Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maniusia1

jak włączyć przyspieszenie sprzętowe?

Polecane posty

gdy wchodzę na gry-np te w kompie,pasjans itd otwiera mi się takie okienko:Przyspieszenie sprzętowe jest wyłączone lub nieobsługiwane przez sterownik karty wideo,co może spowodować wolniejsze działanie gry.Upewnij się ,że masz zainstalowany najnowszy sterownik karty wideo i że przyspieszanie sprzętowe jest włączone".Widziałam już tutaj taki temat,ale został zamknięty.Kiedy klikam na start i wpisuję w wyszukiwarkę dxdiag wyskakuje okienko i kiedy wchodzę w zakładkę ekran Funkcje directx wszystkie 3 są niedostępne i nie widzę tutaj opcji aby to zmienić.Gry się tną strasznie.Czy ktoś może mi pomóc?Nie wiem czy są zainstalowane najnowsze sterowniki więc proszę mi napisać jak mam to sprawdzić gdyż nie znam się za bardzo na komputerach.Proszę napisać co mam jeszcze napisać o kompie i gdzie mogę znaleźć taką informację.Z góry bardzo dziękuję i czekam na pomoc z waszej strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maniusia1:

Przede wszystkim podaj konfigurację kompa. Najpotrzebniejsze rzeczy można odczytać przy pomocy programu CPU-Z (procesor, płyta główna, pamięć, karta graficzna - wszystkie dane znajdują się w kolejnych zakładkach tego programu). Gdyby CPU-Z nie zidentyfikował karty graficznej, można jej model odczytać przy pomocy GPU-Z.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może być za stary komputer jak kupilam go 2 lata temu i dałam prawie 3 tys za niego to po pierwsze.Po drugie gdzie ja moge znaleźć takie informacje jak mam podać konfigurację kompa jak ja nawet nie wiem o co chodzi.Gdzie mogę sprawdzić tę konfigurację?jak mam użyć tego programu CPU-Z ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ TYCH NAJPOTRZEBNIEJSZYCH RZECZY/Czy muszę ściągnąć ten program.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd ja mam wiedzieć czy mam 32 bity czy 64?

Najprościej kliknąć PPM na ikonę Mój Komputer i wybrać właściwości albo wklepać dxdiag w wierszu poleceń. W obu przypadkach powinno wyświetlić informacje o systemie. Uprzedzę - jeśli masz Windows XP, to na 99% wersję 32 bit.

teraz napisz co mam ci podać?

Najlepiej by było, gdybyś wkleiła zrzuty ekranu z każdej zakładki. Ale na początek wystarczą informacje z zakładki Graphics oraz ew. Mainboard (Manufacturer i Model).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię wklejać zrzutów ekranu więc piszę.W zakładce graphicks jest:GPU:Name:Standargowa karta graficzna VGA,Code name:G96,Technology:65nm,Revision A1.Clocks:Core:432MHz,Shaders:864MHz,Memory: 504MHz,Size 512 MBytes,Type(pusto),Bus Width128 bits.

W zakładce Mainboard Manufacturer :Gigabyte Technology Co.,Ltd.,a model:G31M-ES2L

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się okaże, jak się instalacja skończy. Jeśli dobrze wybrałaś system i jedyne co brakowało to sterowniki karty graficznej, to po zainstalowaniu i ponownym uruchomieniu wszystko powinno być OK (opcje przyspieszenia sprzętowego powinny byc dostępne). Jak nie - będziemy kombinować dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujmy inną drogą:

1. Czy w ustawieniach ekranu karta graficzna jest prawidłowo rozpoznawana? P-klik na pulpicie->Właściwości->Ustawienia.

2. Jeśli odpowiedź na p.1 jest twierdząca - P-klik na pulpicie->Właściwości->Ustawienia->Zaawansowane->Rozwiązywanie problemów i zobacz w jakim położeniu jest suwak przy Przyspieszeniu sprzętowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy pobrałaś sterowniki odpowiednie do systemu? Przy okazji napisz jaki masz system (XP, Vista 32 bit/64 bit, 7 32 bit/64 bit)

2. Czy ich instalacja przebiegła bez problemów?

3. Czy w Menedżerze Urządzeń (wygląda mniej więcej tak) wszystko jest w porządku? Nie ma żadnych niezidentyfikowanych elementów i/lub wykrzykników przy jakichś urządzeniach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Sterowniki chyba pobrałam prawidłowe mam Vista 32 bit

2.Instalacja przebiegła bez problemów.

3.w menedżerze urzązen są wykrzykniki przy karty sieciowe to przy pierwszym drugim i trzecim rozgałęzieniu są wykrzykniki na żółtym tle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujmy od początku:

1. Jeśli Twoja karta graficzna jest na GPU G96 (i wygląda jak każda inna karta graficzna), to sterowniki do niej pasują te - http://www.nvidia.pl/object/win7-winvista-...-driver-pl.html

2. Jeśli używasz karty graficznej zintegrowanej z płytą główną, to sterowniki potrzebne są następujące - http://download1.gigabyte.ru/driver/mother...e_vista_x86.exe. Mało prawdopodobne, ale kto wie.

3. Możliwe, że będą potrzebne sterowniki do chipsetu (trzeba je zainstalować przed tymi do karty graficznej) - http://download1.gigabyte.ru/driver/mb_dri...ipset_intel.exe

4. Najczarniejszy scenariusz - padnięta karta graficzna.

PS. Warto zapoznać się też z tym - http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows...ms-with-DirectX. Tak dla sprawdzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...