Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lukas12x

Jak przyspieszyć pracę komputera?

Polecane posty

Mój komp (6-cio letni) zaczął ostatnio trochę przymulać. Dłużej się włącza, nowsze gry się zacinają itp. Tutaj moje pytanie: Jaki podzespół kupić aby komputer przyspieszył działanie. Na zakup całkowicie wszystkiego nowego odpada, (problem finansowy... Polska...) Co najlepiej opłacałoby się kupić? Procesor, płytę główną, kartę graficzną. Nie mówmy tu o astronomicznych cenach po 1000 zł. za podzespół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfig komputera:

Procesor: Intel Pentium D CPU 3.42 GHz

Pamięć: 2 GB RAM

Karta graficzna: GeForce 9500 GT Zotac 512 MB

Płyta główna: Dokładnie nie pamiętam, wiem jedynie, że firmy Gigabyte (chyba)

Zasilacz: Chieftec 500W

OS: Windows XP Professional, Service Pack 3

Tak na oko, żeby koszt danej JEDNEJ (bo podkreślam, że chcę zakupić tylko jedną część) części nie przekraczał 600zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna jako tako jeszcze coś pociągnie, RAMu w ostateczności też wystarczy, zasilacz 500W w porządku.

Wszystko wskazuje na procesor - wymiana na jakiś z serii Core 2 Duo lub Dual Core.

Choć cudów bym się po tym nie spodziewał - po wymianie procesora wąskim gardłem stanie się karta graficzna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukas12x:

Przede wszystkim - podaj model płyty głównej (odczytać ją można m.in. w CPU-Z).

Inna sprawa, że aby upgrade miał sens, należałoby wymienić więcej niż jedną część (dokładnie cztery).

@Rzeżol:

Karta graficzna jako tako jeszcze coś pociągnie, RAMu w ostateczności też wystarczy, zasilacz 500W w porządku.

Z kartą i pociągnięciem bym polemizował (nigdy demonem wydajności nie była). Mam też nadzieję, że nie nie mierzysz "porządności" zasilacza ilością W w nazwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przewidziałem wcześniej jednej części nie ma co tu kupować. Procesor - płyta obsłuży co najwyżej Core 2 Extreme X6800, (klik -lista obsługiwanych CPU, jak widać dużego wyboru nie ma), a kupowanie go jest bezsensem.

Żeby upgrade miał sens należałoby wymienić całą platformę:

Płyta główna MSI 870-C45 (AM3 AMD870 4DDR3 8CH/GLAN ATX) BOX - 205,09 zł

Procesor AMD Athlon II X3 450, AM3, 3,2GHz, 1.5MB, BOX (ADX450WFGMBOX) - 251,00 zł

Karta graficzna Sapphire 11164-03-10R - 309,00 zł

Pamięć Good Ram DDR3 2048MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/2G) - 70,00 zł

Razem - 835,09 zł (morele.net)

Trzyrdzeniowy procesor, płyta z obsługą AM3+, 2 GB pamięci (przy najbliższej okazji warto kupić kolejne 2 GB), oraz dobra karta graficzna (klik - ok. 3 razy szybsza od 9500 GT). Przy 600 zł zrezygnowałbym na razie z karty graficznej i kupił ją przy najbliższej okazji. Niemniej jednak warto dołożyć te 250 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...