Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Typery forumowe, pytania i dyskusja

Polecane posty

Gdy piłkarze najsłynniejszych lig już odpoczywają, grajkowie Ekstraklasy właśnie zakończyli sezon. W związku z dużym zainteresowaniem Typerem Ekstraklasy chciałbym poszerzyć turniej o inne ligi, jeśli oczywiście znaleźliby się chętni. Na razie wszystko jest w fazie planów, a ja jestem otwarty na Wasze propozycje. Wstępnie zakładam, że start danego typera ruszy jeśli najpóźniej do tygodnia przed startem rozgrywek zbierze się co najmniej 10 chętnych. Zasady obowiązują te same, co przy Typerze Ekstraklasy. Także jeśli chcielibyście wziąć udział w zabawie, to wypowiadajcie się tu śmiało i głosujcie smile.gif .

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie wziąłbym udział w zabawie. W zasadzie, wszystko mi jedno jakie ligi. W końcu spróbować zawsze można. ;) Jednakże najchętniej typowałbym mecze dwóch najlepszych lig świata: angielskiej i hiszpańskiej oraz tej, którą najbardziej lubię, czyli niemiecką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że sam polską piłką się raczej nie interesuję, to gorąco kibicowałem tej inicjatywie. Dobrze, że się udało, bo właśnie na ligi zagraniczne czekałem. Sam najchętniej obstawiałbym oczywiście ligę angielską i hiszpańską. Mam nadzieję, że to wypali, bo może być ciekawie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takoż się piszę, szczególnie po tym, jak prawie idealnie (2 punkty) trafiłem wczoraj wynik Finału LM. Póki co w Hiszpańskiej większość zwycięstw IMO zgarnia Barca, więc ciekawiej będzie w Lidze Angielskiej (Chelsea wbiła się na drugie miejsce po osłabieniu, aczkolwiek wszystko może się jeszcze zdarzyć w następnym sezonie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd nie miałem przyjemności typować naszej Ekstraklasy, bo po prostu się nią nie interesuję za bardzo. Liga angielska natomiast to co innego i z pewnością wezmę udział w typowaniu w Premier League, o ile będzie można ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po typerze Ekstraklasy jestem nastawiony trochę krytycznie. Znowu się zgłosi kilkadziesiąt osób, a do końca będzie się bawić kilka. Reszta chyba się przekonała, że typowanie nie jest takie proste jak się wydaje i gdy po kilku kolejkach zajmowała dalekie pozycje to zrezygnowała. A taka liga angielska gra dużo częściej niż polska. Ilu osobom będzie się chciało myśleć nad uzasadnianiem wyniku meczu Stoke - Bolton kiedy już stracą szansę na zwycięstwo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przydałby się typer Premiership. Myślę, że inne nie mają sensu, bo na podstawie czego miałbym obstawiać mecz np. Malaga - Racing Santander, a liga angielska jest wystarczająco rozpoznawalna w naszym kraju i jest przede wszystkim bardziej wyrównana od takiej hiszpańskiej czy włoskiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu osobom będzie się chciało myśleć nad uzasadnianiem wyniku meczu Stoke - Bolton kiedy już stracą szansę na zwycięstwo?

Wynik będzie uzależniony od formy Matthew Etheringtona w Soke oraz od tego, czy Kevin "Siekierka" Davies będzie wciąż grał jak wino - im starszy tym lepszy. I bardziej niszczycielski :)

Myślę, że typer ligi angielskiej ma sens, bo to jest najlepsza liga świata. Bardzo wyrównana i popularna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu osobom będzie się chciało myśleć nad uzasadnianiem wyniku meczu Stoke - Bolton kiedy już stracą szansę na zwycięstwo?

Skoro faktycznie było tak jak przedstawiasz, to może po prostu lepiej obok ligi CDA w Fantasy Premier League stworzyć ligę typowania? O ile się nie mylę, to jest również na tej stronie. A wpisać sam wynik już zawsze łatwiej niż pisać elaborat na temat formy Wolverhampton na wyjazdach. Dlatego proponuję drugą opcję - typerkę Premiership włączyć do gier online i tam się bawić w lidze. Co do innych lig - myślę, że można byłoby to zrobić również z samymi wynikami, tyle że na forum. Z tego, co mi wiadomo, to nie ma takiej zabawy jak FPL w innych krajach. Prawda jest taka, że mało kto może wymienić 3-4 piłkarzy Racingu czy Betisu, więc po co udawać znawców? Typując same wyniki nie stracimy dużo czasu, a będzie chociaż można sprawdzić kto ma lepszego nosa :) Jakieś przeczucie każdy ma, a uzasadnienie jest już trudniejsze bez oglądania uważnie meczów.

Wynik będzie uzależniony od formy Matthew Etheringtona w Soke

Ostatnio chyba bardziej od Pennanta :P I tak mam nadzieję, że wzmocnią skład, bo poleganie na jednym piłkarzu jest balansowaniem na krawędzi.

gdy po kilku kolejkach zajmowała dalekie pozycje to zrezygnowała.

Niech każdy podpisze, że w razie przerwania gry zgadza się na otrzymanie dożywotniego bana ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będziemy wymagali cudów i wypracowania, dlaczego taki wynik. Wiadomo, że by przewidzieć wynik trzeba mieć trochę wiedzy, ale dużo więcej szczęścia. Myślę, że będziemy mogli przymknąć oko, gdy jeden na 9 typów będzie w stylu "Takie mam przeczucie". Z jednej strony trochę chcę by typer trzymał jakiś poziom i nie był zwykłą strzelaniną, z drugiej też nie chcę ograniczać udział narzucając zbyt wysoki pułap wiedzy na temat piłki nożnej. Rozmawiałem z Diaconem i wolimy mieć 10 aktywnych uczestników niż 30 biernych i rzadko piszących. Jak spada liczba graczy, to siada poziom, siadają chęci współzawodnictwa i nie chce się typować. To nie jest forum sportowe, by ściągało ekspertów, ale forum czasopisma dla graczy, gdzie odnaleźli się ludzie o wspólnych zainteresowaniach. Dla nas liczy się przede wszystkim zabawa, dlatego ważniejszy jest udział i dobre chęci niż profesorstwo. Od dyskusji zostawmy główny temat, tu mamy się bawić i sprawdzać :).

Ps. Tego nie pisałem, bo wydało mi się jasne. To czy ruszą te typery zależą od ilości chętnych. Wiemy na pewno, że tak czy inaczej ruszy kolejna odsłona Typera Ekstraklasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tebeg

Jestem za. Głosowałem tylko za ligą niemiecką, chociaż angielska też by była ok. Niemiecka jest o tyle lepsza, że dostęp do meczów jest lepszy dla przeciętnego zjadacza chleba niż do angielskiej (Eurosport). Zaś dzięki Fantasy jestem w stanie zrozumieć, o czym prawili Tur z Vlado ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za, ale mam teki pomysł, żeby z pięciu czołowych lig europejskich wybierać po dwa najciekawsze mecze i dawać je do typowania.

Dobry pomysł, ale kto wybierałby te mecze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że będę chciał się dołączyć do Typera (do tej pory nie oglądałem meczów, teraz jak Ekstraklasa będzie na Polsacie, to będę bardziej zainteresowany :)) to wypowiem się też w kwestii Typera zagranicznego. Zagłosowałem na ligę niemiecką z prostego powodu - łatwiejszy dostęp. Nie mam Cyfry+ by oglądać Premier League lub La Ligę, a Bundesliga będzie na Eurosporcie2,do którego chyba każdy ma dostęp. Dlatego mój głos leci na Bundesligę (zresztą mamy tam paru Polaków, co coś znaczą :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie panowie, 1 liga wystarczy. Po co komplikować?

Zdecydowanie jestem za Angielską Premier League, moim skromnym zdaniem najlepsza liga na świecie. Zawsze grająca do ostatniego tchu i bez zbędnych symulacji.

Nic nie słyszałem o typerze Extraklasy, dlatego jestem jak najbardziej ZA ;)

Tylko trzeba jakiś porządny system wymyślić, ja proponuje klasyczny:

wytypowana różnica bramek 1 pkt

wytypowany zwycięzca 2 pkty

wytypowany zwycięzca + różnica bramek 3 pkty

dokładnie wytypowanie wyniku spotkania 4 pkty

Niebawem (jakieś 4 dni) Eliminacje Euro 2012, może zaczniemy coś typować w oczekiwaniu na sierpień?

jako nazwę zabawy proponuje:

FA Premiership Cup

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam BVB na Eurosporcie2, bo mam pakiet sport w cyfrowym polsacie. Ale co do obstawiania albo wybierzemy jedną ligę wspólnie np angielska, albo j.w 2 mecze z w.w lig np. w formie losowania, albo jakieś klasyki/derby itd. z danej kolejki wtedy wyjdzie 6x2 =12 meczów, lub po 3 mecze., żeby było wtedy jak jedna wielka liga. Tylko byłby problem, bo czasem mogą się nie trafić wszystkie kolejki w jeden weekend i wtedy będzie kłopot.

Wybieram angielską jako jedną ligę, bo uważam że jest najlepszą i wyniki mogą być ciekawe, co daje nam pole do popisu. Dla urozmaicenia można dodać, by typować wynik do przerwy:)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba jakiś porządny system wymyślić, ja proponuje klasyczny:

wytypowana różnica bramek 1 pkt

wytypowany zwycięzca 2 pkty

wytypowany zwycięzca + różnica bramek 3 pkty

dokładnie wytypowanie wyniku spotkania 4 pkty

System z Typera ekstraklasy uważam za dobry:

3pkt za dokładne wytypowanie

2pkt za wytypowanie zwycięzcy z różnicą bramek lub remis

1pkt za wytypowanie zwycięzcy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgłaszam do typowania wszystkich poza:

-francuską - zbyt nieprzewidywalna ;)

-holenderską \

-bo nie lubię tych lig ;)

-niemiecką /

Najchętniej Serie A i Premiership, ale La Ligę też chętnie bym typował.

A nie można zrobić wszystkich zagranicznych lig w jednym? To najbardziej mi pasuje. Spotkania byłyby przez kogoś wybierane spośród wszystkich lig wypisanych w pierwszym poście (dodałbym tylko portugalską do tego).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można to jakoś racjonalnie podzielić patrząc na zainteresowanie na forum. Np. 4 mecze z Anglii, po 2 z Hiszpanii i Niemiec i po 1 Francja i Włochy. Premier League ma wielu zwolenników, więc taka liczba byłaby odpowiednia, a Ligue 1 i Serie A wiele osób nie ogląda, więc można wybierać jakiś klasyczny hit z każdej z nich.

Chyba, że do ligi angielskiej zrobimy jeden temat (na pewno zbierze się parę osób przez cały sezon, wnioskuję choćby po naszej lidze FPL), a inne ligi łączymy w jedno i zakładamy kolejny. Wtedy 3 mecze La Ligi, 3 Bundesligi i po 2 Serie A i Ligue 1. Bo raczej wątpię, że ktoś chciałby typować ligę portugalską czy holenderską. Może tylko Benfica - Porto czy Benfica - Sporting, ale poza tym przeszłoby to bez echa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...