Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Manga & anime - zagadki II

Polecane posty

Zasady zabawy:

1. Zgadujemy tytuł anime lub mangi. Jeśli istnieje kilka wersji tytułu (np. angielski i japoński), to w zagadce pytamy o ten najszerzej znany na świecie, defaultowo: tytuł angielski (np. "JoJo's Bizarre Adventure" zamiast "Jojo no Kimy? na B?ken").

2. Forma zagadki może mieć postać screenshota z jakiegoś odcinka/strony z mangi (lub ich fragmentu), zagadki słownej, wierszowanej, rebusu, albo łączyć te formy.

3. Pamiętajmy, żeby nie śrubować przesadnie poziomu trudności zagadki, kalambury z użyciem znaków kanji z tytułu anime/mangi odpadają; zagadki z tytułami, które mało kto oglądał, raczej też...

4. Jeśli padające odpowiedzi będą nieprawidłowe, zadający zagadkę zamieszcza informację o tym, edytując post, w którym zadał zagadkę.

5. Jeśli padnie prawidłowa odpowiedź, zadający zagadkę pisze posta z potwierdzeniem, a następną zagadkę zadaje ten, kto zgadł prawidłowo. Ta osoba może też oddać pytanie (wtedy obowiązuje zasada "kto pierwszy zada zagadkę, ten lepszy") lub wyznaczyć inną osobę do jej zadania.

6. Zadający zagadkę może wedle uznania podawać w temacie podpowiedzi. W przypadku dłuższego czasu bez odpowiedzi (przyjmijmy, że są to 24 godziny), jest zobowiązany do podania takiej podpowiedzi.

7. Bardzo mile widziane jest uzasadnianie swoich odpowiedzi!

8. Żeby nie było wątpliwości - w przypadku screenshotów/rebusów nie dajemy obrazków z treściami 18+ , nie pytamy też o tytuły hentajów, więc bez wstawiania Biblii w czarnej oprawie proszę ;)

---

Ostatnią zagadkę rozwiązał Hitori, teraz on zadaje! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie zaszczyt kopnął ułłaaaa. Zaszczytowy kopniak jak od samego Chucka Norrisa z ćwierć obrotu.

Trochę to trwało ale oto zagadka.

Z jakiego anime jest ta postać? I jak ktoś chce może napisać kto to jest ten na obrazku.

Evil95: Nie to nie jest GTO.

Jak nikt nie odgadnie do 17 to dam podpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już mi taki zły Księżyc mignął, więc miałem przeczucie. A zagadka jest następująca:

http://img215.imageshack.us/img215/6135/koreks.jpg

Chodzi o pewną postać.

Kyo: ani to, ani to. Chodzi mi raczej o samochody, a nie sam korek.

k0nrad: owszem, to polskie modele, ale to nie o to chodzi. Samochody jako takie są powiązane z imieniem danej postaci.

Negatyv: nie

Widzę, że coś wam nie idzie więc macie podpowiedź:

Zgadywana postać to mężczyzna, a jego imię związane jest z muzyką i samochodami.

Evil95: pudło, dosłownie chodzi mi o samochody

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś Kyo/Kyou? Pamiętam, że to słowo może znaczyć również 'korek drogowy'. Chociaż wątpię, by do odgadnięcia zagadki niezbędna była znajomość japońskiego. ;]

Druga myśl, która przychodzi mi do głowy, to... Naruto - jest jeden, a potrafi zrobić tłok (kage bunshin no jutsu). ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochody to głównie fiaty 125p, ale dobrze widoczną mamy też warszawę i jednego malucha (126p) no i jelcze (autobusy). W każdym razie, zdecydowanie polskiej proweniencji wozy.

Pewnie się mylę, ale moje pierwsze skojarzenie to Amarao z FLCL, który poruszał się błękitnym fiatem 126p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebrało mi się na kolejną zagadkę muzyczną:

Zawczasu informuję, że fragment wyciąłem ze środka utworu (początek 3. minuty), a ten jest w anime słyszany w całości. Proszę o tytuł i wykonawcę.

~~

Chyba coś nie idzie, podrzucę zatem podpowiedź i to konkretną dosyć. Utwór ów leci sobie w tle napisów końcowych, w końcu każdy film powinien takie posiadać.

~~

To jeszcze rebus nawiązujący do tytułu filmu:

blicz.th.jpg 326roadsideshrinege9.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolejna zagadka muzyczna. Tytuł i wykonawca(+anime z którego pochodzi)

Sample6.mp3

@Podpowiedź - jest to wersja instrumentalna(co po części słychać ;) ). Samo anime miało dwie serie, zaś ten kawałek występował w pierwszej z nich.

@Podpowiedź 2 - anime z którego pochodzi wersja normalna tej piosenki, dość często i gęsto parodiuje sceny z innych produkcji.

@Podpowiedź 3 - anime znajduje się u mnie na liście, na MALu. W drugiej serii zmieniło się studio tworzące ów produkcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...