Skocz do zawartości
Gość Razomak

Dark Souls (seria)

Polecane posty

W tym temacie podyskutujemy jakie jest wasze pierwsze wrażenie z gry, co chcielibyście w niej zmienić, co wam się podoba, a co nie i ogólne pytania dotyczące gry(jestem na razie na początku, ale postaram się odpowiedzieć dzięki info z różnych stron o grze.

Pierwsze wrażenie mam bardzo pozytywne: gra jest bardzo wciągająca oraz daje bardzo dużo satysfakcji(i frustracji klnie.gifwallbash.gif ) grafikę ma bardzo ładną, bardzo mroczny, trzymający w napięciu klimat oraz świetny system walki. Jedyne co na razie mi przeszkadza to brak systemu szybkiego podróżowania. Ogółem dla mnie kandydat na grę roku wśród multiplatformowych. Co wy o niej sądzicie pytajnik.gif

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w pierwowzór (Demon's Souls), nie grałem też w samo Dark Souls, prędko nie zagram, ale... Grę tę darzę wielkim szacunkiem. Głównie ze względu na kroczenie na przekór trendom, podług których wszyscy twórcy gier upraszczają swoje dzieła do granic możliwości. Poza tym klimat jest tak gęsty, że można się nim udławić :happy:.

Swoją drogą muszę rzec jedną rzecz - podoba mi się, że tym razem autorzy zdecydowali się zaimplementować checkpointy i PAUZĘ (wyobrażacie sobie, że wcześniej jej nie było? - ktoś do Was dzwoni i pół godziny grania szlag trafia!). Dzięki temu osoby takie jak ja będą miały szansę ukończyć tego "mordercę padów" :tongue:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna gra, ale tak po 3-4 godzinach jestem zmęczony i umieram w naprawdę głupie sposoby. Bardzo mnie wciągnęła ta gra, fajnie się gra Wandererem, zrobiłem z niego ninję-magika. Jak dla mnie najlepsza gra na xboxa 360 do tej pory, żałuję że nie mam ps3 żeby pograć w Demon Souls. Nie wiem czy nie zacząć od początku, bo niechcący ciachnąłem jednego npc (no przy beczkach stał!) i mnie gania jak do niego podejdę, niestety jest mi potrzebny :-P Jest na to sposób

u kolesia w wierzy przed pierwszym dzwonem można odkupić swoje winy za kupę dusz. Im więcej nagrzeszymy, tym więcej kasy chce. Złe uczynki to śmiecenie i bicie npc'ków. Mi kazał uzbierać 44k!!!

Powiem tak: druga noc z rzędu zarwana, od czasów gothica 2 z nocą kruka tak dobrze się nie bawiłem. Zwykle gram po 2-3 godziny dziennie, ale przy Dark Souls przesiedziałem całą sobotę, dopiero przed chwilą wyłączyłem konsolę. Długo zastanawiałem się nad kupnem tej gry, bałem się że poziom trudności będzie dla mnie za wysoki, ale jakoś idzie :-) Po tutorialu polazłem tam gdzie nie trzeba i w kółko umierałem, już chciałem rzucić tą grę, dobrze że spróbowałem w końcu iść gdzie indziej :-) Wybaczcie chaos z jakim piszę, wciąż jestem pod wrażeniem tego wspaniałego, mrocznego świata. Czuję się jak nastolatka na widok super drogich butów, albo jak dziecko w czasie gwiazdki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem inwazję. Wyskoczyło coś w stylu "dark spirit has invaded". Co to jest? Inny gracz? To trochę dziwne, bo konsola jest podłączona do internetu, ale nie mam konta gold więc inni gracze nie powinni mnie nawiedzać. Czy gra w trybie offline generuje losowe postacie które atakują gracza? Za zabicie go dostałem około 5000 dusz i 1 humanity.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grą interesuję się od samego początku, bo twórcy zapowiedzieli, że otwierają się na X360. W obliczu obowiązkowych jesiennych premier nie mam najzwyczajniej środków na 'Dark Souls', ale jak tylko nadejdzie zimowa posucha to kieruję swoje zainteresowanie ku tej grze, bo pod względem klimatu prezentuje się okazale. Hardkorowość jakoś przełknę i mam nadzieję, że frustrację zamienię na motywację i determinację do brnięcia w kolejne zakamarki świata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rozomak Dzięki, nie wiedziałem że są NPC invaderzy. Boję się szukać w google, bo mogę natrafić na jakiś spoiler.

Trochę skopałem swoją postać, zacząlem Wandererem i niepotrzebnie porozrzucałem punkty, bo chciałem się pobawić magią, której teraz nie używam :-P Do tego nie dodałem jeszcze nic w Vitality, a w Endurance poszły dopiero 3 punkty, mam już 37 poziom. U mnie gra się ogranicza do "nie daj się trafić", noszę lekkie zbroje, żeby się szybciej turlać i jakoś idzie. A jak wy rozwijacie swoje postacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie większość mojego czasu pochłaniają Gearsy 3 i szkoła, ale tak pół godzinki dzienne poświęcam Dark Souls więc poziomu nie mam zbyt dużego. Co do postaci to mam już drugą(pierwszy był hunter ale tak na poznanie mechaniki gry) jest to Deprived buduję go na razie pod endurance i vitality , ale mam faith na 14 pod miecz Astory. :ninja:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to poradnik nie jest mi potrzebny, lubię się czasami zgubić, albo odkryć samemu jakiś sekret, tylko czuję się trochę oszukany bo na pudełku limitowanej edycji pisze że dostanę "Digital Game Guide", a jak wpisałem na stronie kod z kartki to mam do pobrania tylko mini guide'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może jakieś porady jak gargulce ubić?Nie są jakieś trudne, ale przydałaby się wskazówka. Ostatnio dowiedziałem się, że można blokować jego "zwykłe" ataki oprócz tego z góry. Dobiegam do gargulca z Bonfire'a przed Fang Boarem. Jest jakiś bliższy?Na razie dobiegam jak najdalej bez użycia Estusów a po zgonie wylogowuje się i loguje a potem lece dalej aż do gargulca. Rycerzy jakoś omijam(za dużo Estusów/Fireballi tracę)a Fire Keeper Soula użyłem do wzmocnienia Estusa(jeżeli da się użyć tej duszy jakoś inaczej to powiedzcie). I o co chodzi z "odkupieniem dusz", bo słysze o tym już, któryś raz i nic nie rozumiem. Podobno można jakoś zdobyć topór z jego ogona, ale nie wiem jak. Jest jakiś sposób na zdobycie strzał i łuku w okolicach Undead Burgu?Bo kupca zabiłem...co prawda wartościowe rzeczy zdobyłem(niestety Inichigatana złamała się całkiem szybko), ale to nie to samo...bo dusz teraz od groma zdobywam(cały czas przechodze jedną drogą a potem wracam do Bonfire'a)i lepsze wyposażenie by można kupić. No a teraz poraddźcie coś do mojego wyposażenia. Używam zwykłej włóczni i Knights Shielda. A mam jeszcze: Estoc, Zweihander(moge jedynie w dwóch rękach używać bo STR za mały), Winged Spear, Sworda(nie pamiętam nazwy ale z Zombie Soldiera się "wydropił"), Claymore, Morning Stara i do magii: Pyromancy Flame(tą ręke ognistą) i Talisman. A z tarcz to jedynie Shieldy Hollow Soldiera. Jak ktoś chce wiedzieć gdzie coś zdobyłem to mogę powiedzieć. Największe skupisko skarbów było w

... po co od "w" zacząłem?Było to 4 skrzynie a oto jak je znaleźć : gruby mnich(?) w Firelink Shrine, na lewo od niego są schody, wchodzimy po nich. Potem widać czarną przestrzeń( Z boku nie na dalszych schodach, zeskakujemy, jesteśmy w ciasnym pomieszczeniu wychodzimy no i widać 3 skrzynie, czwarta jest na brzegu urwiska z widokiem na cmentarz(jeżeli to nie jest wasza czwarta skrzynia to cofnijcie się żeby niczego nie przegapić) .Zeskakujemy, uciekamy przez cmentarz prosto do bezpiecznego Bonfire'a

. Wiem, że na pewno wiele osób to znalazło ale może ktoś nie znalazł. Jeżeli ktoś zna jakieś skarby blisko ogniska w Firelink Shrine to niech napisze...Najlepsze jest to, że pewnie nikt tego nie przeczyta i pisałem na darmo >:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ktoś przeczytał :P Biorę wszystkie porady w spojler, może ktoś będzie chciał sam się męczyć i odkrywać sekrety Dark Souls :)

Ja się z gargoylami męczyłem całkiem długo. Więc, kilka rzeczy:

1. Odkupienie grzechów, to coś, co możesz kupić zaraz po wspomnianych gargulcach... Sprawia to, że wrogo nastawieni NPC przestają być agresywni za ileś dusz, ale niestety nie wskrzesza tych martwych. Tak mi się przynajmniej wydaje, dotąd jeszcze nikogo nie uderzyłem.

2. Jest bliższy bonfire do gargulców niż ten w Undead Parish - mianowicie Firelink Shrine. Na lewo od ołtarza gdzie znalazłeś Fire Keeper Soul jest winda. Możesz nią zjechać prosto do ruin przy wspomnianym ognisku. Dalej powinieneś rozpoznać drogę :)

3. Niedaleko od gargulców jest kowal. Patrząc wprost na wcześniej wspomniany ołtarz skręć w prawo i idź prosto. O ile pamiętam, jest tam most, który doprowadzi cię do schodów. Powinieneś usłyszeć młot kowalski. Idź na sam dół, tam będzie kowal mogący naprawić twoje rzeczy.

4. Możesz zablokować wszystkie gargulcowe ataki. Wszystkie. Inna sprawa, że jeżeli nie używasz dobrej tarczy, to nie zablokujesz całych obrażeń. Polecam Knight's Shield, Heater Shield lub taką co wypada z martwiaków z włóczniami (Hollow Soldier chyba właśnie).

5. Ja pokonałem gargulce mająć Knight's Shield i.. jakąś broń, której nazwy nie pamiętam :). Możesz go zabić wszystkim, jeżeli się przyłożysz. Ogółem moja taktyka wyglądała tak: Blok, atak, odskok, regen. Trochę się zmieniała w zależności od różnych ataków gargulca, ale to musisz sam już wytrenować. Jak się pojawił drugi, to dalej kontynuowałem atakowanie pierwszego. Trzeba tylko uważać, żeby cię nie przycisnęli do ściany ani nie zrzucili...

Inną jeszcze poradą, którą mogę ci dać jest 'Reverse Hollowing' przed atakiem na bossa. Tuż przed drzwiami powinieneś znaleźć świecący napis, który pozwoli ci wezwać NPCa do walki. Pomocny jest, skupia na sobie uwagę gargulca, a ty możesz (prawie) spokojnie atakować go od tyłu. No, a jeżeli grasz online, to możesz wezwać normalnego gracza do pomocy. Z tym ci nie pomogę, nie wiem jak to dokładnie zrobić.

6. Topór możesz zdobyć z ogona gargulca, jeżeli zniszczysz go przed zabiciem bossa. Musisz zajść stwora od tyłu i uważając na ataki ogonem (silne!) rozłupać go.

Tak ogółem to polecam DarkSoulsWiki i youtube. Kilka razy mi się przydały, jak już się wnerwiłem.

Ale się rozpisałem... Rzecz niepodobna do mnie :P

@Edit: Whoa, pierwszy post po ponad roku od rejestracji. Miło.

Edytowano przez Kubash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam Knight's Shielda i nie mogę żadnego ciosu z góry blokować(zamach z góry toporem, kopnięcie z powietrza, a czasami nawet normalny wymach mnie daleko odrzuca(trzymając blok z pełną staminą)). Spróbuje Hollow Soldier Shieldem. Z dotarciem do ogniska(tego przy ołtarzu)będzie raczej ciężko. Dlaczego?Ten rycerz z maczugą mnie blokuje(uciekam mu, ale z regularnym przejściem będzie większy problem), ale spróbuje. Spróbuje też ten ogon rozłupać(mam nadzieję, że nie jest jakiś ogromnie wytrzymały. A ten napis gdzie jest?Przed drzwiami do tego kościoła(?)czy przed portalem na dach. Dzięki za informacje o tym ogonie, bo ja na Youtube oglądałem walke z gargulcami i gościu za plecy zachodził i go dźgał. A ja się dziwiłem jak mnie zza pleców dosięgał :/. I jeżeli wiesz to gdzie można zdobyć Heater Shield, bo słyszałem, że mocne. Ogólnie dzięki za wszystkie rady na pewno teraz spróbuje zrobić co pisałeś(szczególnie to z bonifre'm z Firelink Shrine). Jeszcze raz DZIĘKI!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kubash!Może gargulców nie ubiłem, ale dzięki Tobie znalazłem Darkroot Garden. Jeżeli ktoś chce to macie lokacje to fajnego armora:

na początku Darkroot Garden, a dokładniej w miejscu gdzie z ziemi Ent(?)wyskakuje zeskoczcie na lewo w dół. Tam będziecie walczyć z żabą(nie za mocna)a potem pójdźcie drogą, która zakończona jest pniem. Zniszczcie go a potem biegiem do błyszczącej duszy. Jak najszybciej, żeby kamienny golem was czarem nie spowolnił(mnie spowolnił, ale jakoś mi się udało.), a trzeba uważać bo po drodze zaatakuje drugi golem i Enty. Mnie zabili, ale Wy spróbujcie uciec(nie wiem gdzie bo chwile tam byłem tylko). Ten armor to cały zestaw Elite Knighta-bardzo dobry ale ciężki.

Ma ktoś pomysł jak zabić rycerza Catariny(czy jakoś tak)?Chodzi mi o tego "grubego" białego rycerza. Zagrożenia żadnego nie było więc zostawiłem grę i poszedłem do łazienki, zostawiając pada siostrze...ona wciskała byle co i zaatakowała rycerza Catariny. Wracam do pokoju i szybko wydarłem jej z rąk pada. Staram się walczyć robie uniki, bronię się, atakuje ale 2 zamachy i nie żyje. Czuję, że coś tam ważnego będzie więc zły jestem. Teraz wiem, czym jest odkupienie grzechów, ale odkupienie moich będzie drooooooogie. Więc lepszy pomysłem jest go zabić ;). Jednego NPC zabiłem spadając razem z nim z urwiska(potem się nie odrodził). Ale tutaj nie widze żadnych urwisk :/.

EDIT: Można dotrzeć do tego armora idąc cały czas naprzód, ale droga podana przeze mnie dużo krótsza, ale upadek życie mocno zbija. A teraz dla tych co samemu nie chcą szukać ukryty Bonfire w Darkroot(przed walką z

Moonlight Butterfly'em na moście

. Oto lokacja:

Pod bramą zamkniętą(chyba, że kupiliście specjalny "klucz" albo zabiliście kowala i otworzyliście)na lewo. Widać ścianę, ale wystarczy się przeturlać żęby ściana się rozmyła. Mamy tam bonfire'a do naszego użytku. W dodatku mamy szybszą drogę do walk z Moonlight'em.

Edytowano przez JacQ13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko!Ten kowadło-głowy demon mnie denerwuje!Fireballi tylko 8 a i tak nie zawsze trafiam i mały dmg ogólnie, a tak to łuk tylko 16 strzał. Ataki wręcz go jedynie łaskoczą a jego jeden jego zamach pozbawia mnie większości życie. Aktualnie używam Knights Shielda Fang Boar Helm+1, Elite Knights Amor+2, Elite Knight leggings+1, Leather Gloves. A z broni Halabarda wydaje mi się odpowiednia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo nie pisałem, ale powiedzcie czy jestem chociaż w połowie. Pokonałem Pinwheela, Capra Demona, Moonlight Butterfly. Moje wyposażenie: cały zestaw stone knight'a, Gravelord Sword+2, Knight Shield+5, pyromancy flame+4 i sporo różnych zaklęć i pyromancji(combustion, soul arrow, iron flesh itp.). Mam nadzieję, że idzie mi całkiem dobrze jak na 20 którąś godzinę gry.

EDIT:Nie dwudziestą tylko trzydziestą. W dodatku zapomniałem napisać, że pokonałem ostatnio Sifa i Gaping Dragona(uciąłem mu ogon i teraz mam [beeep]isty topór, ale 50Str trzeba

EDIT: Wybiła 40 godzina, a ja zabiłem Quelaag i Ceaselessa :D.

Edytowano przez JacQ13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia Dark Souls jest warte każdej wydanej nań złotówki. Na pewno zainwestuję w tę pozycję po skończeniu genialnego Wiedźmina 2 i Skyrim'a. Lubię wydawać swoje ciężko zarobione pieniądze na gry, które oferują mi dłuuuuugie godziny zabawy. Uważam, że fani RPG-ów są ostatnimy czasy nad wyraz rozpieszczani: Skyrim, Wiesiu 2, Dark Souls, za niedługo Mass Effect 3, całkiem ciekawe (choć bajecznie proste) Fable III, Deus EX: HR.....Jest nieźle! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...