Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Macieq

Rozwiązany: Jak usunąć Windows 7?

Polecane posty

Sformatuj dysk. Przy instalacji XP wygląda to tak, że włączasz system z płyty, dajesz nowa instalacja, wybierasz partycję, na której chcesz pracować i robisz format(zdaje się, że to przycisk F, ale głowy nie dam. Zresztą tam wszystko pisze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... U mnie trzeba usunąć partycję, stworzyć nową, sformatować i dopiero instalować system.

Windows 7 to wciąż Windows i to do tego beta, więc bez męczarni się nie obejdzie... :D Że też format musi zawsze być spowiedzią z posiadania Windowsa, do tego odbywającą się mniej więcej co 2 miesiące... ehhh... :klnie:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi keeveek podasz sposób na to, żeby zmienić system bez formata, to dostaniesz prezent, ale z tego co mi wiadomo, to jednak format w takich sytuacjach jest wskazany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gofer, ja znam prosty sposób. Modyfikacja boot.ini oraz shift+del ;) Potem jakiś program do usuwania śmieci. (o ile posiadasz jeszcze jeden system na innej partycji...)

czekam na prezent.

Masz w nagrodę kolorowy dopisek od moderatora. Zresztą przedstaw koledze krok po kroku jak to zrobić, żeby mógł tą metodę zastosować u siebie :P - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że też format musi zawsze być spowiedzią z posiadania Windowsa, do tego odbywającą się mniej więcej co 2 miesiące... ehhh...

Nawet nie chcę wiedzieć co robisz ze swoim komputerem, skoro potrzebujesz robić formata co dwa miesiące :)

@up

Tylko, że kolega Macieq zapomniał podać jednej przydatnej informacji: czy ten W7 był zainstalowany jako drugi system operacyjny (obok jakiegoś XP lub Visty) czy jako jedyny OS? W pierwszym przypadku wystarczy wywalić wszystkie pliki siódemki z partycji na której się znajdowała (a jak nie ma na niej nic ważnego to jej formacik będzie najszybszym rozwiązaniem) i zreinstalować boot managera podstawowego systemu (bo nadal pozostaje ten od 7). Drugi przypadek może być jeszcze prostszy (osobna partycja pod system, na której nie ma nic ważnego = format i instalka innego os'a) lub, w przypadku jednej wielkiej partycji, na której są trzymane wszystkie dane (ale to rzadkość i rzecz ogólnie niepolecana, bo tylko raz u kogoś się z takim czymś spotkałem), kapkę trudniejszy (albo backup danych i format, albo zabawa w usuwanie plików 7 spod jakiegoś linuksa w wersji live, kasacja boot managera i potem instalacja wybranego systemu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Allor - jeżeli masz płytkę z Recovery do laptopa to nie ma problemu. Samo się naprawi.

Jeżeli nie...

Ja miałem to samo. Po instalacji 7 (chciałem go jako drugi system) zniknęła mi możliwość bootowania XP. Trochę mi to zajęło ale można wszystko zrobić. Zainstalowałem XP na tej partycji co 7, skopiowałem co ważne, sformatowałem partycje i od nowa postawiłem XP.

Ogólnie w tej chwili mam zrobioną partycję C tylko na system i programy, które i tak za każdym razem ściągam nowe (są nowsze wersje itp.). Resztę ważnych rzeczy (dokumenty, save z gier, muzykę, zdjęcia etc.) trzeymam na innej partycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...