Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bazylizz

Problem przy włączaniu komputera - Reboot and Select proper boot device

Polecane posty

Witam,

posiadam komputer działający na Windowsie 7 Professional. Komputer był składany na zamówienie i jak do tej pory działał znakomicie. Na komputerze był zainstalowany antywirus FSecure.

Dziś jednak doświadczyłem bardzo dziwnej rzeczy. Po ściągnięciu i zainstalowaniu update'a do programu iTunes zażądał on (co zdarza się często przy instalacji wielu programów) ponownego włączenia komputera. Pozwoliłem mu na to i komputer się zrestartował. Nie był jednak w stanie uruchomić samego Windowsa. Po włączeniu po chwili pojawia się czarny ekran oraz wyświetla się komunikat: "Reboot and Select proper Boot Device or Insert Boot Media in selected Boot Device and press a key".

Ponowne restartownie nie przyniosło żadnego rezultatu. Za każdym razem po paru sekundach od włączenia dostaję ten komunikat. Nie podejrzewam żadnego wirusa, aczkolwiek nie można tego na sto procent wykluczyć. Przed zainstalowaniem iTunes'a przegrałem na komputer trochę muzyki z pendrive'a, jednak antywirus nie zgłaszał żadnych problemów. Wcześniej zawsze kiedy wykrył coś, co mogło być wirusem, usuwał to automatycznie i wyświetlał komunikat o zaistaniałym problemie. Tym razem nic takiego się nie stało.

Jestem naprawdę sfrustrowany, ponieważ dosłownie minutę wcześniej byłem w stanie normalnie pracować na komputerze. Nie jestem w stanie dociec przyczyny, nie wspominając o rozwiązaniu. Na dodatek google milczy w tej sprawie, nie znalazłem żadnego pasującego wątku.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości (nie chciało mi się w to uwierzyć) zajrzałem, czy Google milczy. Miałem rację, że nie wierzyłem, gdyż takich tematów jest sporo: http://www.google.com/search?nomo=1&q=...&hl=pl&.

Właściwie powinienem coś Ci doradzić, ale chyba nie ma to większego sensu, gdyż w tych tematach, raczej znajdziesz wszystko co potrzeba (nic innego bym Ci nie napisał).

Ewentualnie - jeśli zajdzie taka potrzeba - możesz spróbować zresetować BIOS (w sumie, w tych topicach, też takową propozycję znajdziesz): klik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, rzeczywiście tam leży rozwiązanie mojego problemu. Będę z tym musiał trochę pokombinować.

Jednak cały czas nie mogę zrozumieć, co spowodowało taką sytuację. Czy jest możliwość, że zawinił program iTunes?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...