Skocz do zawartości
Turambar

Poszukuję filmu...

Polecane posty

W tym temacie będziemy poszukiwać filmu spełniającego nasze kryteria, lub też po prostu pytamy o tytuł produkcji, którą gdzieś widzieliśmy, ale tytuł wywietrzał nam z głowy.

Mile widziane linki do tematów założonych na naszym forum. Poza tym uprasza się o niepisanie jednolinijkowych polecanek, a o wysilenie się i dodanie kilku słów od siebie, lub wręcz założenie ładnego tematu i zalinkowanie go.

Wymienienie listy pozycji bez słowa opisu będzie wylatywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie świetnym filmem akcjii jest: "Na tyłach wroga"/"Saints and Soldiers".

Film jest oparty na faktach. Akcja rozgrywa się podczas drugiej wojny światowej. Ukazuje on losy 5 amerykańskich żołnierzy którym udało się uciec z rąk wroga. Można go porównać do Call of Duty 4. Nie jest długi (90 minut), lecz bardzo treściwy. Bardzo go polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Poszukuję filmu dla znajomej która nie pamięta tytułu. Tematyka jest podobna do filmu "Wyspa". Małżeństwo sprawiają sobie drugie tylko po to by mieć organy dla chorego pierworodnego. Naturalnie drugiemu co najmniej nie podoba się funkcja szafy na narządy. Niestety tylko tyle szczegółów znam. Będę wdzięczny za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny film o podobnej tematyce który mi przychodzi na myśl to "Ucieczka Logana" z 1976.

To niestety nie ten :) Sry bo może źle się wyraziłem, chodziło mi o to, że jak pamiętam w "Wyspie" każdy miał swojego klona, z którego jbc mógł sobie wziąć części zamienne na wypadek np. marskości wątroby itp.Może więc mówiąc tematyka ta sama nieco przesadziłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypomnial mi sie film (z dziecinstwa), ale tytulu juz nie pamietam...

Byl to wyscig o kase, w ktorym jednym z glownych aut byl lamborghini countach. Pamietam, ze dwie dziewczyny siedzialy w srodku (jedna z nich prowadzila bryke), a by uciec przed policja zjechaly autem na pobocze, farba z lambo zostala zmyta z (jak dobrze pamietam) niebieskiego na bialy.

Niestety tylko tyle pamietam. Ale i tak dobrze po 16 latach :D Ktos pamieta tytul tego filmu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zaatakować pobliską wypożyczalnię DVD.

Filmy mają cechować się:

- dużą ilością akcji

- brakiem S. Seagala, J. C. Van Damma itp.

- pochodzeniem nie starszym niż sprzed 2000

Wszystko jedno, czy to SF czy sensacja.

Chodzi mi o coś lekko strawnego a la "Adrenalina", "Deathrace", "Szybcy i wściekli" i ogólnie rzecz biorąc - DUŻO AKCJI.

Dlaczego? Nie mam siły na jakieś filmy o rozmyślaniu nad sensem życia. Jak mam się nad tym zastanawiać biorę książkę na ten temat i to robię. Film ma mnie ROZERWAĆ (powiedzmy, ze w prawie dosłownym tego słowa znaczeniu).

Czekam na odpowiedzi.

PS. Lubię Jasona Stathama i Vina Diesela.

Edytowano przez JohnnyBlunt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JohnnyBlunt

Jeśli lubisz filmy z Vinem Dieslem, to możesz rzucić okiem na Babylon A.D.. Sci-fi + kino akcji w czystej postaci. Możesz spokojnie wyłączyć myślenie :P.

Podobał mi się w tym filmie szczególnie sposób przedstawienia terenów dzisiejszej Rosji. Mianowicie był taki... hmm, falloutowski. Wiesz, zniszczone tereny z widokiem na malownicze ruiny elektrowni atomowej, maksymalnie przeludnione i zdewastowane miasta etc.

http://film.onet.pl/zwiastuny/11045,2439421,267,filmy.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok "Włoską Robotę" zamierzam oglądnąć dzisiaj lub jutro.

Zastanawiam się nad "Babylon AD" (podobno jest strasznie pocięty), ale chyba jednak się skuszę.

To, że powiedziałem, że lubię Diesela i Stathama nie oznacza, że mają być filmy tylko z nimi. ;)

PS. Odwołuję to co powiedziałem. Filmy mogą być do 1995.

PPS. The Rock zapowiada się bardzo smacznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz kino gangsterskie to szczególnie polecam dwa "świeże" filmy. "American Gangster" i "Wrogowie Publiczni".

http://www.filmweb.pl/f467091/Wrogowie+publiczni,2009

http://www.american.gangster.filmweb.pl/

Coś do 1995 roku. To na pewno godna polecenia będzie pierwsza część Bad Boysów.

http://www.bad.boys.filmweb.pl/

Zapomniałbym o "Mrocznym rycerzu" :happy:

http://mroczny.rycerz.filmweb.pl/

Edytowano przez PiEcIA_17
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze dobrym filmem sensacyjnym jest Wróg publiczny z 1998 roku z Willem Smithem. ma dosyć mroczny, konspiracyjny klimat (trochę jak w tych nowym filmach o Jasonie Bourne'ie, które też swoją drogą można polecić) i naprawdę mocno trzyma w napięciu.

z nowszych mi bardzo się spodobał Eagle eye - pomysł na film był ciekawy i został sprawnie zrealizowany, dlatego ogląda się go bardzo fajnie, mimo w pełni przewidywalnej fabuły i wyjątkowo bezpłciowej gry aktorskiej.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitch Black - oglądałem; niezabójczy, ale strawny

Kroniki Riddicka - oglądałem; wyśmienity

Wróg Publiczny - a jak mogłem przegapić taki film; znakomity

Bad Boys - jeden z moich ulubionych filmów (druga część jutro w polsacie)

Mroczny Rycerz - bardzo, bardzo dobry, ze świetną kreacją Jokera

Eagle Eye - spróbuję - wygląda ciekawie

Wrogowie Publiczni - była już premiera DVD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...