na pewno będzie (jeśli oczywiście to nowy zasilacz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że jest nowy skoro to taki sam chłam jaki miałeś wcześniej? Przepraszam ale według mnie to idiotyzm. Osobiście też kiedyś miałem okazję mieć zasilacz z czarnej półki i po dziś dziękuje losowi że nie spalił mi wszystkich podzespołów po wymianie procesora na i5. Dodam tylko że on miał "podobno" 650W z czego połowa nie była wykorzystywana.

Mimo że to nie moja sprawa dodam że kupowanie konsoli do kompa który jest w miarę dobry do dalszego upgrade'u mija się z celem.

-Gorsza grafika.

-Mniej możliwości.

-Droższe gry.

Można wymieniać jeszcze wiele negatywów ale to nie moja sprawa co chcesz zrobić z pieniędzmi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kupuje coś z ósmej generacji konsol?

Modecom pociągnie, tylko piszę - nie należy on do polecanych zasilaczy, bo nie wiadomo, jak to z nim dokładnie jest. Ale nówka nie powinna od razu wybuchnąć (tak jak niektóre HEDY).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem błąd jak cholera, więcej go nie powtórzę (człowiek uczy się na błędach). Po kilku opiniach z innego forum nie jestem pewien zakupu konsoli. Przed wpadnięciem na pomysł kupienia konsoli miałem też na myśli upgrade kompa a dokładniej karty graficznej na GTX 650 Ti BOOST lub GTX 660, ale teraz jak bym zdecydował się na kartę to okazało by się że ten zasilacz co zamówiłem okazał by się wyrzuceniem pieniędzy w błoto chociaż to nawet nie były moje pieniądze i teraz sam już nie wiem co mam zrobić :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz już wymieniłem i wszystkie problemy ustąpiły, dzięki za pomoc Pozdrawiam :D . Chciał bym jeszcze dodać, że nie wszystkie zasilacze z czarnej listy są tak "wybuchowe" jak niektórzy sądzą, mój iBox trzymał prawie 8 lat i nadal jest sprawny, nic się z nim nie działo. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi głównie o to, że w razie ewentualnego uszkodzenia, pociągają one nierzadko ze sobą inne komponenty komputera (ponieważ zabezpieczenia w takich niepewnych zasilaczach często nie działają wtedy, gdy są potrzebne). No ale skoro problem ustąpił, to OK :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Codegen działa od 2003 (czy 2002 nawet) i generalnie wszystko OK... poza tym, że w międzyczasie wywalił kondensatory na płycie głównej i spalił kartę graficzną z nienacka.

Tobie się po prostu wydaje, że tamten iBOX działa, a kiedyś Ci zrobi niespodziankę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...