Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luki970

ASUS G751JT - kilka pytań

Polecane posty

Witam,

Co prawda kiedyś pytałem tutaj o laptopa, ostatecznie zwiększył się mój budżet, dowiedziałem się o istnieniu takiego cacka jak ASUS G751JT i w związku z tym mam kilka pytań.

Chcę kupić laptopa za pośrednictwem komputronika, bo tam mają kilka wariantów do wyboru. Zależy mi na dysku SSD, bo nie ukrywam, że trochę się na niego napaliłem po przeczytaniu wielu komentarzy. Problem w tym, że w tym wariancie SSD 120 GB - http://www.komputron...SD_1TB_HDD.html nie ma systemu. Osobny Windows 8.1 kosztuje około 400 zł, więc razem z laptopem daje nam to ostateczną cenę 6549 zł.

Tak się zastanawiam czy nie lepiej wziąć innego wariantu, w którym mam 240 GB SSD i 16 GB RAM, a dodatkowo już wgrany system 8.1 - http://www.komputronik.pl/product/268774/Elektronika/Gry/ASUS_G751JT_T7107H_240GB_SSD_1TB_HDD_16GB.html. Cena tego zestawu to 6649, więc 100 zł więcej.

Zastanawiam się więc co wybrać. Nie ukrywam, że skłaniam się ku drugiej wersji, bo mam większy SSD i więcej ramu, ale czy przy normalnym użytkowaniu i graniu przyda się taka ilość? Czy w ogóle ten laptop ma opcję dołożenia ramu w przyszłości? Czy w przeciągu roku-dwóch gry mogą wymagać więcej niż 8 GB? Bo nie ukrywam, że laptop ma mi posłużyć przez kilka lat (z graniem włącznie) podobnie jak mój obecny ASUS, który odpalał gry z lat 2009-2013 bez żadnego problemu. Na niskich, ale zawsze wink_prosty.gif Zresztą nie ta klasa laptopa co ten planowany.

Przeglądając te różne wersje rzuciło mi się w oczy, że niektóre z nich mają procesor Core i7 4710HQ, a inne Core i7 4720HQ. Rozumiem, że ta druga wersja jest lepsza? Co prawda w moich wariantach obydwa mają ten drugi procesor, ale pytam z ciekawości.

Czy zamieszczona karta jest OK? 3GB RAM to dużo? Widziałem na YT filmiki, że ludzie grają w gry na ultra, ale już np. na GTA V karta jest za słaba. Czy nie będzie tak, że za 2-3 lata karta nie będzie już odpalała nowości? No i czy ta karta obsługuje DX 12? Bo też pewnie niedługo i ta technologia się pojawi.

Innym pytaniem jakie mnie nurtuje jest kwestia wgranego Windowsa w drugim wariancie. Czy ludzie, którzy to robią od samego początku wpadną na pomysł, żeby wgrać Windowsa na dysk SSD? Jeśli nie to ja sam mogę to zmienić? Bo chyba pudełka z Windowsem nie dostanę, więc i płyty nie będę miał.

Na koniec mojego długiego wywodu takie pytanie: a może jestem w błędzie i w przedziale 6000-7000 jest jeszcze lepszy laptop? Wątpię, ale lepiej zapytać, żeby potem nie żałować.

Dzięki za jakąkolwiek pomoc, bo jestem trochę laikiem w tych kwestiach wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy nie lepiej wziąć innego wariantu, w którym mam 240 GB SSD i 16 GB RAM, a dodatkowo już wgrany system 8.1

Jeśli masz taką możliwość, to za 100 zł więcej się oczywiście opłaca dołożyć do większego SSD, pamięci i przy okazji systemu ;)

Czy w ogóle ten laptop ma opcję dołożenia ramu w przyszłości?

Tak, można dołożyć do 32 GB maksymalnie w przyszłości.

Czy w przeciągu roku-dwóch gry mogą wymagać więcej niż 8 GB?

Może się tak zdarzyć ;)

Rozumiem, że ta druga wersja jest lepsza?

Jedyną różnicą jest wyższe o 100 MHz taktowanie.

3GB RAM to dużo?

Są gry, w których 3 GB VRAM nie wystarczy do odpalenia gry na ultra detalach (choćby tekstury trzeba będzie zmniejszyć do wysokich). Karta będzie obsługiwać DX12.

Czy ludzie, którzy to robią od samego początku wpadną na pomysł, żeby wgrać Windowsa na dysk SSD?

Najlepiej jak ich poinformujesz przy zakupie, żeby Windows wgrać na dysku SSD.

Na koniec mojego długiego wywodu takie pytanie: a może jestem w błędzie i w przedziale 6000-7000 jest jeszcze lepszy laptop? Wątpię, ale lepiej zapytać, żeby potem nie żałować.

W tej cenie nic lepszego nie dostaniesz. Natomiast pozwolę sobie zaprezentować zestaw trochę ponad budżet (około 7,500 zł), ale za to jeszcze lepszy:

SMART7 H511 GTX970/980M

Details :

procesor: Intel Core Quad i5-4690K 3.5/3.9GHz - 6MB cache, 88W

pamięć RAM (SoDIMM): 8GB Kingston HyperX (1x8GB) 1600MHz CL9 (HX316LS9IB/8)

karta graficzna: nVidia GeForce GTX970M 6GB GDDR5 (MXM)

pasta termoprzewodząca: Gelid Solutions GC Extreme na GPU i CPU

konfiguracja RAID: dziękuję, nie potrzebuję RAID

port mSATA/m.2 (SSD): SSD m.2 2280 SATA Kingston SM2280S3 120GB (do 550/520MB/s)

drugi port mSATA/m.2 (SSD): dziękuję, port mSATA/m.2 zostawiam wolny

dysk HDD/SSHD/SSD: HDD 1TB Hitachi 7200rpm

drugi dysk HDD/SSHD/SSD: bez drugiego dysku HDD/SSHD/SSD

napęd optyczny: bez napędu optycznego

karta sieciowa bezprzewodowa (WiFi): Intel Dual Wireless-AC 7265 2x2 a/b/g/n/AC + Bluetooth

system operacyjny: MS Windows 8.1 PL 64-bit (DVD) OEM

zasilacz: 230W

gwarancja: 2 lata - door to door na terenie całej Polski

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są gry, w których 3 GB VRAM nie wystarczy do odpalenia gry na ultra detalach (choćby tekstury trzeba będzie zmniejszyć do wysokich). Karta będzie obsługiwać DX12.

OK, a co to za gry? Wiem, że GTA V, co jeszcze?

A co do Windowsa: jeśli system będzie wgrany to ja nie otrzymuję żadnej płyty, prawda? Co w takim razie w sytuacji, kiedy musiałbym zrobić formata?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w karcie produktu wyraźnie nie jest zaznaczone, że dołączona będzie płyta DVD (wersja BOX) to takowej nie będzie. Wersje OEM mają tzw. "ukrytą partycję", z której przywracasz system w razie konieczności.

Jakie gry? Większość nowych tytułów w sumie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość nowych tytułów? Widziałem na YT gościa, który grał na tym laptopie w ultra w m.in. Far Cry 4 czy AC: Unity. No chyba, że mówimy o grach z 2015 roku. Taki Wiedźmin 3 na ultra raczej nie ruszy?

Jeszcze trzy pytanka:

1. Ten laptop ma podobno bardzo dobre chłodzenie, więc bez podkładki chłodzącej dam radę spokojnie grać na full detalach?

2. Wg waszej opinii jest to sprzęt na kilka lat? Czy raczej 1-2 i gry już nie będą się odpalać?

3. Czy w normalnym funkcjonowaniu (gry, przeglądanie netu, oglądanie filmów etc.) odczuję różnicę w większej ilości RAM`u? W grafikę nie zamierzam się bawić.

Potrzebuję też jakiejś dobrej myszki do tego laptopa, najlepiej bezprzewodowej. Coś dobrego za jak najmniejszą cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Podkładka nie jest konieczna, chłodzenie jest bardzo dobre.

2. Sprzęt wystarczy na dłużej niż 1-2 lata patrząc na obecną generację konsol.

3. Przy takich zastosowaniach nie odczujesz różnicy między 8 a 16 GB RAM powiedzmy.

http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GTX-970M.127018.0.html mogłem trochę wyolbrzymić to co wcześniej mówiłem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...