Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DwoRec

Jak zacząć nagrywać filmiki z gier?

Polecane posty

Witam.Chciałbym się dowiedzieć jak zacząć nagrywac recenzje gier,jakich programow użyć i jak je ustawić.

Mój sprzęt:

Windows 7 64 bit

Radeon 6870 1gb

Intel core i3-2120 3.30GHz

Ram-Corsair 8gb

Płyta główna Gigabyte P67A-D3-B3

:smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się trochę rozpiszę, bo sam wrzucam na youtube coś w stylu ;et's play. ;) Najpierw zajmiemy się rzeczami oczywistymi. Ludzie nie lubią, gdy słyszą dziecko jako "zagrajmera". Jeśli miałeś mutację głosu to już jakiś krok do przodu. Druga sprawa: Czy Twój głos spodoba się innym? Na to pytanie poszukaj odpowiedzi u znajomych. Zapytaj ich, czy Twój głos brzmi normalnie. Często zdarza się, że niektórzy mają głos po mutacji, ale brzmią okropnie. Kolejna rzecz: Co chcesz nagrywać? Jeśli chcesz nagrywać minecraft'a, to twój los jest przesądzony. Jest tego zbyt dużo na youtube. Szczególnie, że większość osób nagrywających minecrafta, chcą mieć dużo widzów, a przeważnie sa to małe dzieci. Nagrywaj coś, co jest dobre, a nie ma tego dużo. Podam Ci przykłady czego jest ZBYT DUŻO na youtube: Minecraft, Terraria, The Elder Scrolls V : Skyrim. Tych serii unikaj jak ognia. Kolejną sprawą będzie już raczej przygotowanie miejsca pracy. Do nagrywania oprócz programów, potrzebny jest dobry komputer. Twój może być nawet dobry ;). Powoli schodzimy na temat programów potrzebnych do nagrywania. Wymienie kilka programów, które Ci się przydadzą:

Fraps - Świetny do nagrywania filmiku z gry (płatny, koleżanka wyżej podała program darmowy, również dobry)

Audacity - Bardzo dobrze łapie dźwięk. Do nagrywania głosu o wiele lepszy niż Fraps (darmowy)

Camtasia Studio - Dobry do nagrywania pulpitu. Możesz w nim przybliżac, oddalać, jak i również konwertować. Wg mnie bardzo dobry ( możesz znaleźć wersję płatną i darmową)

No i niezawodny: Windows Movie Marker - Przyda Ci się do mniej skomplikowanych przeróbki i konwertowania.

Częśc pierwsza chyba omówiona. Teraz konfiguracja programów i jak nagrywać.

Mikrofon musisz miec na wysokości ust/nosa w miarę daleko od siebie. Dlaczego? Gdybyś miał zbyt blisko siebie, mikrofon zbyt mocno łapał by twoje wciąganie powietrza czy też wydychanie. Odpowiednia odległośc to wg mnie 15-20 cm. Mikrofon najlepiej kupic osobny. Bardzo dobre są mikrofony na USB :D . Teraz trochę o konfiguracji:

Włącz program Fraps. Przejdź do zakładki " Movies" a zaznacz: Record Sound. Następnie : Use Windows Input. To sprawi, że Fraps będzie nagrywać TYLKO dźwięk z gry. Do nagrywania głosu posłuży Ci Audacity. Teoretycznie możesz nacząć nagrywać. Wejdź na jakiejkolwiek gry i zmniejsz głośność tak, by dźwięk z gry Cię nie zagłuszał. Teraz przystąp do nagrywania ;)

W programie Audacity ustaw wzmocnienie mikrofonu na 1.0 . Następnie włącz nagrywanie dźwięku. Teraz uruchom Frapsa i wejdź do gry. Pod przyciskiem F9 zaczniesz nagrywać Frapsem. Przygotuj się. Powiedz sobie cihutko "start" i naciśnij F9. Zacznij nagrywać. Najlepiej ustaw sobie czasomierz i ustaw na 10-15 minut. Gdy skończy się czas pożegnaj się zwrotem: "Kończy się czas, więc zapraszam Was do kolejnego odcinka Zagrajmy w (tu nazwa gry)" Wyłącz nagrywania Frapsa i Audacity. Teraz mamy nagrany meteriał. Zajmiemy się obróbką i konwertowaniem ;)

Znajdź plik wideo z gry i plik audio. Plik audio eksportuj do typu WAV i zapisz go. Gdy znajdziesz plik video możesz go wrzucić do programu Camtasia Studio. To samo zrób z dźwiękiem. Teraz musisz dźwięk uciąć tak, by nie było tej przerwy na początku. Dlatego kazałem Ci powiedzieć "start" ;). Odszukaj momentu, gdzie mówisz start i utnij od poczatku do momentu powiedzenia "start". Tera dopasuj dźwięk do filmu. Zapisz go. Teraz go musisz przekonwertować ;). Polecam konwertowanie do typu WMA ( lub podobnie ;P). Plik bedzie się konwertować. Gdy skończy się konwertować, możesz go wrzucić na youtube. To by było na tyle ;).

EDIT: Poprawione

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KapitanMisiu Świetny poradnik ale za namawianie do piractwa powinni Cię posadzić...

Co co samego mikrofonu - nie zgodzę sie z tym, że powinien być na wysokości ust bo wtedy będzie słychać wszystkie literki p i b jak uderzenia nawet jeśli nagrywanie będzie z dość dużej odległosci. Mikrofon zawsze trzyma się mniej więcej na wysokości czubka nosa bądź delikatnie niżej ale nie niżej niż w połowie wysokości między ustami a nosem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chcę nagrywać gry ale jest jeden problem, są straszne szumy mikrofonu, głośniejsze ode mnie

jak zmniejszam czułość mikrofonu to mnie gorzej słychać (of course) a jak zwiększam to mnie więcej słychać ale też jest więcej szumu.

próbowałem załagodzić szum programem GoldWave ale nie pomogło, a i jeszcze myślałem że to wina płyty dzwiekowej i podłączyłem do panelu przedniego i nic nie dalo.

Prosze o odpowiedz bo juz nie wiem co robic .

Pozdrawiam i z Gory dzieki za odpowiedz Arek.

Nie odkopuj tematów sprzed roku, załóż własny. Ten temat zamykam. - Hakken

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...