Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

W tym temacie polecamy muzę innych forumowiczom. Szukamy także znanych nam z kilku szczegółów np. nazwisko perkusisty. Tutaj również możemy polecać zespół z danego gatunku muzycznego wyłączając z tego metal (w KM2 w odpowiednich tematach np. tym) happy.gif

Uprasza się aby polecający wskazał w poście, komu poleca dany zespół/krążek itd. (poprzez np. napisanie nicku) a także uzasadnił swój wybór (posty jednolinijkowe bez konkretów np. "super kapela zią!" bezwzględnie lądują w koszu a recydywa będzie odpowiednio nagradzana). Jeśli np. kapela ma swój temat w tym dziale mile widziany jest podany link. Jeśli warunki nie zostaną spełnione to posty długo miejsca tutaj nie zagrzeją wink.gif

UPDATE: W tym temacie również szukamy nazw kapel/piosenek, które kiedyś usłyszeliśmy w radiu/MTV/whatever... Statsiartstwo będzie karane :-]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś polecić dobry zespół \ płytę podobna do muzyki Godsmack? Bardzo mi się ona podoba, no i chcę więcej :) Znacie jakieś?

Się nie znam, ale mogę pomóc tyle, że podobne zespoły znajdziesz http://www.lastfm.pl/music/Godsmack/+similar tutaj, a gdy masz nazwę zespołu to http://www.discogs.com/ tutaj wyszukujesz i pokazuje Ci się cała dyskografia :). Mam nadzieję, że pomogłem chociaż trochę ;).

Edit:

http://www.discogs.com/artist/Godsmack i gdy weźmiesz ich jakiś album np: http://www.discogs.com/Godsmack-Awake/release/367478 , to na dole pokazują Ci się także Recommendations czyli płytki które także mogą się spodobać :)

Edytowano przez WSCrew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Static - X podobny do Godsmack? Słyszałem parę kawałków tej grupy. Nie jest zła, ale moim zdaniem podobieństwo do Godsmack jest znikome. To przecież industrial. DOPE - lubię ten zespół, ma sporo znakomitych kawałków, ale kto je zakwalifikował do podobieństw Godsmack? Za to Drowning Pool już podobne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewne prośbę do szanownych użytkowników tego forum. Mianowicie, zbliża się dla mnie naprawdę gorący okres imprez(sporo 18stek) i bardzo byłbym wdzięczny o podanie kilku dobrych starych-nowych polskich(zagraniczne też mogą być) piosenek do których można sobie naprawę dobrze potańczyć i sie swietnie bawić w grupie :D Bo przecież o to tak naprawde chodzi w dobrej zabawie i jestem pewien że młodzi też sie mogą przy tym świetnie bawić :) Chodzi mi o takie piosenki lekkoduchy jak np. "Jedzie pociąg z daleka" Ryszarda Rynkowskiego :D Taka piosenka przecież spodoba sie każdemu i poderwie każdego do tańca :D Z góry dziekuje za propozycje :) Pozdrawiam !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Co ja mogę polecić? :tongue: Zazwyczaj, choć nie zawsze, na takich imprezach (ostatnio moda na kluby) puszcza się masę remixów z gatunku techno/dance/house. Zależy też czy do konkretnej muzyki ktoś zatańczy... od Let's twist again Chubby Checkera do jakiejś piosenki Jacksona :wink:

Za to Drowning Pool już podobne :)
Z swojej strony mogę polecić. Albumy Sinner, Full Cricle to kawał porządnego hard rocka z niezłą dawką mocy. A wejście do Bodies miażdży... Let the bodies hit the floor, let the bodies hit... the... FLOO~RRRR!
do klipu. I jeszcze
:happy:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś w stylu 21st Century Schizoid Man King Crimson i Thick as a Brick Jethro Tull - żonglerka tematami, różnorodność, złożoność kompozycyjna i rockowo-jazzowo-bluesowa melodyka, jeśli miałbym wymienić wspólne cechy. Zna ktoś coś podobnego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ojej, długo można by wymieniać. Nie wiem co już znasz a czego jeszcze nie ale generalnie wejdź sobie na progarchives.com i tam poszperaj, na początek to co jest wysoko w rankingu wszech czasów.

Z takich bardziej połamanych i pokręconych mogę polecić Van der Graaf Generator (na początek np. Godbluff) oraz Gentle Giant (Octopus albo In a Glass House). Lecąc dalej klasykami oczywiście rock symfoniczny i Genesis (płyty od Trespass do Selling England by the Pound na początek) oraz Yes (przede wszystkim Close to the Edge oraz Fragile). Wspomnianego przez ciebie King Crimson na pewno koniecznie trzeba spróbować Red oraz Larks' Tongues in Aspic a także ich trzech ostatnich płyt. Można też coś z gatunku fussion czyli znakomite Machavishnu Orchestra (płyty Inner Mounting Flame i Birds of Fire). Z Jethro Tull na pewno A Passion Play (bardzo podobna konstrukcyjnie to TAAB) oraz Aqualung, a z późniejszego folkowego okresu Songs From the Wood i Heavy Horses. Można też polecieć geograficznie i zacząć od USA, a tam mamy dwie znakomite kapele: Kansas (na pierwszy ogień polecam Song for America) oraz Blue Oyster Cult (tu to raczej tylko trzy pierwsze płyty, reszta tylko dla fanów). No i jeszcze parę kapel mniej znanych i nowszych, ot chociażby Grayceon, Arachnoid, Arzachel, Azahar, Bubu, Can, Caravan, Eloy, Gargamel (to myślę najbardziej zbliżone do Schizoida), Marillion (pierwsze 4 płyty), Renaissaince, The Mars Volta, Magma i Univers Zero. Uff, sporo tego. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednik nie podał najważniejszych i zbliżonych do KC - min. Anekdoten i Anglagard. Zaraz potem, Paatos. Wszystkie ze Szwecji. Łykać od razu!!

Z nowszych można jeszcze dołożyć Overhead, Black Bonzo i Phideaux (ostatni dość podobny do Jethro Tull). A tak ogólnie, to faktycznie - ProgArchives.com obowiązkowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednik nie podał najważniejszych i zbliżonych do KC - min. Anekdoten i Anglagard. Zaraz potem, Paatos. Wszystkie ze Szwecji. Łykać od razu!!

Racja racja wszystkie zacne. Jakoś mi Skandynawia wyleciała z pamięci.

Phideaux również warto poznać ale koniecznie zaczynając od Doomsday Afternoon. Moim zdaniem to jedna z najważniejszych i najlepszych płyt pierwszej dekady XXI wieku. Nic dziwnego, że reszta dyskografii jej ustępuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phideaux również warto poznać ale koniecznie zaczynając od Doomsday Afternoon. Moim zdaniem to jedna z najważniejszych i najlepszych płyt pierwszej dekady XXI wieku. Nic dziwnego, że reszta dyskografii jej ustępuje.

Pełna zgoda. Właściwie ten zespół ma raczej ciągoty do rocka progresywnego, niż jest nim stricte, ale te melodie to bajka. Bardzo urokliwe.

Edytowano przez UncleKaNe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos prog-rocka, osobiście polecam zespół Porcupine Tree, i inne projekty tego wokalisty - Blackfield i No-Man, moim zdaniem najlepsze płyty "porków" to "The Sky Moves Sideways" - z konstrukcją płyty ala "Wish You Were Here" Pink Floyd oraz o wiele nowsze - "Fear of the Blank Planet", jednak według mnie "Fear..." stracił już tą magię "The Sky..."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi poleci klasyczną elektronikę w stylu Klausa Schulze, Tomity, Bilińskiego, Łozińskiego, Jarre'a etc? Chodzi mi o coś takiego: Fotoplastikon

Zakładam, że Tangerine Dream znasz. :) Poszukaj grupy Ashra (New age of Earth i Blackouts) oraz Manuela Gottschinga (E2-E4). Posłuchaj Steve'a Reicha (zwłaszcza Music for 18 musicians), bo to taka "analogowa elektronika". :D Kilka świetnych numerów nagrało... Kombi jak jeszcze grali z Łosowskim. A jeśli mogą być też takie mniej rytmiczne, a bardziej ambientowe, to na pewno Brian Eno i Steve Roach. Tego pierwszego na przykład dwa pierwsze Ambienty albo The Pearl, a tego drugiego Structures from Silence.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w telewizji (polskiej) leci reklama jakiegoś samochodu (chyba citroen) w niej jest auto i jadą ludzie a co przewrót kamery zmienia się tło pamiętam że jechali na plaży a potem w dużym mieście bardzo proszę o pomoc jaka to piosenka bo mi się spodobała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, podaję wraz z wykonawcą...

Baccara - Yes Sir, I? can boogie

O to chodzi?

Szukam jakiegoś dobrego zespołu do posłuchania z gatunku rock/metal (ten drugi lekki). Moje ulubione zespoły - Dead By Sunrise, Mindless Self Indulgence, G'n'R, 3 Doors Down, Billy Talent, Rammstein, Nickelback.

30 seconds to mars, BRANE, The All American Rejects, A Chinese Restaurant, Tenacious D, Paramore, Sum41...

Tyle Ci chyba na razie wystarczy ;)

Edytowano przez Iskier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś dobrego zespołu do posłuchania z gatunku rock/metal (ten drugi lekki). Moje ulubione zespoły - Dead By Sunrise, Mindless Self Indulgence, G'n'R, 3 Doors Down, Billy Talent, Rammstein, Nickelback.

Hmmm..... moge Ci polecić całą masę zespołów:

Polska:

Illusion, Houk, Krishna Brothers

Zagranica:

Nine Inch Nails, Pearl Jam, Soundgarden, Alice In Chains, Audioslave, Stone Temple Pilots, Tool, Jerry Cantrell, Alestorm, Black Label Society, Creed, Rage Against The Machine... to tak na "dzień dobry".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...