Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wojtasss

CMStorm QuickFire TK Cherry MX Blue czy Rapid XT Cherry MX Blue?

Polecane posty

Witam,

zamierzam kupić klawiaturę mechaniczną, przy której zależy mi przede wszystkim na dużym komforcie pisania, ale też, w mniejszym stopniu, na komforcie grania. Z tego względu wybrałem przełączniki cherry MX Blue. Z klawiatur z tymi przełącznikami polecono mi te dwie klawiatury:

-CMStorm QuickFire TK Cherry MX Blue

-CMStorm QuickFire Rapid XT Cherry MX Blue

Zastanawiam się jaka jest między nimi różnica, oprócz podświetlenia. Czy XT ma jakieś wady, których TK nie ma?

A może, ktoś z was chciałby mi polecić inną klawiaturę na tych przełącznikach?

Blackwidow jest ciekawy, ale nie lubię produktów Razera, więc jeśli nie kupowanie tej klawiatury to kompletna głupota, to powiedzcie mi o tym :D

Słyszałem jeszcze o Tesoro Durandal, ale ciężko znaleźć model na tych przełącznikach i w podobnym przedziale cenowym :)

To co, pomożecie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiar grać i pisać, skupiłbym się na przełącznik Cherry MX Brown, one są bardziej uniwersalne - odklikiwanie w niebieskich może być nieco problematyczne w niektórych typach gier. Nowy Blackwidow nie ma przełączników od Cherry i w ogóle nie jest wart uwagi.

Akurat Tesoro Durandal byłaby chyba najsensowniejsza z ww. Z tańszych mechaników wart uwagi jest też Qpad MK-50.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, mam zamiar głównie pisać, a z tego co wyczytałem to najwyższy komfort pisania jest na Blue i nie pytałem o porady odnośnie wyboru przełączników tylko o porady w wyborze klawiatury z konkretnymi przełącznikami.

Jeśli chodzi o blackwidow to łatwo się domyślić, że chodzi mi o starszą wersje z niebieskimi przełącznikami, czyli tymi, które wybrałem :)

Tesoro Durandal też napisałem, ciężko dostać go z niebieskimi przełącznikami, a jeśli jest to tylko droższa wersja z podświetleniem.

Ten Qpad mk-50 też wypada drożej od takiego quickfire rapid XT, a nie jestem w stanie znaleźć jakichkolwiek zalet przemawiających za wydaniem większej kasy na droższy model.

I głównie o to mi chodzi, czy jest ktoś w stanie wykazać jakieś cechy w tych droższych klawiaturach, które by przemawiały za ich kupieniem, lub jakieś wady tańszego modelu które by przemawiały za tym, żeby go nie kupować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście brałbym quickfire xt jeśli miałbym dość miejsca i nie potrzebował podświetlenia. Jeśli z podświetleniem lub niepełnowymiarowa to najlepiej tk. Jakoś to, że CM dość mocno weszło w rynek klawiatur mechanicznych bardziej mnie przekonuje od Tesoro, ale jakościowo dużo się nie różnią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...