Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wajar

Netbook - blog, forum, HS <1000zł.

Polecane posty

Dzień dobry!

Zdecydowałem się stworzyć nowy wątek, gdyż potrzebuję pomocy, a podobnych kryteriów w innych tematach nie znalazłem.

Chciałbym możliwie szybko zakupić netbooka. Nie musi być nowy, ważne żeby był niedrogi i funkcjonalny.

Sprzętu będę głównie używał do pisania na blogu/forach/stronie, czasem do redagowania krótkich tekstów i przeglądania internetu. Dlatego ważna jest ergonomiczna i wygodna klawiatura. Ważna jest też matryca. Zależy mi na tym, żeby wszystko było wyraźne i czytelne.

Lubię na raz mieć otwartych kilka, czasem kilkanaście kart w Google Chrome, słuchać muzyki i tworzyć coś w openoffice. Czasem chciałbym dla relaksu zagrać w Hearthstone.

To ma być dodatkowa, mobilna pomoc, nie główna jednostka. Miła byłaby także możliwość podłączenia sprzętu do monitora zewnętrznego. Nie potrzebuję dotykowych bajerów, przełączania w tryb tabletu obracania ekranu we wszystkich płaszczyznach i innych szalonych opcji. Chcę na nim po prostu pisać. smile_prosty2.gif

  • Cena. Jak najmniej, sprzęt może być używany. Górną granicę określam na 1000zł.
  • Główne zastosowanie. Tworzenie not na blogi/fory/strony, przeglądanie internetu, gra w Hearthstone (jako dodatek).
  • Rozmiary. 10-12" ze wskazaniem na 10".
  • Mobilność. Sprzęt będzie dużo podróżował, im dłuższy czas pracy na baterii tym lepiej. Waga nie ma znaczenia.
  • System operacyjny. Bez systemu, ten mam swój. (Windows 7)

Szanowni użytkownicy, pomóżcie mi zorientować się w technologicznej dżungli. smile_prosty2.gif

pozdrawiam serdecznie,

WS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny netbook, który mógłbym zaproponować to Acer V5-131 (inne nowe są powyżej 1000 zł, a używki są już z wgranym systemem). Ładny netbook z podstawowym 2-rdzeniowym niskonapięciowym Celeronem (dzięki temu laptop dłużej wytrzyma bez zasilania), 4 GB RAM, dysk HDD 500 GB. Netbook jest bez systemu, jest lekki (niecałe 1,4 kg), a bateria w zależności od potrzeb wytrzyma od 6 godzin (przy przeglądaniu Internetu) do 12 godzin (będąc w stanie spoczynku, również z wyłączonym WiFi) ;)

http://www.x-kom.pl/p/167968-netbook-11-6-acer-v5-131-c1017u-4gb-500-czarny.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź! :-)

Wgrany system to nie problem. Po prostu preferuję bez, żeby nie generować kosztów. Mógłbyś przy okazji podrzucić używki z systemem, o których myślałeś?

Ewentualnie mogę dopłacić odrobinę do nowego sprzętu (200zł. powiedzmy, jeśli naprawdęto wpłynie na jakość urządzenia.

Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie jak wygląda trwałość i jakość wykonania tego Acera? No i jak wygląda serwis gwarancyjny Acera w naszym kraju?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. taki Asus VivoBook mogę jeszcze zaproponować http://allegro.pl/asus-vivobook-x202e-jak-nowy-i4747719141.html - IMO bardzo dobra cena (nówki kosztują z 300 zł więcej)- ma trochę wydajniejszego Celerona, 4 GB RAM, Win 8, ekran dotykowy, dysk 500 GB również, osiągi na baterii są zbliżone do ww. Acera.

Nie wiem czy interesują Cię urządzenia hybrydowe (konwertowane 2 w 1) czyli laptop i tablet w jednym. Asus T100 na prawdę jest udanym produktem Asusa- ma bardzo wydajną baterię (do kilkunastu godzin w spoczynku). Ma całkiem niezły 4-rdzeniowy procesor Intel Atom, 2 GB RAM, dysk hybrydowy (HDD 500 GB + flash 32 GB), Win 8. http://allegro.pl/netbook-asus-t100-t100ta-komplet-gwarancja-i4755628951.html

jak wygląda serwis gwarancyjny Acera w naszym kraju

Gwarancja door-2-door, czyli kurier przyjeżdża po sprzęt, zawozi go do serwisu Acera, tam jest naprawiany i przywożony z powrotem przez kuriera na koszt Acera. Słyszałem, że kiedyś były duże problemy z jego serwisem ale od dłuższego czasu coraz więcej osób jednak chwali już serwis Acera, więc mniemam, że zmieniło się tam na dobre ;) Wykonanie tego Acera jednak stoi na dobrym poziomie, wiele ludzi chwali sobie ten model za dobre osiągi na baterii, niezłą klawiaturę i ogólnie za stylistykę, wygląd i stosunek cena/jakość ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za opinie o serwisie Acera. Kiedyś posiadałem jeden z ich falgowych modeli, nie dość, że był średnio udany, to jeszcze serwis wołał o pomstę do nieba.

Co do dotykowców, to wolałbym tego uniknąć. Jest mi to całkowicie zbędne, a niejako wymusza używanie windowsa 8, za którym nieprzepadam ;-)

Zastanawiałem się jeszcze nad końcówkami modeli z serii Asusa eeePC. Nie wiem jak wygląda ich jakość, ale ceny mają bardzo zachęcające.

Gdybym dodał jeszcze jedno kryterium - niezawodnosć - bardziej opłacałoby się brać t100, czy Acer V5-131?

pozdrawiam

WS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T100 ma trochę lepsze osiągi na baterii, ale Asus Eee PC to też bardzo dobre rozwiązanie ;) Fajna stylistyka, dosyć wydajny (jak na sprzęt tej klasy) 4-rdzeniowy Intel Atom, dobre osiagi na baterii (porównywalne do Acera)- choć w przypadku używanego nie wiem jak będzie z tymi czasami..może się okazać, że bateria już trochę została wyeksploatowana i te osiągi mogą być mniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...