Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GuyFromVault

Rozwiązany: Unowocześnienie komputera

Polecane posty

Witam, chciałbym ulepszyć mój sprzęt. Moje ważniejsze komponenty:

Asrock P67 PRO

Intel Core i5 3570k

GeForce GTX 660 Twin Frozr III

Thermaltake SmartSe 530W

Kingston HyperX 8GB 1600 Cl9

Generalnie wydaje się że moja grafika najbardziej odbiega od reszty, zatem pojawia się u mnie chęć wymiany karty na lepszą oraz podkręcić procesor.

Czy ten kierunek myślenia jest dobry? Jeśli tak, jaka karta graficzna poprawi wydajność i jednocześnie nie będzie odbiegać od procesora? Czy zasilacz nada się do OC? Jakie chłodzenie do procesora i jakie taktowanie?

Proszę o pomoc w wyjaśnieniu tych wątpliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodzenia, podaj model obudowy.

Z kart jak się na cokolwiek przesiadać, to na GTX 970. Najtaniej masz model Zotaca (5 lat gwarancji po rejestracji na stronie producenta, ale przeciętne chłodzenie), drożej Asusa (ciche i wydajne chłodzenie, 3 lata gwarancji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa to SilentiumPC Brutus M23

Sugerujesz, że przesiadka na kolejną kartę graficzną może być trochę nierozsądne?

Rzeczywiście sensu dużego nie ma trochę poprawiać wydajność płacąc tysiaka a jednocześnie GTX 970 który kosztuje 1500-1600 złotych to spora inwestycja.

Akurat na tym się zupełnie nie znam, ale jak wiadomo powszechnym jest zjawisko korzystania z dwóch kart "współpracujących" ze sobą. Czy byłby sens zatem kupić drugą identyczną kartę (czy może inną, nie mam pojęcia jak to działa) i ogarnąć żeby działały razem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Brutusa wejdzie np. SilentiumPC Grandis.

Co do łączenia 2 kart - twoja płyta tego nie umożliwia. Zresztą to mało opłacalne przy karcie pokroju GTX 660 Ti.

Przesiadka ma sens, ale mówię - jeżeli przesiadać się, tonajlepiej na GTX 970. Taniej masz R9 280X lub GTX 770, ale to nie będzie odczuwalny przyrost wydajności.

Ew. można rozglądać się za używanymi kartami jeżeli wchodzą takowe w grę - np. R9 290 czy GTX 780. Do dorwania za ~ 1000 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...