Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PillowOfD0om

Rozwiązany: Steam - gra a dwa komputery

Polecane posty

Witam.

Za tydzień (po powrocie z innego wyjazdu - no ale nie będę się rozpisywał) zostaję u brata na półtora tygodnia na wakacje. Z tym, że w trakcie złej pogody (która jest przewidywana :C) srednio jest u niego co robić, a gry ma no... niezbyt mnie interesujące (bo poza tym to jedyną robotą jest oglądanie filmów :v) Dlatego chciałem zainstalować parę gier z mojego Steama, gdyby mi się "nudziło", a poza tym żeby pograć razem na splitscreenie, bo mój brat ma zwyczaj sprzedawania własciwie kazdej gry, ktora mu sie znudzila, i z takich nadajacych sie do gry najednym kompiezostalo mu tylko Injustice :P No ale dobra, pomijając, chcę wypytać o konkrety.

Jak zainstaluję grę, którą mam na swoim komputerze (kupioną przez Steam) również na komputerze brata, to czy:

1. Podchodzi pod piractwo? Tbh nie chcę sobie rąk brudzić, a bez gier ofc wytrzymam

2. Czy Steam karze za to jakąs blokadą/etc?

3. Są jakies inne komplikacje?

4. Czy jak mam save'y zapisane w specjalnym trybie (tryb ironman - gracze w strategie Paradoxu powinni wiedzieć o co kaman) to czy przeniosą mi się tutaj? Tzn nie jestem pewien, czy się zapisują w chmurze.

To w sumie wszystko. Dzięki za pomoc, jak będzie cos potrzeba, to dopiszę.

PS: Drogi moderatorze! Jesli jest to zły dział, to proszę serdecznie, aby nie banować czy cos, sleczałem dobre 20 minut ustalając, który dział będzie do tego najlepszy. Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 2. 3.Możesz bez problemu zainstalować gry na innym kompie. Jedyne co musisz to zalogować się do Steam na kompie brata i to wszystko. Przyjdzie ci jedynie jeszcze na e-mail kod zabezpieczający, który musisz wpisać, żeby była pewność że to ty.

Gra na dowolnym komputerze to jest jedna z głównych zalet Steama (może być tak że jest jakaś max liczba pieców, które mogą mieć twój Steam, ale pewny nie jestem), więc oczywiście Valve nie karze za to w żaden sposób, ani tym bardziej nie jest to piractwo. Powiem ci jeszcze że Steam ma opcje "Stwórz kopie zapasową", która tworzy ci pliki instalacyjne twoich gier i możesz sobie wypalić je na płycie, albo wrzucić na pendrive, jeśli nie chce ci się u brata ściągać wszystkiego.

Jedyny problem się rodzi jak spróbujesz się zalogować na dwóch kompach jednocześnie, wtedy jeden traci dostęp dopóki drugi się nie wyloguje.

4. Czy savy są zapisywane w chmurze to już musisz dowiedzieć o każdej grze z osobna. Ale savy masz też na kompie to możesz wrzucić na pena czy kartę pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...