Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zdenio

Czarny ekran, ale gra działa dalej...

Polecane posty

Nie wiedziałem jak nazwać ten temat, mam nadzieję, że poniżej dobrze wytłumaczę o co chodzi... :P

Otóż - problem ten pojawia się w kilku grach. Czasami (rzadko) w Shogun 2, Crysis 2 oraz (jeszcze rzadziej) w Bad Company 2. Gram sobie, gram, wszystko śmiga pięknie, ale nagle ekran robi się czarny i wyskakuje pulpit. Na pasku zadań mam grę, ale nie mogę jej przywrócić do pełnego ekranu. Dodatkowo cały czas słychać dźwięki, a w menadżerze zadań nie jest napisane "brak odpowiedzi", tylko wszystko jest OK.

Piszę o tym dopiero teraz, ponieważ problem ten nigdy nie był tak uciążliwy, jak jest w demku Space Marine - czarny ekran pojawia się przy bardziej intensywnej akcji, gra zatrzymuje się na klika sekund, później wraca i gram dalej, ale za chwilę znów czarny ekran, wyskok do pulpitu i nie mogę już włączyć gry z powrotem. Pamiętam, że w Crysisie 2 ekran też robił się czarny na parę sekund - najczęściej przy nagłej zmianie scenerii albo intensywnej akcji - ale nie wywalało do pulpitu.

Co to może być? Bo ja nie mam bladego pojęcia...

Mój komp: Windows 7 64 bit (czasem podejrzewam, że te 64 bity mogą sprawiać problem... choć sam nie wiem czemu ;P), i5 2500, GF GTX 560 Ti (z najnowszymi sterownikami), 4 GB RAM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być wiele. Przegrzewająca się lub uszkodzona karta graficzna (sprawdź temperatury), zasilacz nie wyrabia (podaj jego markę model i moc), "nieodpowiednia" częstotliwość odświeżania ekranu, a nawet antywirus lub firewall, który coś blokuje i powoduje problemy, i wiele innych. BTW pobierz wszelkie możliwe aktualizacje Windy, zaktualizuj także stery do karty dźwiękowej, sprawdź też DirectXa (dxdiag) czy wszystko dobrze jest ustawione, oraz czy to narzędzie diagnostyczne nie wskazuje jakiś błędów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to Antec High Current Gamer 520W.

Temperatura maksymalna GPU podczas gry to 54 stopnie (średnio 44), więc nie jest - chyba - źle.

Zmieniłem odświeżanie ekranu na 75 i pomogło - podczas ogrania całego dema problem pojawił się tylko dwa razy, na sekundę ekran się przyciemnił, ale przynajmniej nie wyskoczyło do pulpitu. Tylko ciekaw jestem, czy zupełnie da się ten problem wyeliminować :P

Ale dzięki, bo wcześniej było o wiele gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co innego. Nie napisałeś, iż zwiększyłeś odświeżanie, tylko że zmieniłeś. Zazwyczaj zmniejszenie tej częstotliwości pomaga, więc myślałem, że tak zrobiłeś. Szczerze pisząc, to nie bardzo chce mi się wierzyć, że to pomogło, może podjąłeś jakieś inne działania? Zmieniałeś odświeżanie w grze, czy w panelu nvidii? A tak w ogóle, to jaki masz monitor?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG Flatron L1734S, parę latek już ma. Oprócz zwiększenia częstotliwości odświeżania (w panelu nvidii) zainstalowałem też jedną aktualizację Windy, ale miała ona tylko coś wspólnego z czymś o nazwie Net Framework (czy jakoś tak).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat, bo sytuacja się powtarza. Zarówno w Deus Ex jak i w Space Marine - czarny ekran przez chwilę, pulpit, czasem tylko black screen na chwilę, bez wywalania do pulpitu. Bo paru sekundach gra działa dalej, choć czasem się wyłącza.

W Deus Ex nawet wyskakiwał komunikat, że sterownik przestał odpowiadać.

W obu przypadkach pomogło obniżenie ustawień - wyłączenie AA, V-sync itd. W związku z tym moje pytanie: co się dzieje? :P Nie po to kupiłem nowy sprzęt, żeby obniżać ustawienia graficzne... Temperatura karty w porządku, wirusów brak, najnowsze aktualizacje Windy są, najnowszy sterownik grafiki też jest (próbowałem też instalować starszy - to samo). Jakieś sugestie? Tylko nie straszcie, że mam wadliwą kartę graficzną ;P

EDIT: OK, temat do zamknięcia, uzyskałem porady na innym forum.

Nie polecam nikomu GF GTX 560 Ti. Z tego co porozmawiałem z ludźmi, ta seria bywa wadliwa i gryzie się z bibliotekami DX11, często występują problemy z nowszymi grami. Pomaga (ale też nie w 100%, po prostu zmniejsza częstotliwość problemu) przejście na sterownik ze stycznia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...